Forum Klimatyzacja
Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? (/showthread.php?tid=11694)



Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? - Octavian - 2020-02-10

Chciałem prośbą o rzetelną ocenę oferty pod kątem cena/możliwości. Oferty otrzymałem z dwóch rożnych firmy w praktycznie identycznej cenie. Zestawy mają bardzo bardzo podobne parametry katalogowe.

Zestaw 1: Panasonic CU-2Z50TBE + Etherea CS-Z35VKEW + Etherea CS-Z20VKEW.
Zestaw 2: Samsung 5,2kW (AJ052RCJ3EG/EU) + Wind free standard AR12RXWXCWKNEU + Wind free standard AR07RXWXCWKNEU.

Czy te dwa modele są porównywalne, czy to ta sama półka pod względem rozwiązań technicznych?
Instalatorzy oferujący Samsunga oczywiście zachwalali technologie wind free, ale czy to w moim przypadku powinno przesądzać o wyborze? Funkcjonalnie Panasonic nie posiadający technologii wind free zawiera jonizator System Nanoe X. Oczywiście Samsung ma też jonizator, tylko polkę wyżej (Wind free optimum), czyli w modelu jeszcze droższym. Czy wind free to taki joker, że bije wszystko?

Jak wygląda rozszerzenie gwarancji w Samsung z 3 do 5 lat? Od czego zależy i waszym zdaniem warto w to zainwestować?

Marketing rządzi światem, a Samsung ma zapewne możliwości finansowe żeby to dobrze rozegrać.
Dlatego chciałem zapytać o opinie osób, na które to nie działa bo mają szerokie rozeznanie w ofertach różnych dostawców i trendach na rynku. Ja pierwszy raz muszę zdecydować, i dlatego chciałem zasięgnąć języka.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? - radekklimat - 2020-02-11

Panasonic


Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? - DBKlima - 2020-02-17

Panasonic


Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? - Octavo - 2020-02-20

Dziękuje za odpowiedzi. Na szczęście, czy też nie zobaczyliśmy unity wewnętrzne Panasonica przed podjęciem finalnego wyboru. Czy to tylko moje wrażenie, że ich wykonanie nie licuje z reputacją producenta i progiem cenowym? Spasowanie, jakiś przetarcia, na unitach rozpakowanych na naszych oczach. Ja wiem, że klimatyzator ma działać, ale to naprawdę nie będzie wyglądać dobrze powieszone w salonie w centralnym miejscu. Jednym to nie przeszkadza, ale żonie niestety tak... dlatego pytanie pomocnicze.

Czy poza ładniejszym (subiektywnie) wyglądem ten zestaw Mitsubishi jest lepszy/porównywalny względem Panasonica? Cena wychodzi +20% więcej na całości.
Zestaw Mitsubishi składa się z:
MXZ-2F53VF + MSZ-EF35VG + MSZ-EF22VG

Na plus dłuższa gwarancja (5 lat), na minus brak modułu radiowego w zestawie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? - simx - 2020-02-20

Bez zawahania z tych trzech brałbym Mitsubishi, w drugiej kolejności Panasonic.


Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? - Amfan - 2020-02-20

Ten mitsu ma wygląd szafkowy , jednym się podoba innym nie. Pod względem funkcjonalności jak i stopnia zaawansowania i jeden i drugi reprezentuje podobny poziom. Niestety nie wiem czemu Panasonic całej swojej gamy urządzeń nie ma na rynek europejski. My montujemy Panasonica i polecamy go klientom. Pod względem wyglądu Panasonic wygląda prosto w porównaniu z Mitsu , natomiast Mitsu słabo wygląda, np. z LG galery . Pod względem serwisowania Panasonic i LG (standard) jest nr 1. Da się go rozebrać prawie cały w dosłownie kilka minut (elastyczny plastik) a to oznacza ,że łatwo go gruntownie wyczyścić a nie tylko wytrzepać filtry.


Samsung wind free standard czy Panasonic Etherea? - miezala5 - 2020-03-09

Ja się nie zgodze że Panasonic
Mam złe doświadczenie z panasonicem a głównie z dostępnością części zamiennych
Montuje dużo Samsunga i uważam że to dobre urządzenia a dostępność części z Dom Serwis błyskawiczna.
Sys Wind Free bardzo się sprawdza w małych pomieszczeniach lub miejscu montażu gdzie występuje ekspozycja na nawiew z urządzenia.