Forum Klimatyzacja
Klimatyzator do mieszkania 48m2 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator do mieszkania 48m2 (/showthread.php?tid=11716)



Klimatyzator do mieszkania 48m2 - PPiiOO - 2020-03-03

Witam
Rozglądam się właśnie za klimatyzatorem do mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Wstępnie uznałem, że wystarczy mi urządzenie o mocy 3,5kW, najlepiej w srebrnej kolorystyce, ze sterowaniem wifi, ze średniej półki.

Modele jakie rozważam to:
LG Artcool Silver
Gree Amber Standard Silver
Rotenso Versu Silver

Już byłem zdecydowany na Gree, ale firma która ma mi montować twierdzi, że jest problem z dostępnością, a jak już dojdą, będą wyższe ceny. Zaoferowali mi niewiele drożej LG Artcool Silver. Jeśli chodzi o LG czytam różne opinie. Jedni zdecydowanie odradzają całą markę, inni polecają, szczególnie model Standard. Pytanie jak wygląda sprawa z tym Artcoolem z punktu widzenia serwisanta? Może coś innego jest godnego polecenia?


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - obser - 2020-03-03

Coś tsk czuję, zresztą po rozmowie dziś z Importerem, że zapowiada się szalony sezon. O podwyżkach na razie nie mówią, postarają się utrzymać dotychczasowy poziom, chyba, że kurs dolara poszybuje, ale z dostępnością może być różnie. Już są obsuwy z transportem na terenie Chin, bo niektóre ich tam prowincje są wyłączone, na razie nie ma problemów jak dotrą kontenery do terminala. Wiadomo, że niektórzy to wykorzystają, tak jak z maseczkami, gdzie opakowanie niedawno dostępne w aptece za 7 zł, dziś na Allegro można kupić średnio za ok 800 zł. Niektóre firmy robią straszne zapasy urządzeń, ostatnia dostawa normalnie sprzedająca się w tym okresie przez o. 1,5 miesiąca rozeszła się w jeden poniedziałek. Poszukaj Gree Amber, a jak nie to Rotenso też spełni Twoje oczekiwania. W LG bym się nie pchał.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - recool - 2020-03-03

Zapytaj może o Mitsubishi PREMIUM MSZ-EF35VHS.
Nie wiem jaki zakładasz budżet i na ile wyceni Ci to urządzenie instalator
Cena detaliczna wynosi coś około 5600 zł netto
Ale masz eleganckie, srebrne, dostępne i bardzo dobre urządzenie z wyższej niż średnia półki.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - adrian - 2020-03-03

Firma konkurująca cenowo i jakościowo z Gree to Haier. Urządzenia LG i Mitsubishi to wyższa półka cenowa.
Osobiście polecam zapoznać się z ofertą Haiera.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - radekklimat - 2020-03-04

Gree Amber akurat jest z wyzszej polki


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - DBKlima - 2020-03-05

radekklimat napisał(a):Gree Amber akurat jest z wyzszej polki
Taaaa... Gree ma teraz wyższą półkę bo na dole już nic się nie zmieści Big Grin


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - freegass - 2020-03-05

DBKlima napisał(a):
radekklimat napisał(a):Gree Amber akurat jest z wyzszej polki
Taaaa... Gree ma teraz wyższą półkę bo na dole już nic się nie zmieści Big Grin
Zastanawiam się dlaczego z takim uporem deprecjonujesz GREE. Przecież biorąc pod uwagę proporcję jakości i zastosowanej technologii do ceny to uważam, że jest to z chińczyków najlepszy sprzęt. Owszem nie jest to MHI czy Fuji, ale żeby robić sobie z tego polewkę?


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - DBKlima - 2020-03-05

Nie deprecjonuje produktów z Chin bo sam je kupuje ale twierdzenia iż jest to " wyższa półka " i piedestał jest delikatnie przesadzone.
freegass napisał(a):[...] biorąc pod uwagę proporcję jakości i zastosowanej technologii do ceny to uważam, że jest to z chińczyków najlepszy sprzęt.

Zgadzam się z twoim stwierdzeniem że jakoś i cena idzie ze sobą w parze i to tyle i aż tyle.
Nie uważam że Gree jakoś wybitnie wyróżnia się na tle innych producentów z Chin .

freegass napisał(a):[...] Owszem nie jest to MHI czy Fuji, ale żeby robić sobie z tego polewkę?
Przeczytaj raz jeszcze moją wypowiedz rozbawiło mnie stwierdzenie ze jest to "wyższa półka " ...


Co do jakości i ceny nie wydaje mi się żeby cena była aż tak znaczącym wyróżnikiem przy zakupie urządzeń do mieszkania/domu w przedziale mocy 2,5kW/3,5kW by produkty koncernów z Chin były (jakość/cena) były lepszym rozwiązaniem niż (jakość/cena) produktów koncernów Japońskich .
O design nie wspominam bo każdy może mieć zupełnie inne spostrzeżenia .
Osobiście dla mnie różnica 300zł nie spowodowała bym chciał kupić Gree zamiast ME MHI Fuji Fujitsu Panasonic itp itd ...
Takie mam zdanie każdy może mieć własne .


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - ibizpl - 2020-03-12

Ja właśnie kupiłem Gree Amber Standard, z tego co wiem jeszcze coś tam jest dostępne.
Faktycznie 200-400 zł strasznej różnicy nie robi, ale np Panasonic ma tylko 3 lata gwary na urządzenia z tego co wiem ( 5 lat jest tylko na sprężarkę ). No i trzeba pamiętać o cenach części zamiennych które u japońców mogę być sporo droższe a gwarancja w końcu się skończy.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - obser - 2020-03-13

W każdej marce po gwarancji, tak Ci wycenią części, że lepiej kupić nowe. Co naprawisz? Silnikżaluzji, wentylator, zawór rewersyjny i nic poza tym. Jak Ci podadzą cenę za elektronikę, którą w dodatku jak nie trafisz która nie przyjmą zwrotu, to wychodzi cena zakupu instalatorskiego nowego urządzenia, albo nawet niech wyjdzie 70%, to wolę nowe urządzenie. Ewentualnie sprężarkę z odzysku przełożysz.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - DBKlima - 2020-03-13

ibizpl napisał(a):No i trzeba pamiętać o cenach części zamiennych które u japońców mogę być sporo droższe a gwarancja w końcu się skończy.
Sporo droższe ale nieznacznie i nie zawsze ...


Ostatnio kupowałem do starego Mitsubishi silnik od wentylatora w agregacie za coś około 200 zł 4 dni od zamówienia (bluszcz wkręcił się w wentylator) . Kupowałem też turbinę do jednostki wewnętrznej do chińczyka bo klientowi się rozpadła (pewnie palce włożył) 240 zł 3 tygodnie oczekiwania .


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - obser - 2020-03-13

Takie koszta to jeszcze do przełknięcia, ale jak padnie elektronika, to nie zrobisz nic. Już parę urządzeń, nawet 3 letnich poszło na złom, lub dawcę. Trochę tych gratów nazbierałem,takie jak pisze @DBKlima silniki wentylatora, żaluzji, turbiny, ale kupa się zbiera, już przestaje nad tym panować, a jak coś się zepsuje, to nie pasuje. Nawet elektronika niby z tego samego typu i z podobnego okresu, też głupiała, bo żaluzje pracowały odwrotnie, ale kabelki się przełożyło i hula. Ja praktycznie siedzę tylko w jednej marce, a najwyżej 5% sprowadzam co się klientowi podoba.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - PPiiOO - 2020-03-14

Ostatecznie wziąłem LG Artcool Silver 3,5kW. Z montażem wyszedł mnie ~4300zł, a czy się sprawdzi i będzie bezawaryjny zobaczymy.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - miezala5 - 2020-03-17

Nie prawdopodobna cena!?
Wręcz nie możliwa z ceną katalogową urządzenia 6200 pln netto
Jak bym wysłał dwóch ludzi na montaż to musiał bym dołożyć do tego?
Ciekawe?


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - obser - 2020-03-17

No niestety robi się bajzel na rynku. A po wejściu Ustawy prorocy zapowiadali, że branża odżyje. Ostatnio startowałem do przetargu 12 jednostek 3,5 kW, wygrała firma 2000 zł netto/szt, a montaż nie taki łatwy. To za ile pracują tam instalatorzy? W normalnym kraju (GB,D) tyle kosztuje minimalnie robocizna. A i jeszcze w przetargu była bezkosztowa 5 letnia gwarancja, czyli przeglądy i czyszczenia robimy za free.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - PPiiOO - 2020-03-17

obser napisał(a):Nie prawdopodobna cena!?

Nie chcę tu robić reklamy (choć należałaby się, bo nie dość, że tanio to jeszcze estetycznie, czysto, szybko i mam nadzieję, że fachowo Big Grin ), ale jak spojrzysz na ceneo to zobaczysz koszt tego urządzenia w okolicach 3700zł przy 23% Vacie. Jak odejmiesz ten Vat, dodasz robociznę i doliczysz znowu, ale już 8%, to wyjdzie tyle ile zapłaciłem.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - cybul88 - 2020-03-18

A jak z gwarancją na tego LG? Instalator posiada autoryzacje od LG? (Można to sprawdzić na stronie strefaklimatyzacji.pl )
LG lubi odmawiać wysyłki czesci po okresie dłuższym niż 24 miesiące od zakupu jeśli nie montował tego autoryzowany... a elektronikę maja bardzo drogą, druga sprawa jak zachowa się instalator w przypadku zaistnienia problemu z urządzeniem. W jakich cenach ten instalator wykonuje przeglądy w okresie gwarancji? W ogóle wypełnił kartę gwarancyjną?


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - ibizpl - 2020-03-18

miezala5 napisał(a):Nie prawdopodobna cena!?
Wręcz nie możliwa z ceną katalogową urządzenia 6200 pln netto
Jak bym wysłał dwóch ludzi na montaż to musiał bym dołożyć do tego?
Ciekawe?

A kto dzisiaj kupuje klimatyzator po kosmicznej katalogowej cenie?

Jeżeli chodzi o montaż przez autoryzowanego instalatora - moim zdaniem warto, nawet jeżeli jest parę zł drożej, ale też bez przesady - jak trzeba dopłacić 600 albo 1000 zł to korzystniej olać wydłużoną gwarancję, albo poszukać kogoś innego, no chyba że większa instalacja multi albo kanałówka to trzeba uważać na bardzo tanie firmy.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - obser - 2020-03-18

No trochę telefonów odbieram o naprawę urządzeń, gdzie po moim wywiadzie instalator zniknął z powierzchni Ziemii. Ja mam tak np.ze superspecem, który wykostkował mi parking, na początku odbierał tel, obiecając poprawę zapadniętych fragmentów, teraz amba. Już zamówiłem inną firmę, aby mi to poprawiła. No i się przyznam, wziąłem tanią firmę i myślałem jaki jestem przedsiębiorczy.


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - miezala5 - 2020-03-20

Wszystko się zgadza!
ale ja się dalej zastanawiam ile Instalator zarobił na tym montażu?
oczywiście jeżeli miał firme bo ASO tu nie jest najważniejsze!
Bez faktury bez prowadzenia firmy to ma już inny wymiar!
ale jak ma firme płaci zus i wystawił fakture vat to mysle że zarobił w granicach 500 pln!


Klimatyzator do mieszkania 48m2 - radekklimat - 2020-03-22

Fuji to szmelc, zamontowalem ostatnio, no ze 4 lata temu dwa i obydwa sie zepsuly, jeden mechanicznie a drugi dziura w skraplaczu