Forum Klimatyzacja
Multisplit Mitsubishi Kompakt vs LG Standard Plus - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Multisplit Mitsubishi Kompakt vs LG Standard Plus (/showthread.php?tid=11722)



Multisplit Mitsubishi Kompakt vs LG Standard Plus - elektrosiarka - 2020-03-04

Witam Forumowiczów, to mój pierwszy wpis Smile

Proszę o poradę....

Mieszkanie 70m2, 3 pokoje. Klima będzie w 2 pokojach (28m2 i 11m2). Okna na południe/zachód. Mam propozycję dwóch zestawów multisplit, dla mnie jako laika oba te zestawy są bardzo podobne. Oba mają ciche jednostki (i zewnętrzną i wewnętrzne) na czym mi bardzo zależy.

Ceny chyba szybują mocno + rejon warszawski, więc wyszło to tak:
1) System LG z jednostkami Standard Plus (Model: PM05SP+PC12SQ+MU2R17). Cena z montażem 10.190 zł brutto
2) System Mitsubishi z jednostkami Kompakt (Model: MSZ-AP15VG + MSZ-AP35VG + MXZ-2F53VF). Cena z montażem 10.870 zł brutto

W papierach wyglądają podobnie. W Mitsu tryb nocny (cichszy) nie działa w konfiguracji multi, jednak zewnętrzna jednostka i bez tego jest 2dB cichsza (46dB vs 48dB). Oba duże splity od 19dB, mały LG od 27(!)dB, mały Mitsu od 21dB.
Nie wiem jak kwestia żaluzji w splitach, nie potrzebuję jej kierować na boki, ale mogę potrzebować ustawienie na stałe by dmuchało pod sufit.
Nie wiem jak jednostki zewnętrzne zachowują się w przypadku nieużywania klimy zimą (czy pobierają prąd aby nie dopuścić do zamarznięcia i ile tego pobierają)
W dokumentacji spotkałem info, że MSZ-AP15VG jest do 10m2. Co prawda moja sypialnia ma niewiele więcej bo 11m2, ale okna na południe i zachód więc mocno się nagrzewa - czy ten split wystarczy?

Mitsu ma dobre opinie, LG różnie ale z tego co czytałem nagrabili sobie wersją Basic, a wersja Standard jest ok.

Jako mający rozeznanie w temacie, który z w/w zestawów byście wybrali?


Multisplit Mitsubishi Kompakt vs LG Standard Plus - DBKlima - 2020-03-05

Lepsze będzie Mitsubishi AP i taki klimatyzator z tego bym wybrał choć osobiście kupił bym chyba obecnie Daikina lub Panasonica
Ceny masz normalne
Jednostka AP15 jest do 15m2 ale spokojnie obsłuży większą powierzchnię bez dużej liczby okien
Urządzenie powinieneś podłączyć do rozdzielni więc na zimę możesz bez problemu wyłączyć urządzenie
Agregaty Mitsubishi, Daikin, Fujitsu, Panasonic są bardzo ciche....
Urządzenia ścienne nie dmuchają pod sufit .
Mają ustawienie góra(na wprost)/dół z poziomu pilota i każdy ma ręczne żaluzje prawo lewo


Multisplit Mitsubishi Kompakt vs LG Standard Plus - elektrosiarka - 2020-03-05

DBKlima, bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety mieszkanie jest urządzone i nierealne jest przeciągnięcie (przez całe mieszkanie) instalacji do rozdzielni. Jestem zmuszony podłączyć się do gniazdka.
Jeszcze, przepraszam, jedno - czy jeśli zimą nie będę korzystał z klimatyzacji to czy mimo wszystko dobrze jest ją odpalić raz na jakiś czas?


Multisplit Mitsubishi Kompakt vs LG Standard Plus - DBKlima - 2020-03-05

Jak nie ma konieczności to nie ma sensu odpalać na chwilę w zimę bo więcej to szkody przyniesie niż pożytku .
Najstarszą klimatyzację mam w mieszkaniu ma już 10-8 lat musiał bym sobie zerknąć na tabliczkę, uruchamiam wiosną i nastawiam 24C/25C na zimę jest wyłączona z prądu pod warunkiem że sobie o tym przypomnę .


Multisplit Mitsubishi Kompakt vs LG Standard Plus - elektrosiarka - 2020-03-05

Jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam