Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena (/showthread.php?tid=11735)



Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - mrserfinov - 2020-03-23

Dzień dobry,

Po wizycie z firmy specjalizującej się w montażu klimatyzacji dostałem poniższą ofertę. Proszę o pomoc czy wg. Was poniższe ceny są OK, gdyż mi wydają się nieco zawyżone (mieszkam w Poznaniu).

==============

LG Standard 3,5 kW + montaż niestandardowy + 10 metrów instalacji = 4800 zł netto (+8% VAT dla osoby fizycznej, +23% VAT na firmę)
https://www.lg.com/pl/klimatyzatory/lg-S12EQ

LG Standard Plus 3,5 kW ( ma Wi-Fi) + montaż niestandardowy + 10 metrów instalacji = 5300 zł netto (+8% VAT dla osoby fizycznej, +23% VAT na firmę)
https://www.lg.com/pl/klimatyzatory/lg-PC12SQ

HAIER FLARE 3,5 kW + montaż niestandardowy + 10 metrów instalacji = 5100 zł netto (+8% VAT dla osoby fizycznej, +23% VAT na firmę)
* moduł Wi-Fi (100 zł netto)
https://haier-ac.pl/klimatyzator-scienny-flare-r32/#

HAIER Tundra Plus 3,5 kW montaż niestandardowy + 10 metrów instalacji = 4400 zł netto (+8% VAT dla osoby fizycznej, +23% VAT na firmę)
* moduł Wi-Fi (100 zł netto)
https://haier-ac.pl/klimatyzator-scienny-tundra-plus-r32/

========

Jeśli chodzi o montaż "niestandardowy" to opisałbym go następująco:
Jednostka wewnętrzna będzie zamontowana na ścianie z czerwonej cegły (nie jest to ściana nośna), w której dodatkowo należy położyć kable od instalacji na odległości 1m. Reszta instalacji znajdująca się w garderobie (4,5m) może iść w korytkach. Połączenie z jednostką zewnętrzną znajdującą się na dachu miałby miejsce poprzez kanał wentylacyjny (komin). Skropliny (wraz z syfonem) zostałyby oprowadzone w tym samym kanałem do piwnicy.

Utrudnieniem może być sposób dostania się na dach, gdzie istnieje tylko 1 drabinka z boku elewacji (alternatywnie istnieje możliwość postawienia rusztowania lub wejścia poprzez daszek nad drzwiami za pomocą 2 drabin).


Z góry dzięki za Wasze opinie.
Pozdrawiam


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - DBKlima - 2020-03-23

HAIER Tundra Plus 3,5 kW montaż niestandardowy + 10 metrów instalacji = 4400 zł netto


Montaż 1500 więcej co daje 4400-1500 zostaje 2900
Pompka skroplin orange i rurki 350 netto ..... 2900 - 350 = 2550
Materiały rury łapy przewody kołki 400/450 więc 2550-450 = 2100 (w tym jest urządzenie)
Zostaje : Dojazd, paliwo 2 pracowników dla 1 dnia roboczego...
Cena normalna bez przeginania .

Oczywiście pewnie ktoś zrobi taniej ale ...


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - Amfan - 2020-03-23

LG standard , ten model jest produkowany od kilku lat i nie ma z nim problemu.


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - simx - 2020-03-23

Przy takich uwarunkowaniach jak piszesz, ceny wydają się być bardzo dobre. Korzystaj póki jest przestój i jeszcze przed sezonem.


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - radekklimat - 2020-03-24

Drogo
Gree 3.5 kw plus te 10mb okolo 3500 netto


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - DBKlima - 2020-03-24

radekklimat napisał(a):Drogo
:mad: :mad: :mad: :mad:


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - miezala5 - 2020-03-25

Dajcie spokój z komentowaniem cen we własnej branży!
Co wogóle takie pytanie ma na celu?
Ja przyznam się sam poruszyłem temat ceny po tym jak klijent napisał że z montażem i materiałami ktoś mu zamontował LG Artcoll za 4300 ale teraz żałuje po nie wiadomo czy to nie są jakieś wrzutki żeby sprawdzić reakcje!
Widze że większość tematów to albo cena albo porównanie urządzeń a odpowiedzi na takie pytania są na tyle subiektywne i nie techniczne że złapałem się na tym że nie ma sensu zajmować stanowiska!
To już lepiej pogadać z klijentem dlaczego mu pilot nie działa!
Ot i moja dzisiejsza refleksja!
Pozdrawiam Kolegów z Branży!
Trzymajcie się bo nie będzie to łatwy sezon!!!


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - ibizpl - 2020-03-26

Skoro bierzesz na firmę za 23 VATem, to sprawdź sobie ile te modele kosztują w necie na alledrogo i w kilku dużych sklepach online, będziesz miał punkt odniesienia co do realnej ceny montażu i podstawę do ewentualnych negocjacji.

Generalnie warto poprosić jeszcze co najmniej jedną firmę o ofertę, kolejny punkt odniesienia.

Panowie, rozumiem specyfikę branży, faktycznie ocena atrakcyjności oferty nie polega tylko na poziomie ceny no i zależy od regionu - inna będzie w Waszafce a zupełnie inna np. w Głuchołazach Smile
Ale działa to w obie strony - firmy żądające dziwnych pieniędzy od klientów potrafią zepsuć opinię albo wręcz zniechęcić klienta do montażu w ogóle.

Co do wycen, pierwszy LG Standard 12ka kosztuje max 2000 netto ( dużo instalatorów ma pewnie większy rabat ale to ich sprawa i zarobek ), co pokazuje że montaż to ok 2800 pln netto, co nie jest żadną kosmiczną ceną i jak najbardziej do przyjęcia, ja za montaż Gree Amber 7kW ( pod Poznaniem ) zapłaciłem podobne pieniądze - ale ponegocjować zawsze możesz. Bardziej martwił bym się o poprawność montażu, bo z tym jest bardzo różnie. Płać ale wymagaj, próby azotowej itd. Jak się zacznie ściemnianie że nie trzeba itd to albo cena w dół albo drzwi ( twoja decyzja - ja bym wybrał drzwi ).


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - Amfan - 2020-03-26

Próba azotowa 20 bar max, ot takie zalecenia Azjatów.


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - miezala5 - 2020-03-26

W Splitach?


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - obser - 2020-03-26

Też jestem za zaprzestaniem dyskusji w sprawie cen. Jest to forum branżowe, a nie konsumenckie. Szczególnie ten dział przestał służyć do wymiany doświadczeń i porad, a stał się hyde parkiem debatującym nad wyższością Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia. Ktoś narobił robotę z wycenami kilku firmom, a teraz próbuje tu dyskutować. Jakaś firma (ja też) zakłada dobre klimatyzatory niejapoński, a tu dowiaduje się, że jak klimatyzator, to tylko japoński. Żenada.


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - DBKlima - 2020-03-27

Mam chiński odkurzacz możesz mnie rozgrzeszyć Big Grin


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - Amfan - 2020-03-27

Do urządzeń klimatyzacyjnych z kraju herbaty dodawane są dodatkowo filtry ferrytowe w malutkich torebkach razem z nakrętkami. Ma ktoś może doświadczenie gdzie one powinny być stosowane?. Tak tylko pytam.


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - obser - 2020-03-27

DBKlima napisał(a):Mam chiński odkurzacz możesz mnie rozgrzeszyć Big Grin

Jak chodzi to nie ma sprawy Smile Smile


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - aminokwas - 2020-03-28

Amfan napisał(a):Ma ktoś może doświadczenie gdzie one powinny być stosowane?. Tak tylko pytam.
Na przewodzie komunikacyjnym. Ja wyrzucam - nie było jeszcze konieczności stosowania.


Klimatyzacja 3,5 kW - Wycena - Amfan - 2020-03-30

aminokwas napisał(a):
Amfan napisał(a):Ma ktoś może doświadczenie gdzie one powinny być stosowane?. Tak tylko pytam.
Na przewodzie komunikacyjnym. Ja wyrzucam - nie było jeszcze konieczności stosowania.

To ciekawe dlaczego w koreańskich i japońskich tego nie dodają. Czyżby lepiej dopracowany protokół komunikacji.
Do falowników daje się, przynajmniej powinno dawać filtr na lini zasilania bo potrafią przenosić zniekształcenia do sieci. Miałem taki przypadek , że głupiało oświetlenie estradowe przy załączeniu wentylacji.