Forum Klimatyzacja
Biokominek - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Biokominek (/showthread.php?tid=11771)



Biokominek - klarkson - 2020-04-17

Może troche nietypowe pytanie ale nie wiedziałem w jakim dziale konkretnie je zadac. Mianowicie robimy teraz remont i zastanawiamy sie nad wstawieniem sobie do salonu biokominka. Mieszkamy w domu, w którym nie ma kominka i w sumie nawet nie wiem czy chciałbym sobie wstawiać konkretnie tradycyjny kominek. Już miałem w domu rodziców i rozpalalo się jedynie od święta bo syf i te sprawy. Biokominek planuję powiesić na wysokości tak abym mógł sobie z żoną poparzec na ogień, a aby dzieciaki nie miały do niego dostępu.
Interesuje mnie tutaj kwestia wentylacji. Czy taki biokominek sprawdzi się w domu, w którym nie ma wentylacji grawitacyjnej, ale jest wentylacja mechaniczna?
No i czy ktos ma taki kominek? Jak Wam się sprawdza?


Biokominek - czejen - 2020-04-20

W sytuacji jeśli nie chcesz się bawić z czyszczeniem tradycyjnego kominka, a zależy Ci jedynie na kwestiach dekoracyjnych, biokominek jest idealnym rozwiązaniem. Pewną opcja jest jeszcze kominek elektryczny, osobiście jednak wolę efekt jaki daje biokominek. NIe ma tutaj bajerów z ustawianiem sobie koloru barwy itp Ale za to masz prawdziwy płomień. Biokominki mozna bez problemu montować w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną, gdzie w sumie sa nawet wskazane. Sam miałem do wyboru albo kozę z zamkniętą komorą spalania albo właśnie biokominek, wybrałem biokominek (konkretnie od Aflamo).


Biokominek - klarkson - 2020-04-21

To jakaś firma? Przyznam, że jak na razie orientowałem się w biokominkach jedynie pobieżnie, głównie w tym co mają do zaoferowania większe markety.


Biokominek - czejen - 2020-04-22

Jest to producent biokominków ( mają całkiem spory asortyment bo możesz kupić tam od razu wkład plus obudowę https://aflamo.pl/ ). No i weź pod uwagę, ze sam biokominek nie jest jedynie ozdobą, ale sam również zapewnia dodatkowe wsparcie w ogrzewaniu. Jest opcja dodatkowego podniesienia temperatury pomieszczenia o kilka stopni. Aczkolwiek dużo tutaj zależy od wielkości pomieszczenia.


RE: Biokominek - ebig - 2022-08-03

Sam zastanawiam się czy robic kominek czy nie


RE: Biokominek - kroms - 2022-08-04

Mamy kominek powietrzny - jest mega (kominek i całe wyposażenie kupowane w Leroy Merlin - porównaliśmy sobie ceny w wielu miejscach i tam wychodziło akurat najtaniej). Niestety bardzo często klimat kominka znika bo szybko brudzi się szyba - no ale cos za coś , szybę trzeba czyścić. Mamy kominek bezrusztowy bef passive 6. Palimy od góry, suchym drewnem lub brykietem, cieszymy się widokiem ognia. Eksploatacja: 1. szybę czyścimy bardzo rzadko, co 10-15 paleń 2. szyber otwarty maksymalnie, po rozpaleniu zamykamy do połowy (brać kominek z małą mocą, inaczej będzie przymykanie szybera bo za gorąco i brudna szyba i tak w kółko). 3. Popiół wyciągamy odkurzaczem (nie ma syfu w salonie). Przy spełnieniu powyższego, palenie to czysta przyjemność.


RE: Biokominek - dados - 2022-10-24

Moim zdaniem warto jest robić ale tradycyjny. Fajna opcja jako dogrzanie domu i daje klimat. A koszt kominka w zależności od tego co oczekujesz... może być to zwykły kominek obudowany regionem to zamkniesz się nawet zw 6 tys. Jak zrobisz samemu... można wklad obudowac szamponem co daje dużą akumulacje ciepla ale cena rośnie... jak masz bufor ciepla (nie ważne czym zasilany) to możesz wstawić wklad z płaszczem wodnym i przy okazji odgrzać ten bufor ale tu koszt wkładu no defro i sterownika to OK 10 tys. Plus oczywiście podłączenie i obudowanie... w kominkach jak we wszystkim górnej granicy nie ma mozesz wstawić wklad brunera i obudowac szamotem i kablami spartherma wymyślisz sobie jeszcze ze ma być polokrągly to 50 tys może być mało:p

Jeśli nie zdecydujecie się na tradycyjny kominek, polecam dodatkowo kupić termowentylator. Tak aby w razie potrzeby dogrzać sobie dodatkowo łazienkę.