Forum Klimatyzacja
Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku (/showthread.php?tid=11790)



Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - Dale - 2020-04-26

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Poszukuję klimatyzatora przenośnego (z rurą) do użytkowania w mieszkaniu 45 metrów kwadratowych, ale będzie używany do chłodzenia jednego pomieszczenia o powierzchni jakichś 20 metrów.

Niestety kompletnie nie wiem co warto kupić, a co nie. Na pewno odpadają kompletne chinole. Budżet wynosi do 2000 złotych.

Namierzyłem coś takiego jak Fral SuperCool FSC09.1, który ma 3 lata gwarancji, mieści się w budżecie i ma dużą zaletę w postaci możliwości pracy na balkonie i wdmuchiwania zimnego powierza rurą do środka. Nie ukrywam że byłaby to dla mnie przydatna opcja, bo te urządzenia są dość głośne z tego co słyszałem. Ale jeśli nie będzie takiej funkcji to trudno, też wezmę ewentualne propozycje pod rozwagę.

Prosiłbym o podanie marek klimatyzatorów i ewentualnie modeli, które są warte uwagi. Jeśli znalazłoby się jeszcze coś innego oprócz ww. Frala, co mogłoby wdmuchiwać zimne powietrze z zewnątrz, to byłoby super.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi.


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - andriu2233 - 2020-04-26

Jeśli jest tylko możliwość zamontowania splita to jest to zdecydowanie lepsza opcja. Przede wszystkim masz w domu dużo ciszej (od 20 do 40 dB), kontra 50-60 dB. Dodatkowo możliwości schłodzenia pomieszczenia są zdecydowanie większe. Zakup taniego splita to pewnie jakieś 2000zł + montaż - a to juz zależy od regionu i sposobu montażu. Poza tym bawienie się przesłony w oknie które nie będą szczelne + rury, które są nie izolowane to kolejny problem i wydajność takiego urządzenia będzie praktycznie żadna w stosunku do splita. Reasumując myślę że za 3000zł znajdziesz firmę, która zainstaluje Ci jakiś podstawowy model splita od Kaisai czy sinclair. Czy to chińczyki - tak, ale w porównaniu do przenośnej klimatyzacji będą o niebo lepszym wyborem.


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - Dale - 2020-04-28

Też byłbym za splitem, ale niestety jest to poza moją decyzją. Domownicy nie wyobrażają sobie kucia ścian i wiercenia dziur. Widzę że od Kaisai mogą znaleźć urządzenie o podobnych parametrach jak ww. Fral, tylko że w okolicach 1500 złotych. Jedyna wada to brak możliwości pracy na zewnątrz z tego co widzę. Używa ktoś klimy tej firmy u siebie i może powiedzieć, czy te urządzenia się nie psują?


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - DBKlima - 2020-04-29

Dale napisał(a):Też byłbym za splitem, ale niestety jest to poza moją decyzją. Domownicy nie wyobrażają sobie kucia ścian i wiercenia dziur. [...]
Piszesz że nie chcesz chinoli a jednocześnie szukasz kompletnego chinola trochę to irracjonalne ...
Wymień domowników na młodszy model może to pomoże w ich niechęci do zmian środowiska w którym już dupa przyrosła do wersalki .


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - andriu2233 - 2020-04-29

Jeśli dobrze zrozumiałem to pomieszczenie ma wyjście na balkon. Co za problem tak umieścić jw żeby nie było widać rurek i kabli? JZ montujesz obojętnie w jakim miejscu na balkonie przewody idą korytkiem. brak kucia w pokoju - jest wiercona dziura w ścianie i to wszystko - ewentualnie wchodzi kawałek korytka. Montaż dobrej ekipie zajmie do 2 godzin. Pozostawią Ci jedynie kartony do wyrzucenia po wszystkim.


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - obser - 2020-04-29

Różnica w działanu jest diametralna. Przenośny wytwarza w pomieszczeniu po/nadciśnienie. Jeśli delta chłodzenia będzie 12,a na zewnątrz 35, to poleci Ci z niego letnie powietrze. Jak go wstawisz do środka to będzie robiło się podciśnienie w pomieszczeniu i wszelakimi szparami, wentylacją będzie się pchało gorące zewnętrzne powietrze. Tych wad nie ma split. Jak się upierasz na przenośkę, to wydajność podziel na trzy.


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - arturwp - 2020-04-29

W zeszłym roku zakupiłem klimatyzator Fral, ale wyższy model FSC14.1
Chłodził. I to jedyna pozytywna rzecz, którą mogę powiedzieć o tym urządzeniu.
Hałas wydobywający z tego sprzętu był dużo gorszy do wytrzymania niż upał.
Opcja ustawienia na balkonie też się nie sprawdziła. Okno musiało być uchylone, żeby ta rura mogła wdmuchiwać zimne powietrze, więc hałas także wdzierał się do mieszkania. Poza tym miałem wątpliwości, jak długo moi sąsiedzi z bloku to wytrzymają.

Dwa dni po zakupie klimatyzator odesłałem do sklepu, a w tym roku zainstalowałem splita.
Liczę, że w sezonie się sprawdzi, zwłaszcza że prawdopodobnie nadal będę musiał pracować z domu.


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - Dale - 2020-04-29

Dziękuję za pomoc w doborze klimatyzatora przenośnego. Aczkolwiek mam wrażenie, że każdy z forumowiczów powyżej powinien od razu zamieścić adres i telefon do swojej firmy montującej klimatyzację typu split, myślę że tak byłoby o wiele prościej. Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dzięki za pomoc. Nie wiem co ja bym bez was zrobił moi kochani Wink


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - arturwp - 2020-04-30

A ja się specjalnie zarejestrowałem, żeby gościowi pomóc - aby nie popełnił mojego błędu.
A tu takie podziękowanie :-(


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - jack63 - 2020-04-30

arturwp napisał(a):A ja się specjalnie zarejestrowałem, żeby gościowi pomóc - aby nie popełnił mojego błędu.
A tu takie podziękowanie :-(
Nie ma sensu przekonywać głupiego... i przekonanego do swojego wyboru. Musi sam przekonać się na własnej skórze.


Szukam klimatyzatora przenośnego do bloku - obser - 2020-04-30

Ja się bujałem 3 lata, jak gość, który zamówił przenośnego LG się wycofał. Paru ludzi na próbę go miało i szybko oddawali. Uratowały mnie wodociągi, co latem klima im padła w serwerowni i wszystkie kompy siadły i chłód był potrzebny na wczoraj. Już nigdy nie ściągnę bez przedpłaty przenoski, choć takie mam w ofercie. @Dale, Ty myślisz, że aż tak bijemy się teraz o robotę? Żeby założyć jednego szczeniaczka i stracić cały dzień? Miałbyś 50 szt w jednej lokalizacji, to warto byłoby Cię zbajerować, bo robota konkretna i na tydzień, bo bez przeprowadzek. Oj masz o sobie mniemanie. Faktycznie wszyscy tu trochę bajerowali, nie jest źle, naprawdę warto kupić bo uniwersalny, można przenosić i kasa mała.