Forum Klimatyzacja
[Leon 2.0TDI 2014] Sprężarka pompuje ciśnienie, klima nie chłodzi - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: [Leon 2.0TDI 2014] Sprężarka pompuje ciśnienie, klima nie chłodzi (/showthread.php?tid=11791)



[Leon 2.0TDI 2014] Sprężarka pompuje ciśnienie, klima nie chłodzi - cichy10001 - 2020-04-27

Cześć!
Mam problem z klimatyzacją w Seacie Leonie 2.0tdi 2014r.

Auto było po wypadku, jednak chłodnice nie były uszkodzone.
Pojechałem dobić czynnik. W aucie była połowa czynnika ok 250g. Przed dobiciem po włączeniu AC komputer pokazał, że ciśnienie wynosi 5bar, a po dobiciu 8bar.

Sprawa wygląda tak, że klima nie chłodzi. Jedna z metalowych rurek od AC jest zimna a druga nie. Podłączyłem pod komputer samochód i pokazało:

- bez włączonego ac - 0.5 Nm obciążenia klimatyzacji
- z włączonym AC - 5Nm obciążenia klimatyzacji

Czyli odczyty wskazują na działanie i pompowanie ciśnienia przez sprężarkę.

Po odpięciu czujnika ciśnienia - ten przy metalowej rurce pod maską - komputer pokazuje 50bar ciśnienia.

Na dworze 20 stopni. Podczas jazdy również klima nie chłodzi.

Rozumiem, że w tym aucie sprężarka kręci się cały czas i steruje się tylko zaworem który włącza duży lub mały obieg. Jednak pomimo to widziałem przy silniku koło napędzane paskiem, które wyglądało jakby miało sprzęgło tak jak w starym systemie AC.


[Leon 2.0TDI 2014] Sprężarka pompuje ciśnienie, klima nie chłodzi - Whisky - 2020-04-27

Sprawdź ciśnienie przy wyłączonej i włączonej klimie.


[Leon 2.0TDI 2014] Sprężarka pompuje ciśnienie, klima nie chłodzi - radekklimat - 2020-04-28

Podepnij manometry bo kompem odczytujesz wartości ktorych nierozumiesz


[Leon 2.0TDI 2014] Sprężarka pompuje ciśnienie, klima nie chłodzi - cichy10001 - 2020-04-28

Aktualnie przy wyłączonej i włączonej klimie pokazuje 6.6bar.


Możliwe, że nie rozumiem, ale pracuje w delegacji i specjalnie dzisiaj wróciłem do domu aby zrobić kolejny odczyt.
Nie mam na stanie manometrów i w tym tygodniu tego nie sprawdzę :/


[Leon 2.0TDI 2014] Sprężarka pompuje ciśnienie, klima nie chłodzi - Whisky - 2020-04-28

Wiedziałem że nie ma manometrów dlatego pytałem co komp pokazuje. Skoro Ciśnienie nie wzrasta na włączonej klimie to do wymiany sprzęgło klimatyzacji, zawór sterujący albo cała sprężarka. No chyba że możesz sprawdzić sygnał PWN i wysterować zawór dla sprawdzenia przy manometrach. Jeżeli nic z tych rzeczy nie możesz sprawdzić sam to szukaj warsztatu w okolicy który takie rzeczy Ci sprawdzi. Na forum można doradzić ale i tak bez normalnego serwisu się nie obejdzie.


[Leon 2.0TDI 2014] Sprężarka pompuje ciśnienie, klima nie chłodzi - obser - 2020-04-28

Bez manometrów nic nie zrobisz. Aby cokolwiek zdalnie powiedzieć potrzebne są ciśnienia LP i HP. Jedź do pierwszego lepszego punktu z automatem i to sprawdzisz za parę zł. Jak facet będzie mało kumaty, to tylko zczytaj pomiary. Na wyłączonym układzie i włączonym. Może i już czas pomyśleć o osuszczu.