Forum Klimatyzacja
Miejsce montażu klimatyzatora - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Miejsce montażu klimatyzatora (/showthread.php?tid=11814)



Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-10

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze najlepszego miejsca instalacji klimatyzatora w moim salonie.

Na rysunku zaznaczyłem na czerwono proponowane miejsce.
Obawiam się jednak, że powietrze nie będzie się rozchodzić wystarczająco dobrze.
Miejsce montażu klimatyzatora
[Obrazek: 9934041500_1588878526.png]

Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby zainstalować klimatyzator na samym środku tej samej ściany?
A może nie ma to zbyt dużego znaczenia, ponieważ w klimatyzatorze można regulować kierunek wylotu powietrza.

Niestety jest to blok z wielkiej płyty, ściany są żelbetonowe i jakiekolwiek kucie odpada.
Firma będzie zakładać korytka, i zależy mi również na estetyce, czym bliżej balkonu tym estetyczniej.

Mieszkanie na 4 piętrze (ostatnim), 3 okna ciągle nastawione na słońce,
metraż mieszkania 53,6m2.

Czy klimatyzator 3,5kW będzie wystarczający?
Oczywiście nie oczekuję, że schłodzi wszystkie pomieszczenia


Miejsce montażu klimatyzatora - obser - 2020-05-10

Po drugiej stronie balkonu, jednostka duosplit 5 kW i 2 jednostki 2,5 kW na salon i do sypialni, jak najbliżej zewnętrznej ściany jeśli chodzi o estetykę. Inaczej o schłodzeniu sypialni zapomnij.


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-10

Niestety tak się nie da.
Więc pozostaje mi tylko salon.
Czy montaż w zaznaczonym miejscu będzie odpowiedni?
Czy po skierowaniu strumienia powietrza w stronę środka salonu, klimatyzator o mocy 3,5kw będzie wystarczający?


Miejsce montażu klimatyzatora - obser - 2020-05-10

!8 metrowy "salon" obleci 2,5 kW, ale ze względu na małą różnicę ceny urządzeń faktycznie lepiej założyć 3,5 kW, bo całościowa różnica z montażem rzędu 100-200 zł w całości dużo nie robi.


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-10

No tak zgadzam się, i wezmę 3,5kW.
Prawdopodobnie Kaisai FLY, w poprzedniej pracy mieliśmy Kaisai i wszystko grało.
Co myślisz o tej firmie?

Czy wieszając w tym miejscu, powietrze rozejdzie się bez problemu po całym pomieszczeniu?


Miejsce montażu klimatyzatora - obser - 2020-05-11

Na Kasai nie pracuję, ale konkurencja zakłada i jakoś im to idzie. Powietrze po salonie się rozejdzie, ale zwróc uwagę, by pod jednostką nie było żadnych urządzeń elektrycznych, albo wartościowych, bo nikt Ci nie zagwarantuje, że kiedyś poleje się woda z jednostki.


Miejsce montażu klimatyzatora - DBKlima - 2020-05-11

Tak jak napisałeś skoro nie wchodzi w grę inna lokalizacja jednostki wewnętrznej to raczej będziesz potrzebował 3,5kW . Jak urządzenie będzie pracowało cały czas w okresie letnim to istnieje prawdopodobieństwo że spadnie temperatura na całości metrażu ale nierównomiernie . To co pokazujesz na rysunku to prosty montaż więc cenowo też nie będzie tragedii może warto dopłacić trochę więcej kupić Mitsubishi Fujitsu Daikin


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-11

Klimatyzator będzie pod kanapą, na przeciwnej ścianie TV więc z dwojga złego lepiej nad wypoczynkiem.

Wycena:
KAISAI FLY 3,5kW 3000 zł z montażem
LG Standard 3,5kW 4000 zł z montażem

Czy to dobre ceny?
Warto dopłacać do LG?


Miejsce montażu klimatyzatora - obser - 2020-05-11

Ceny dobre, tylko ja bym założył jednostkę wewnętrzną nad kanapą Smile


Miejsce montażu klimatyzatora - DBKlima - 2020-05-11

Jeśli kanapa stoi na przeciwko TV to obser ma rację nad kanapą będzie lepiej niż nad TV


Co do modeli w przedziale cenowym z montażem za około 4tysięcy możesz brać pod uwagę jeszcze urządzenia :
Daikin FTXC35BV1B / RXC35B Znamionowa moc chłodnicza 3.5kW Wydajność chłodnicza 1,30-4,00kW
Fujitsu ASYG12LLCE / AOYG12LLCE Znamionowa moc chłodnicza 3.4kW Wydajność chłodnicza 0,90-3,80kW
Mitsubishi MSZ-HR35VF / MUZ-HR35VF Znamionowa moc chłodnicza 3.4kW Wydajność chłodnicza 0,90-3,40kW


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-11

Oczywiście montaż nad kanapą Smile
A co sądzicie o tym Kaisai?
Jak z głośnością jednostki zewnętrznej?
Czy nie wytwarza jakiegoś dziwnego dźwięku który mogł by denerwować sąsiadów?


Miejsce montażu klimatyzatora - DBKlima - 2020-05-11

Jak agregat będzoe blisko okna sąsiadów i urządzenie będzie działać często to proponuję jednak kupić coś bardziej markowego . Kaisai bardzo dobry sprzęt do biura kilka godzin pracy i uciekasz do domu by odpocząć od hałasu miasta i biura


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-11

No to się zmartwiłem, bo faktycznie urządzenie będzie obok okna sąsiadów.
Czy Kaisai Fly posiada sprężarkę inwentorową?
Czy jednostka zewnętrzna ma możliwość pracy z różną prędkością?
Czy cały czas wentylator kręci się z prędkością maksymalną?

A LG Standard Plus będzie wyraźnie cichszy? Może polecicie coś cenowo pośredniego a cichszego?


Miejsce montażu klimatyzatora - DBKlima - 2020-05-12

Dobra wibroizolacja pod agregat zamiast standardowych PCV będzie na pewno dobrym rozwiązaniem
Tak
Tak
Nie ale oczywiście możesz taką pracę wymusić

Daikin FTXC35BV1B / RXC35B
Mitsubishi MSZ-HR35VF / MUZ-HR35VF


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-12

Jednostka może być ustawiona na podporach do podłoża, lub przykręcona przez wieszak do elewacji ściany w obrębie balkonu, tak aby nie była widoczna z zewnątrz.

Które rozwiązanie zapewni lepszą wibroizolację?
Które rozwiązanie zajmie mniej miejsca?


Miejsce montażu klimatyzatora - DBKlima - 2020-05-13

Przyjedzie firma montować to będziesz miał ostatnią szansę by zadecydować
Postawiona na podstawach PCV będzie głośniejsza niż postawiona na stopkach wibroizolacyjnych
Powieszona na ścianie może też powodować drgania było pełno na forum informacji że agregat drżał i wkurzał klienta ale to raczej zależne było od producenta klimatyzacji a w mniejszym stopniu od montażu.


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-13

A macie jakiś wzór dokumentu "zgoda na montaż klimatyzacji" lub "warunki montażu klimatyzatora", coś co mógłbym przedstawić we wspólnocie do podpisu jako zgoda do montażu?
Podczas wstępnej rozmowy nie było problemu, jednak co na papierze to na papierze.


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-21

Witajcie,

No i niestety... Nie udało się, brak zgody ze wspólnoty na montaż.
Sąsiedzi, boją się o hałas.

Nie chcę mi się z nimi walczyć.
Zdecydowałem się jednak zakupić klimatyzator przenośny.

Czy możecie mi polecić jakiś model, żebym mógł wystawić go na balkonie i podłączyć rurę aby wtłaczać zimne powietrze?

Lub możliwie najcichszy w rozsądnej cenie?


Miejsce montażu klimatyzatora - obser - 2020-05-21

Trzaa było pozostać na wstępnej rozmowie i założyć. U nas SM z "urzędu" nie wydaje zgody, i tych co się o nią strarają kontroluje. A jak nas posłuchają, dyskretnie zamontujemy i jest cisza. A założyło się trochę mieszkań. Największemu wrogowi nie polecam przenośnego, jak jest wspólnota, to walczyć o swoje prawa, wszak jesteś współudziałowcem.


Miejsce montażu klimatyzatora - Rafal1991 - 2020-05-21

Miałem na test w zeszłym roku pożyczony klimatyzator Camry oczywiście taki przenośny. Działać działał ale był za głośny.

Zastanawiam się nad FRAL SUPERCOOL FSC 09.1 lub EBERG QUBO PRO 4,1kW

Ceny od 2000 do 2400 zł.

Oczywiście montaż na balkonie + dwie rury, dokładka PLENUM, żeby zwiększyć wydajność.

Wiem że to rozwiązanie niestety nie spełni moich oczekiwań, ale mam nadzieję, że będzie przyjemniej i bez hałasu.

Co o tym myślicie?

Oczywiście nie będę przejmować się sąsiadami, chociaż podejrzewam że standardowa klima była by dla nich bardziej łaskawa.