Forum Klimatyzacja
Hałas podczas wietrznej pogody - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Hałas podczas wietrznej pogody (/showthread.php?tid=11851)



Hałas podczas wietrznej pogody - DannY - 2020-05-26

Na wstępie witam wszystkich, to mój pierwszy post.

Mam problem z niedawno zamontowanymi klimatyzatorami - takimi std. jednostka na zewnątrz->ściana->jednostka wewnątrz. Dom wolnostojący 2 kondygnacja.

Podczas ostatnich wietrznych dni klima wydaje dźwięki/świsty i gwizdy jakby dmuchało w tą karbowaną rurkę od skroplin. Niestety to chyba nie rurka, rurkę zaklejałem dźwięk jakby trochę słabszy ale dalej dość mocno słyszalny ...
Ja śpię jak zabity, ale lament kobity, która nie śpi jak zabita... jest gorszy niż jakikolwiek inny ... na pewno koledzy zrozumieją.

Co to może być ? Instalator był słuchał, sprawdzał, naprawdę spoko chłopak, starał się ustalić co to, ale nic - diagnoza: może świst o lamele chłodnicy ... i tak rezonuje do środka. Mi to na jakiś otwór brzmi.
Otwór w ścianie poprawiony, dopiankowany. To samo.

Zalecenie - montaż osłony ok 30cm od lewej strony jednostki zewnętrznej (strona wiatru gdy pojawiają się dźwięki). Ale to mi nie bardzo pasuje, nie dość, że wisi takie średnio ładne cuś to jeszcze blacha czy inna płyta obok na ścianie ? ;(

Wierzyć się nie chce, żeby znany producent nie przewidział powstawania dźwięków podczas wiatru.
Czy może być jakiś mankament w instalacji ??

Na razie doszedłem (nie wiedziałem tego), że nie ma zapasu instalacji (tzn min 3m) tylko lekki zwis i przez ścianę do jednostki wew. będzie z 1-1,2m. Ale czy to jest powód ? Nie wiem.

Ręce opadają Wink Ktoś coś Panów fachowców podpowie z doświadczeniem ?
... bo jeszcze trochę i będzie ...


Hałas podczas wietrznej pogody - aminokwas - 2020-05-26

Na początek spróbuj zamontować osłonę od wiatru taką tymczasową. Nawet możesz wsadzić jakiś karton/plexi/dyktę w boczną ściankę skraplacza, tak by zasłonić go z boku. Zobaczysz co się będzie działo i przynajmniej wyeliminujesz lub potwierdzisz sugerowany powód. Na początku myślałem, że gwizda przez rurkę skroplin, ewentualnie przez niedoszczelniony otwór, ale jak piszesz, że sprawdzone i poprawione te ewentualności, to może faktycznie lamele?


Hałas podczas wietrznej pogody - DannY - 2020-06-03

Dziękuję Ci aminokwas za chęć pomocy !
Czekałem na jakieś wietrzne dni.
Do czego doszedłem:
- zatkanie rurki skroplin - brak efektu,
- osłona samego boku skraplacza - trochę lepiej,
- osłona pomiędzy ścianą a skraplaczem - dużo lepiej,
- osłona całego boku od elewacji z całym bokiem jednostki zewn - cicho Wink

Fajnie i niefajnie. Wiem co, więc albo montowanie blachy, plexi a cały bok, co słabo wygląda, albo może przeniesienie jednostki dalej 3-4m w innym kierunku powinno pomóc. Kilma jest na wprost przez ścianę i ten gwizd rezonuje i jest słyszalny dość mocno w pomieszczeniu. Wiem co mogę zrobić.

Ale jak to jest zaprojektowane (tzn chłodnica), że wyje i gwizda na wietrze ?!? Ale takie słabe urządzenie albo nie wiem co. Najchętniej wymieniłbym na inny: typ/markę/rodzaj gdyby to rozwiązało sprawę.

Piszę informacyjnie może komuś się przyda w podobnym przypadku.
Pozdr.


Hałas podczas wietrznej pogody - aminokwas - 2020-06-03

Słabo wygląda, mówisz?
To może coś w ten deseń?
Tylko to nie są tanie rzeczy.


Hałas podczas wietrznej pogody - adrian - 2020-06-04

aminokwas napisał(a):Słabo wygląda, mówisz?
To może coś w ten deseń?
Tylko to nie są tanie rzeczy.

Czy wiesz gdzie można zakupić takie osłony?


Hałas podczas wietrznej pogody - aminokwas - 2020-06-04

JMS PRO
ul. Krakowska 309
25-801 Kielce


Hałas podczas wietrznej pogody - raddii - 2022-02-08

Witam, jestem w podobnej sytuacji jak przedmówca DannY z szumem podczas wiatrów. Proszę o informację jak udało się rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam


Hałas podczas wietrznej pogody - Bogdan_New_Jersey - 2022-02-13

Czesc.
Niewiem czy w Polsce jest. Ale w USA jest na ten problem Wind Baffle
Sa rozne modele


Hałas podczas wietrznej pogody - DBKlima - 2022-02-14

Bogdan_New_Jersey napisał(a):Czesc.
Niewiem czy w Polsce jest. Ale w USA jest na ten problem Wind Baffle
Sa rozne modele
Też są ale jak klient słyszy cene to nie jest nią zainteresowany .