Forum Klimatyzacja
Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW (/showthread.php?tid=11876)



Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - Jerry - 2020-06-08

Witam,
czy ktoś miał jakieś doświadczenie z tym modelem (Hyundai Silent)? Chcę założyć do domu i mam firmę, która poleca te klimatyzatory i montuje je często, podobno nie ma z nimi problemu. No i dobry dostęp do części (dystrybutor na Polskę z podkarpacia). Wiem, że są na forum polecane modele innych firm, ale cena jest wyższa, dlatego szukam kogoś kto ma u siebie ten model lub Hyundai Revolution (produkowany od 2020 r.)


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - barbie - 2020-06-08

kiedyś była Winia ,Hundaj firma z Gdyni zrezygnowała z niego z powodu słabej jakości .


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - obser - 2020-06-08

Hyundai to tylko "nalepka" na inny produkt i produkowana po godzinach jak taka np. Midea wypełni już swoje kartony. Nie wiadomo co to jest, a tym bardziej kto Ci wystawi recenzję na model który wyszedł w tym roku. Nawet jakby ,iał ze 2 miechy temu założone, to włączył go na 4 godziny w sumie. Nie wchodź w nieznane, Hyunadai na pewno nie zajął się produkcją klimatyzatorów.


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - blaser - 2020-06-08

Poza tym modelem (SILENT) widać że te nowe rozdanie Hyundaia to produkcja Midea, zarówno komercja jaki domówki. Z Midea/MDV/Kaisai problemów zbytnio nie ma.


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - hrabiap - 2020-06-09

Hyundai o którym mowa to stare chigo.


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - DBKlima - 2020-06-09

blaser napisał(a):Poza tym modelem (SILENT) widać że te nowe rozdanie Hyundaia to produkcja Midea, zarówno komercja jaki domówki. Z Midea/MDV/Kaisai problemów zbytnio nie ma.
... i byś się zdziwił o ile kontakt z KT i Kaisai jest bardzo dobry i nie ma z nim problemu od strony handlowej i serwisowej to od chwili kiedy Zym jest w jednym budynku czyli Midea/MDV zrobiło się źle .


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - obser - 2020-06-09

Już teraz każda firma z branży AGD/RTV rozszerza swoją ofertę o klimatyzatory firmując wyroby z jakieś chińskiej wytwórni swoim logo. Tylko znam jeden wyjątek, to LG, który sam produkuje urządzenia w Korei. Wg mnie nie ma sensu kupowania takich przemalowanek, lepiej kupić urządzenie z macierzystej sieci marek produkujących od lat klimatyzację.


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - DBKlima - 2020-06-09

obser napisał(a):Już teraz każda firma z branży AGD/RTV rozszerza swoją ofertę o klimatyzatory firmując wyroby z jakieś chińskiej wytwórni swoim logo. Tylko znam jeden wyjątek, to LG, który sam produkuje urządzenia w Korei. Wg mnie nie ma sensu kupowania takich przemalowanek, lepiej kupić urządzenie z macierzystej sieci marek produkujących od lat klimatyzację.

Wszyscy chcieli globalizacji i ujednolicenia rynków tylko jak pytasz kto to każdy wskazuje palcem sąsiada .
Ja wolał bym by powstał Polski producent który produkuje lub montuje urządzenia w Polskiej fabryce zamiast w Chinach Taiwanie Malezji. Tak jak się to dzieje z Toyotą która jest produkowana/składana w Polsce.

Wiem łatwiej jest nakleić tylko logo i dać kolorowy karton niż kupować coś jakościowego .
Patrzyłem pod jakimi markami mogę ściągać klimatyzatory do Polski to zaproponowano około 180 nazw towarowych z 3 fabryk to masakra. Jeśli jedna marka spierdzieli swój produkt to wszyscy leżą i kwiczą


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - obser - 2020-06-09

Pod Gnieznem ma powstać polska fabryka klimatyzatorów. Jak powstanie, to zobaczymy na jakich działaniach się skupi, oby nie tak jak pod Toruniem e specjalnej strefie ekonomicznej światowe firmy przysyłają prawie gotowe telewizory, a my przylutujemy np. gniazda zasilania, pakujemy i jest to towar wyprodukowany w UE.


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - blaser - 2020-06-09

DBKlima napisał(a):
blaser napisał(a):Poza tym modelem (SILENT) widać że te nowe rozdanie Hyundaia to produkcja Midea, zarówno komercja jaki domówki. Z Midea/MDV/Kaisai problemów zbytnio nie ma.
... i byś się zdziwił o ile kontakt z KT i Kaisai jest bardzo dobry i nie ma z nim problemu od strony handlowej i serwisowej to od chwili kiedy Zym jest w jednym budynku czyli Midea/MDV zrobiło się źle .


Miałem na myśli bardziej niezawodność tych urządzeń. I tu się zgodzę, K-T jak najbardziej ok. Niestety obsługa ze strony Zym to "prostactwo" najwyższych lotów...


Klimatyzator Hyundai SIlent 5,3kW - Amfan - 2020-06-09

Lg produkuje też w Brazylii i Turcji. Panasonic produkuje w Malezji. Nowe modele Panasonica wke . to mistrzostwo świata
w montażu. Naścienniaki LG i Panasonica montuje się bardzo dobrze , jest kilka rozwiązań z myślą o instalatorze.