Forum Klimatyzacja
Dom 180m2, Dogrzewanie klimatyzatorami - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Dom 180m2, Dogrzewanie klimatyzatorami (/showthread.php?tid=11925)



Dom 180m2, Dogrzewanie klimatyzatorami - Jarek 84 - 2020-06-25

Witam
Jestem tu nowy więc się przectawię, jestem Jarek Smile
Posiadam dom 180m2 do ogrzania nie licząc piwnicy, w zeszłym roku cały budynek ociepliłem styropianem 15cm.
W domu zainstalowałem fotowoltaike 10kw (9,96 kw) więc mam prądu pod dostatkiem od 12 grudnia do dzisiaj wyprodukowałem 50320 kw. Zainstalowałem również boiler 240L z pompą ciepła który przez cały maj zużył mi 83kw prądu więc bardzo mało i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Chciałbym całkowicie przejść na prąd łącznie z ogrzewaniem w zimę. Obecnie ogrzewam piecem na ekogroszek 25kw jakieś 5 ton w zimę mi schodzi. Chciałem zakupić pompe ciepła i podłączyć się do instalacji co ale posiadam tylko grzejniki nie mam żadnej podłogówki dlatego mi odradzono to rozwiązanie gdyż musiałbym puścić około 50*c w instalacje a to już strasznie straciłbym na SCOOPie. Budynek jest z lat 90. Ale porządnie wykonany, dach ocieplony itp. W upalne dni w domu panuje przyjemny chłodek co świadczy o dobrej izolacji. Okna od połnocy i zachodu posiadają rolety zewnętrzne.
Doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie zakupić klimatyzatory i nimi dogrzewać dom wykorzystując przy tym nadprodukcję prądu. Potrzebuje 5 jednostek 4x3,5 kw na 3 pokoje i kuchnię i jedną jednostkę 5kw na salon ( 55m2) w łazience posiadam podłogówkę elektryczną więc tam się nie martwię.
Proszę o pomoc w wyborze jednostek bo mam 3 na oku:
1. Rotenso Mirai 3,5 kw najbardziej jestem do nich przekonany bo grzeją do -30 mają A+++ na grzaniu i chłodzeniu SCOP 5,3 więc możliwe że bym nawet pieca nie musiał odpalić ale nie posiadają jednostek 5kw, a 3,5 może być za mała na salon.
Cena zestawu wraz z montażem 23650zł brutto
2. Haier Flexis Plus 4x 3,5 kw i jedna jednostka 5kw, tu mi się bardzo jednostki wewnętrzne podobają takie matowe, cena jest o 2tys niższa od rotenso i ostatnie to:
3. LG DELUXE w tej samej konfiguracji co haier i w podobnych pieniądzach.

Jak będzie łagodna zima tak do -7,-10 to chciałbym ogrzewać dom samymi klomatyzatorami a poniżej 10*c odpale piec i tyle.
Wolę dopłacić 3 tysiące do rachunku za prąd w skali roku niż tyle samo albo więcej wydać na ekogroszek i szuflować w kotłowni.
Proszę pomoc w wyborze jednostek albo polecenie innych jednostek w podobnych cenach.
Za każdą poradę już teraz dziękuje, jest to dla mnie duża inwestycja więc zakup też musi być dobrze przemyślany. Big Grin
Pozdrawiam


Dom 180m2, Dogrzewanie klimatyzatorami - wentek - 2020-07-01

Zanim podejmiesz decyzję, skalkuluj czy finansowo będzie Ci się to opłacało. Najlepiej sprawdza się to w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi. Wówczas koszta można całkiem fajnie zbilansować.
Skontaktuj się - myślę, że będziemy w stanie pomóc.


Dom 180m2, Dogrzewanie klimatyzatorami - Amfan - 2020-07-02

Jak masz możliwość wymiany grzejników na o większej powierzchni lub dołożenia dodatkowych to będziesz mógł zejść z temp. zasilania o kilka/ kilkanaście stopni.
Ogrzewanie nadmuchowe z klimy to najgorsze rozwiązanie z możliwych.