Forum Klimatyzacja
Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA (/showthread.php?tid=11949)



Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - zed - 2020-07-08

dzień dobry,
czy ktoś miał może doczynienia z tymi klimatyzatorami ? nigdzie nie moge znaleźć opinii, parametry i cena zachęcające ale chciałbym wiedzieć czy jest potwierdzenie papierowych obietnic w praktyce
pozdrawiam


Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - obser - 2020-07-08

To trzeba sie Instalatora dopytać. Może nawet zorganizować pokazanie takiego urządzenia w pracy. Często sie tak robi, ja osobiście o takiej firmie nie słyszałem.


Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - DBKlima - 2020-07-09

Kup to co jest popularne i ma opinie o niskiej awaryjności . Po co się pchać z palcami pod siekierę .
Ja mogę polecić Daikin i Mitsubishi urządzenia o niskiej awaryjności a przy awarii szybki dostęp do części serwisowych nawet po 10 latach od zaprzestania produkcji (po 10latach raczej każdy wymienia niż naprawia ale oczywiście można)


Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - Amfan - 2020-07-09

Tcl ma w Polsce fabrykę telewizorów od dobrych 15 lat. Raczej nie strzelali by sobie w kolano. A Gree i kaisai w Polsce drukuje tylko katalogi i instrukcje obsługi.Jak miałbym wybierać to bym wybrał tcl niż kaisai bo nie jest to firma naklejka. Furatsu, furizu, aurizu, rotenco , kaisatsu,


Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - obser - 2020-07-09

Podrjrzewam, że fabryka to duże słowo, tak jak pod Toruniem w Łysomicach wielka strefa ekonomiczna i "fabryki" telewizorów. Przychodzą prawie gotowe na paletach, co najwyżej przylutowywane jest gniazdo zasilania, pakowanie i spedycja z naklejkami wyprodukowano w UE. Byłem na stronie TCL i o klimach ani mowa, tez na coś nalepkę przykleili. Tak jak Boche, Viessmany, mające sieć sprzedaży to i klimy wypchną no name z ich logo. A wracając do drukowania, akurat obsługujemy drukarnię, co do tych toruńskich Sharpów, Orionów i innych drukuje nalepki i stosy papierzysk.
Nie to żebym od razu wykluczał taką markę, ale chciałbym znać jego prawdziwą tożsamość, kupiłem kiedyś Korela i wszystko od Midei pasowało.


Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - Amfan - 2020-07-09

Tak 90% fabryk wygląda. Jest jeden producent komponentów "x" , drugi komponentów "y" , a trzeci to składa.


Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - obser - 2020-07-09

Tak, tylko w wypadku np. Łysomic były wielkie rządowe zapowiedzi o uruchomieniu fabryk telewizorów i elektroniki, wielkie zwolnienia i pomoce, a kitajcy zrobili sobie tylko punkt dystrybucyjny legalizalizujący europejską produkcję i tak naprawdę co do wielkości pracuje tam garstka ludzi, nawet z naszego rejonu, bo z Torunia za miskę ryżu nie chcieli robić, a u nas z pracą krucho i dojeźdżają 70km składając się na stare gruchoty,aby tam dojechać. Jedyne co to trochę roboty mają drukarnie i zakłady produkcji opakowań. Wsumie wielka ściema. Słyszałem też ostatnio, że pod Gnieznem ma powstać wielka fabryka klimatyzatorów, zobaczymy co to będzie. Co powie na polskie klimatyzatory Kolega @DBKlima jestem ciekaw.
Z drugiej strony oglądałem niedawno na Ali pompki skroplin Aspena niby mini Orange i inne , cała gama Aspena w identycznych opakowaniach i z identyczną kompletacją, tylko z chińskimi napisami, pewnie w dzień do Aspena, a wieczorem własne.


Klimatyzatory TCL Elite seria XA71I oraz multisplit FMA - Patrykk - 2020-07-11

obser napisał(a):Z drugiej strony oglądałem niedawno na Ali pompki skroplin Aspena niby mini Orange i inne , cała gama Aspena w identycznych opakowaniach i z identyczną kompletacją, tylko z chińskimi napisami, pewnie w dzień do Aspena, a wieczorem własne.

mnie ciekawi jaka trwałość też 2 lata i miesiąc po gwarancji padają, jeżeli tak i cena dobra to nic tylko brać.