Forum Klimatyzacja
Wysokie ciśnienie klimatyzacji , nie działa wentylator - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Wysokie ciśnienie klimatyzacji , nie działa wentylator (/showthread.php?tid=11971)Wysokie ciśnienie klimatyzacji , nie działa wentylator - kukiz87 - 2020-07-26

Witam mam pytanie , mam samochód Ford mondeo 3 TDCI zakupiłem go niedawno, i wiedziałem że z klimą jest coś nie tak , tzn na trasie ładnie mi chłodziła , a w mieście w korkach niestety leciało letnie powietrze , jako że to moje 1 auto z klimą sądziłem że może jest mało czynnika dlatego pojechałem na diagnostykę klimy i nabicie , w serwisie powiedziano mi że nie nabiją mi klimy bo nie działa wentylator , i że ciśnienie jest tak dużę że mało co gościowi by wąż od maszyny wysadziło , tak powiedział. I teraz pytanie czy to ciśnienie jest cały czas tak duże ? czy podczas jazdy w mieście tylko ? czy mogę klimę używać jadąc na trasie ? , gdzie wiadomo prędkość i wszystko jest chłodzone na bieżąco ?


Wysokie ciśnienie klimatyzacji , nie działa wentylator - obser - 2020-07-27

Możesz na trasie używać. Ale wentylator i tak trzeba zrobić. A dlaczego węże miałoby mu rozwalić, klima się nie wyłączyła przy ok. 32 bar?