Forum Klimatyzacja
[Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja - inne zdanie mechanika - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: [Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja - inne zdanie mechanika (/showthread.php?tid=11983)



[Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja - inne zdanie mechanika - ninjahwdp - 2020-08-04

[Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja

Dzień dobry wszystkim, chciałbym tutaj zasięgnąć rady.

2 lata temu (05.2018) Uległa awarii klimatyzacja w moim aucie, zatarła się sprężarka.

Mechanik "X" (do puki sie nie upewnie, i nie spróbuje pokojowo załatwić tematu, nie chec podawać personalii)

Zasugerował mi 2 typy naprawy:

1 Po Januszowemu, zmieniamy spreżarke na uzywke, czyścimy układ i do boju.
2 Zgodnie ze sztuką, nowa sprężarka, nowy parownik, nowy skraplacz, czyszczenie ukłądu.


Jako że byłem nie dawno po zakupie auta i stwierdziłem ze trochę nim pojeżdżę skłoniłem się ku opcji nr 2 (foto 1). Zapłaciłem ponad 2500 za tą naprawę, jednak po odebraniu auta miałem wrażenie ze i tak nie wali mrozem z kratek jak powinno, no ale zostałem przekonany że tak ma być, i jezdziłem sobie szczęśliwie przez rok...

Po roku tj. 08/2019 klimatyzacja przestała znowu działać, pojechałem do "mechanika" w to samo miejsce ponieważ robił "kompleksowo", zbywał mnie troche czasu, potem wział w końcu auto, i powiwedział ze sprężarke odeśle na gwarancję, mi zalozył jakas uzywke (ktora znowu padła po 2 tygodniach), gwarancji na sprężarke nie uznano, po straszeniu sądem itd, w końcu zdecydował się że może zaproponować darmową robociznę i 50% kosztów sprężarki i ja mam 50% poktryć kosztów nowej sprężarki. Nie widziąc sensu dalszych kłótni i ciągania się po sądach zaakceptowałem taką opcje i zapłaciłem kolejne 500 zł za 50% wartości sprężarki.

Pojezdziłem tak rok, do 07/2020 i przestało znowu chłodzić... miałem nadzieje ze poprostu jest gdzieś nieszczelność i gaz poprostu uciekł i trzeba nabić klimatyzacje. Pojechałem gdzie indziej nabić klimatyzację i zaworek. Po odciągnięciu klimatyzacji i demontażu zaworka ukazał mi się taki widok (foto 2, było ciut więcej szlamu, ale opadł), po dotknięciu na palcach zostawały opiłki niczym brokat... Kolejna sprężarka stoi na dębowo.

Byłem dziś u mechanika on swojej winy nie widzi, twierdzi ze może być to spowodowane tym że auto posiada dodatkowo dołożony FMIC który przesłania chłodnice klimatyzacji co wg. mnie jest totalną bzdurą oraz twierdzi ze gwarancja juz upłyneła i liczy się od daty pierwszej naprawy (05.2018).

Moje podejrzenie jest takie i wielu moich znajomych że przy drugiej naprawie nie oczyścił dostatecznie układu, i kolejna sprężarka uległa zatarciu, prosze koledzy potwierdzcie lub rozwiejcie moje wątpliwości Smile

Dzięki za wytrwałość w czytaniu tak długiego postu Smile


[Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja - inne zdanie mechanika - Whisky - 2020-08-04

Źle wypłukany układ lub w ogóle. Gwarancja się odświeża po kolejnej naprawie. Niestety ale polubownie tego nie zrobisz. Zapytaj go wprost czy ma F-gazy (nie odbyty kurs a certyfikat) i poproś o numer jeśli nie ma to masz go w garści i powiedz mu że ma dzień na zastanowienie się by Ci oddał całą kasę bo pójdziesz do sądu (myślę że zmięknie jeśli nie ma fgazów) Jeśli cię słownie oleje to pisz pismo i odczekaj 14dni i później kolejne pismo i gdy już zerwie się całkowicie kontakt to do sądu... Nie martw się wcale tak źle tam nie ma ale długo to potrwa.

Przypuszczam że wypłukał układ i zamontował nową sprężarkę z tym płynem transportowym... kiedyś miałem taką sytuację że dostałem sprężarkę w kartonie z napisem bez oleju a jednak coś w niej było i po długich wypocinach dowiedziałem się że muszę go wylać bo to jest tylko płyn transportowy. Pewnie przez to zatarło sprężarkę ale faktycznie nigdy się nie dowiemy ponieważ mechanior prawdy nie powie jak to wyremontował.


[Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja - inne zdanie mechanika - ninjahwdp - 2020-08-04

Whisky napisał(a):Źle wypłukany układ lub w ogóle
Patrząć na stan zaworka tez jestem tego zdania:
[Obrazek: 2.thumb.jpg.dfb543167e802888bc66430ad8e07638.jpg]

Zasnatawiałem się czy nie powinna gwarancja/rękojmia biegnąć również od drugiej naprawy, bo za nią również w połowie płaciłem...

On cały czas upiera się że to wina zamontowanego FMICa który na wejściu ma niby wysoka temperature i jest blisko skraplacza... Prosze czy mogłbys potwierdziec, że to bzdura?
Nie jestem mechanikiem, ale troche techniczny jestem i cała ta jego teoria nie trzyma się kupy.
Zaraz postaram sie znalezc zdjęcie jak mam zamontowany FMIC.
[Obrazek: obraz.png.5f3ae33e3f6b2c2cdb5dcb0454448e4e.png]


[Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja - inne zdanie mechanika - Whisky - 2020-08-04

Rękojmia po naprawie się zeruje i od daty naprawy masz kolejny rok "gwarancji" bo inaczej to by było bez sensu. Mój znajomy ma tak samo jak u ciebie i jakoś działa ta klima a zresztą opowiada bzdury i tyle bo od tego masz wentylatory które na pewno dają radę. Zresztą inny mechanik może Ci wmówić że skraplacz nagrzewa tak chłodnice że Ci silnik zagotowało. Jeśli jest taki dobry w klimatyzacji to po podłączeniu widzi na manometrach wysokie ciśnienie w układzie i tak Ci wydał samochód?


[Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja - inne zdanie mechanika - radekklimat - 2020-08-08

Ciekawe co to jest płyn transportowy, owodnia płodu????
Data montazu plus rok to jest faktyczna gwarancja, upływa, dziekuje za uwage
Druga sprawa to czy plukal, czy wymienil podzespoly zwlaszcza parownik a zeby to zrobic trzeba szafe zwalac, to juz druga sprawa
Ciezki temat, mam taka maszyne i zmienialem kompresor na nowy bez plukania, dziala juz 3 lata
Moze napelnil propanem jak to teraz robia
Ogolnie cos tanio bo nowy kompresor kosztuje 1450zl a w aso 3900
Daj znac co i jak

Ps

FMIC nie ma wplywu na prace klimatyzacji, centralny oczywiscie jak na zdjeciu


[Audi A4 B7] 2.0 TDI BPW Klimatyzacja - inne zdanie mechanika - ninjahwdp - 2021-01-15

Whisky napisał(a):Ciekawe co to jest płyn transportowy, owodnia płodu????
Data montazu plus rok to jest faktyczna gwarancja, upływa, dziekuje za uwage
Druga sprawa to czy plukal, czy wymienil podzespoly zwlaszcza parownik a zeby to zrobic trzeba szafe zwalac, to juz druga sprawa
Ciezki temat, mam taka maszyne i zmienialem kompresor na nowy bez plukania, dziala juz 3 lata
Moze napelnil propanem jak to teraz robia
Ogolnie cos tanio bo nowy kompresor kosztuje 1450zl a w aso 3900
Daj znac co i jak

Ps

FMIC nie ma wplywu na prace klimatyzacji, centralny oczywiscie jak na zdjeciu

Niestety nie udało mi się dojśc do porozumienia z mechanikiem.
Naprawiłem w innym polecanym zakładzie, co sie okazało nie zmieniono parownika przez Pana Sławka, a jak zobaczyłem co jest w starym to nie dziwota że sprężarki się zacinały.

Wstawiam dane tego janusza-mechaniki dla potomnych żeby nie przyszło nikomu tam auta serwisowac.