Forum Klimatyzacja
Problem z klimatyzacja AUX - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Problem z klimatyzacja AUX (/showthread.php?tid=11991)



Problem z klimatyzacja AUX - Jareklbl - 2020-08-08

Witam,
Od tamtego roku jestem posiadaczem klimatyzacji multisplit AUX Jupiter, jednostka zewnetrzna 3.5kw. W tym roku przeprowadzilem remonty pomieszczen, na czas kladzenia gladzi jednostki wewnetrzne zostaly zdemontowane i przewody zabezpieczone odrazu tasma aby zaden brud sie nie dostal do srodka. Po zamontowaniu ponownie jednostek okazalo sie ze jednostki nie grzeja, wlaczona jednostka na funkcji grzania powoduje ze druga jednostka, ktora jest wylaczona (pokoj w tym samym pionie tylko wyzej) oddaje lodowate powietrze i w srodku wymiennik ciepla zamarza gruba iloscia lodu oraz z jednostki czuc poprostu mroz oraz slychac dziwny dzwiek, cos w stylu buczenia. Jak klimatyzacje przelacze w druga strone efekt jest odwrotny do poprzedniego. Na chlodzeniu w jednym pomieszczeniu w drugim wymiennik ciepla nie zamarca ale slychac denerwujace buczenie z klimatyzatora wylaczonego co jest denerwujace dla osoby w nim przebywajacej. Czynnik zostal uzupelniony i parametry sa w normie. Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna?


Problem z klimatyzacja AUX - barbie - 2020-08-08

zamiast uskuteczniać chałupnictwo trzeba było wezwać serwis .


Problem z klimatyzacja AUX - Jareklbl - 2020-08-08

Klimatyzacja, jak rowniez jej demontaz i ponowny montaz byl wykonany przez serwis.


Problem z klimatyzacja AUX - obser - 2020-08-09

No to tam musisz monitować. Oni najlepiej wiedzą co robili.


Problem z klimatyzacja AUX - Jareklbl - 2020-08-09

Ale dobrze rozumiem, ze jak mam multisplita tj jedostka zewnetrzna i dwie jednostki wewnetrzne to w jednym pokoju jedna jednostka chlodzi a druga moze byc wylaczona i to nie powinno nic kolidowac? Bo jak dobrze rozumiem to taka jest zasada dzialania mulitsplita. Bo instalator zaczyna mi wciskac ze obie na raz musza chodzic, ale to mija sie dla mnie z misja dzialania multisplita.


Problem z klimatyzacja AUX - byniom - 2020-08-09

Instalator pomylił przewody lub rurki i jeżeli obie pracują to będą działały normalnie ale jeżeli jedną wyłączysz to może się to zachowywać tak jak pisałeś . W normalnych warunkach może pracować tylko jedna i nie muszą być dwie włączone . Skoro Instalator takie kity ci wciska to masz problem bo gościu sam chyba nie wie co jest grane.


Problem z klimatyzacja AUX - Jareklbl - 2020-08-09

Dzieki za odpowiedz, lepiej zaczerpnac wiedzy od innych i miec troche pojecia niz miec wciskany kit za pare tysiecy :/


Problem z klimatyzacja AUX - obser - 2020-08-10

Bardziej niż wiadomości z forum będą przekonywujące jak zadzwonisz do Działu technicznego AUX-a i wszystko opowiesz tam swoją sytuację, odpowiedź będzie podobna jak na forum, ale Instalator będzie musiał przyjąć to do wiadomości, a nie wciskać kit i naprawić ten układ. Nie wiem jak w AUX-ie, ale w innych markach Dział y Techniczne bardzo dobrze działają, a jeśli jest on autoryzowany, to też będzie miało na to wpływ.