Forum Klimatyzacja
LG H09AK, czy mozna na podłączyć dodatkową jednostkę wewnetrzną? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: LG H09AK, czy mozna na podłączyć dodatkową jednostkę wewnetrzną? (/showthread.php?tid=11999)



LG H09AK, czy mozna na podłączyć dodatkową jednostkę wewnetrzną? - Ibmacir - 2020-08-11

Witam.

Mam nowy split LG H09AK, kupiony w celu montażu w biurze, do którego ostatecznie nie doszło ze względu na przeprowadzkę. Obecnie potrzebuję klimatyzację do chłodzenia i dogrzewania pomieszczeń na poddaszu użytkowym. Czy jest jakakolwiek szansa na podłączenie do jednostki zewnętrznej jednej lub dwóch dodatkowych jednostek wewnętrznych? System nie musi działać jako pełnoprawny multi split, wystarczy nawet możliwość naprzemiennego przełączania jednostek wewnętrznych. Wiem, że pomysł z gatunku dziwnych, niestety ze względu na pandemię nie stać mnie na zakup dedykowanego systemu multi split i chciałbym wykorzystać zakupiony już klimatyzator.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.


LG H09AK, czy mozna na podłączyć dodatkową jednostkę wewnetrzną? - radekklimat - 2020-08-12

Nie da sie tak
Co pandemia.ma do klimy


LG H09AK, czy mozna na podłączyć dodatkową jednostkę wewnetrzną? - jack63 - 2020-08-12

Masz praktycznie najmniejszą jednostkę zewnętrzną jaka występuje. tj. ok. 2.6 kW . Pomijając wszystkie inne kwestie, jak wyobrażasz sobie bilans mocy???
Wybij sobie z głowy takie kombinacje. Jeżeli już to próbuj rozprowadzić zimne powietrze po innych pomieszczeniach. Choć obawiam się, że nie będzie ono zimne...
Ibmacir napisał(a):niestety ze względu na pandemię nie stać mnie na zakup dedykowanego systemu multi split i chciałbym wykorzystać zakupiony już klimatyzator.
No to niech ci go zamontuje jakaś firma lub choćby ktoś "z fgaz" i ciesz się schłodzeniem jednego pomieszczenia a nie kombinuj jak koń pod górę.


LG H09AK, czy mozna na podłączyć dodatkową jednostkę wewnetrzną? - Ibmacir - 2020-08-12

radekklimat napisał(a):Nie da sie tak
Co pandemia.ma do klimy

Obroty w mojej branży spadły kilkukrotnie w stosunku do zeszłego roku, więć zmuszony jestem kombinować.


LG H09AK, czy mozna na podłączyć dodatkową jednostkę wewnetrzną? - Ibmacir - 2020-08-12

jack63 napisał(a):Masz praktycznie najmniejszą jednostkę zewnętrzną jaka występuje. tj. ok. 2.6 kW . Pomijając wszystkie inne kwestie, jak wyobrażasz sobie bilans mocy???

W tym zestawie jednostka zewnętrzna jest mocniejsza i taka sama jak w H12AK, 3,5kW chłodzenia i 4KW grzania. Przy dwóch jednostkach wewnętrznych mamy po 1,75KW na jednostkę.

Mnie zupełnie usatysfakcjonuje możliwość pracy tylko jednej jednostki wewnętrznej w danym czasie i zmianę na drugą w innym pomieszczeniu po wyłączeniu pierwszej.

Montażu nie będę robił sam, postaram się znaleźć rzetelną firmę. Mam tutaj dodatkowe pytanie, w jaki sposób prawidłowo powinna być powieszona jednostka zewnętrzna na ścianie ocieplonej 20 cm styropianu i wykończonej tynkiem?