Forum Klimatyzacja
Dobra cena split to jaka? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Dobra cena split to jaka? (/showthread.php?tid=12032)



Dobra cena split to jaka? - STYRO - 2020-09-05

Cześć,

Witam wszystkich, jestem zupełnie nowy, zielony w temacie i chciałem Was o coś zapytać. Pytanie może trochę lamerskie, ale proszę , abyście zechcieli poświęcić minutkę albo pół na odpisanie. Hejt też jakoś przeżyję. Ok, do rzeczy:

Zawodowo zajmuję się handlem, ale zupełnie inna branża. Mam możliwość zakupu w Europie partii klimatyzatorów split i multi jak również przenośnych. Marka zupełnie w Polsce nieznana, ale klimatyzatory doskonale znane, bo tłucze je Midea w milionach sztuk, a na naszym rynku różnią się naklejką i sprzedawane są pod różnymi markami np. MDV (All Easy), Hyundai, Kaisai, HTW i sporo innych.

Czyli jest towar znany przez instalatorów to plus. Minus jest taki, że to nowa marka, nieznana. Drugi minus - to jest to samo co inne aparaty OEM Midei, w związku z tym konkurować można tylko ceną (i obsługa posprzedażową).

I teraz najważniejsze dla mnie pytanie, bo jak mówię, nie jestem z branży i nie znam cen jakie macie:

- jak jest cena brutto atrakcyjna wg Was instalatorów, która sprawiłaby, że "zdradzilibyście" swoje MDV czy Kaisai i zapłacili za tę inną markę przykładowo dla splitów 2,6 - 3,5 - 5,2 czy 7,1 kW.

Bardzo proszę o szczere odpowiedzi, bez takich, że np. 2,6 kW za 200 bym brał albo za 600 czy za 900. Nie wiem, może nie powinienem pytać o takie rzeczy na ogólnym, w takim razie bardzo proszę o info na pw, może nie każdy chce chwalić się po ile kupuje od importera.

Dziękuję z góry!


Dobra cena split to jaka? - byniom - 2020-09-06

Poza ceną jest jeszcze coś takiego jak gwarancja . Kiedy coś się zepsuje to dystrybutor wymienia nam części na nowe a mu je montujemy. Nie zawsze niską ceną skusi sie klienta , często pytają o sprawy gwarancyjne. Nie obraź się ale skoro w tej branży nie masz obycia to sprzedawaj coś innego . To nie jest tylko towar który sprzedaż i zapomnisz.


Dobra cena split to jaka? - obser - 2020-09-06

Dlaczego zaczynasz od d...y strony. Zrób kalkulację, podaj orientacyjne ceny i opis zaplecza i wsparcia, wtedy dostaniesz konkretną odpowiedź.
Co Ty jaja sobie robisz, aby wysyłać i na PW nasze ceny zakupu nieznanemu gościowi? Toć to takjemnica handlowa każdego przedsiębiorcy. Każdy chciałby wiedzieć, za ile kupują inni nawet w tej samej hurowni, czy u danego Importera.


Dobra cena split to jaka? - STYRO - 2020-09-06

byniom napisał(a):Poza ceną jest jeszcze coś takiego jak gwarancja . Kiedy coś się zepsuje to dystrybutor wymienia nam części na nowe a mu je montujemy. Nie zawsze niską ceną skusi sie klienta , często pytają o sprawy gwarancyjne. Nie obraź się ale skoro w tej branży nie masz obycia to sprzedawaj coś innego . To nie jest tylko towar który sprzedaż i zapomnisz.

Oczywiście masz rację. Nie obrażam się i dziękuję za odpowiedź. Nie napisałem o tym - to nie jest towar, który jednorazowo chcę kupić, sprzedać i zniknąć. Gwarancja na 3 lata, z wyłączeniem sprężarki, na którą dają gwarancję 5 lat, części na miejscu w Polsce, a jeśli którejś nie będę miał to do 10 dni maksymalnie będzie w Polsce. Z Twoim zdaniem o obyciu się nie zgadzam - jeśli każdy by tak myślał to nikt by branży nie zmieniał, Ty też kiedyś byłeś zielony Wink

obser napisał(a):Co Ty jaja sobie robisz, aby wysyłać i na PW nasze ceny zakupu nieznanemu gościowi? Toć to takjemnica handlowa każdego przedsiębiorcy. Każdy chciałby wiedzieć, za ile kupują inni nawet w tej samej hurowni, czy u danego Importera.

Wieśz obser, że nie zdziwiła mnie Twoja odpowiedź? Przed zarejestrowaniem sie tutaj czytałem to forum i patrząc na Twoje inne posty, akurat po Tobie nie spodziewałem się pomocy, więc nie musisz "strzępić" klawiatury i odpowiadać na moje posty. Jeśli nie wyraziłem się wystarczająco jasno to dla Ciebie napisze jeszcze raz: nie interesuja mnie Twoje ceny ani nikogo innego, nie chce skanów faktur na privie ani informacji jakie masz rabaty. Zadałem tylko - wydaje mi się - niewinne pytanie : jaka byłaby atrakcyjna cena, która skłoniłaby was do zakupu danego sprzętu.

Znajdę sobie gdzie inedziej.

Miłej niedzieli wszystkim!


Dobra cena split to jaka? - sulejowek - 2020-09-06

600 netto za 2.5 kw to dobra cena .


Dobra cena split to jaka? - obser - 2020-09-06

No i obraziłeś gościa.


Dobra cena split to jaka? - STYRO - 2020-09-17

lucas22 napisał(a):Jeśli szukasz klimatyzacji do domu

Oj chyba nie czytasz uważnie...