Forum Klimatyzacja
Sterowanie JZ TCL 5kW - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Sterowanie JZ TCL 5kW (/showthread.php?tid=12034)



Sterowanie JZ TCL 5kW - Amator78 - 2020-09-06

Witam, mam pytanie planuję zrobić sobie powietrzną pompę ciepła z klimatyzatora(teraz to modne) 5kW TCL, i czy elektronika z JW 2,5kW (jest tańszy w zakupie)wysteruje agregat 5kW na 100%mocy, bo gdzieś czytałem już nie pamiętam gdzie że JW maja jakąś blokadę że agregat nie da więcej niż 2,5kW. Chodzi o funkcję grzania


Sterowanie JZ TCL 5kW - radekklimat - 2020-09-10

Daruj sobie te TCL


Sterowanie JZ TCL 5kW - Amator78 - 2020-09-10

radekklimat napisał(a):Daruj sobie te TCL
aż taki syf mam w dobrej cenie poniżej allegro


Sterowanie JZ TCL 5kW - DBKlima - 2020-09-11

Popytaj znajomych lub lokalne firmy . Na placach po sezonie stoją stosy urządzeń przewidzianych do utylizacji zawsze możesz sobie coś z nich bezpłatnie lub za drobną opłatą zdemontować .


Sterowanie JZ TCL 5kW - radekklimat - 2020-09-11

Jakbw dobrej cenie to bierz, na doswiadczenia sie nadaje


Sterowanie JZ TCL 5kW - Amator78 - 2020-09-11

popytałem, każdy mi mówi że musi utylizować i takie tam,

wezmę do nauki w przeróbkach, będę się uczył na sąsiedzie nie chciał w nic innego inwestować, ja osobiście mam zrobioną 3,5kW na firmie Klarstein(za nową dałem 400zł), miałem problem z elektroniką do niego ale okazało się że Gree JW pasowała i hula, nie zmieniałem czujników tylko od temp. pokoju jest na powrocie a od temperatury skraplania na zasileniu i pięknie moduluje 38/30c.


Sterowanie JZ TCL 5kW - Amfan - 2020-09-12

radekklimat napisał(a):Daruj sobie te TCL
To w takim razie daruj sobie gree kaisai midea bosch hyiundai auratsu , aux , itp.


Sterowanie JZ TCL 5kW - radekklimat - 2020-09-14

Amfan napisał(a):
radekklimat napisał(a):Daruj sobie te TCL
To w takim razie daruj sobie gree kaisai midea bosch hyiundai auratsu , aux , itp.


Montowalem kilka tych TCL ze sprzetem klientow, sa slabej jakosci w porownaniu z innymi chinolami, ilosc powietrza niezadowalajaca jak na 3.5kw, konkurencja duzo lepsza ale co kto lubi


Sterowanie JZ TCL 5kW - Amator78 - 2020-09-15

Mi akurat przepływ powietrza nie jest potrzebny bo będzie wymiennik wodny, mam u córki 2,5kW zamontowany na poddaszu 20m2 i spełnia swoją rolę i jest cichy.


Sterowanie JZ TCL 5kW - Amfan - 2020-09-15

A co jest takiego słabego w tcl u w porównaniu z gree. I ten i ten nie ma eev .Nie rozumiem o co chodzi z tą ilością powietrza . za mały wydatek?


Sterowanie JZ TCL 5kW - radekklimat - 2020-09-15

Za maly wydatek, jakosc wykonania, takie jest moje zdanie, moge je miec czy nie?
Jak nie maja EEV to co maja?


Sterowanie JZ TCL 5kW - MarioO - 2020-09-15

Jednego kiedyś montowałem.Zawory kątowe miałem wrażenie że z plasteliny.J.w nie mogłem zapiąć...


Sterowanie JZ TCL 5kW - Amfan - 2020-09-15

Pytam bo robię rozeznanie co warto montować a co nie z chińczyków i każda informacja jest dla mnie cenna. Dla mnie samsung z aluminiowym skraplaczem jest gorszy niż tcl . Między gree a tcl nie widzę większej różnicy.


Sterowanie JZ TCL 5kW - MarioO - 2020-09-16

Po co eksperymentować.Gree Sinclair to takie pewne chińczyki.Cieszą się dobrą opinią od lat.TCL pewnie tańsze i głównie dla tego przyciąga Twoją uwagę..


Sterowanie JZ TCL 5kW - DBKlima - 2020-09-16

...my od lat Fujitsu Mitsubishi Daikin brak awarii sprzęt droższy od 15-30% w stosunku do "chinola" ale nie ma z nim kompletnie większego problemu. Mamy produkty z Chin ale to tylko pod przetargi gdzie wymogiem jest cena .


Sterowanie JZ TCL 5kW - Amfan - 2020-09-17

MarioO napisał(a):Po co eksperymentować.Gree Sinclair to takie pewne chińczyki.Cieszą się dobrą opinią od lat.TCL pewnie tańsze i głównie dla tego przyciąga Twoją uwagę..
p
Tylko, że Gree i Sinclair ma podobną cenę co LG ( podstawowe naścienniaki) .Wybór jest prosty. Nie muszę z klientem zaczynać rozmowy , że firma powstała w 1980 i ma 10 fabryk i produkuje milion rocznie.