Forum Klimatyzacja
GREE multi GWHD(36)NKL6O - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: GREE multi GWHD(36)NKL6O (/showthread.php?tid=12066)



GREE multi GWHD(36)NKL6O - Jozglo - 2020-09-29

Witam wszystkich,
muszę szybko podjąć decyzję, czy iść na maxa i montować tego potwora (12KW na 3 jednostki wew.)???
Moc wewn. to 3.5 + 2.7(salon i pok. na dole) oraz 6 KW(kanałówka na 4 pokoje na górze)... Boję się zużycia prądu i taktowania... Pytanie do mających doświadczenie w tym temacie - mogę zejść z mocą jednostki zewn. do GWHD(28)NKL6O???
I jeszcze jedno - CEL MONTAŻU - grzanie do ok. -10*C.
Pozdrawiam i czekam na fachową pomoc...


GREE multi GWHD(36)NKL6O - DBKlima - 2020-09-30

...może masz dom 500m2 a może 100m2 podałeś tak mało danych.
Co do grzania to trzeba sprawdzić w data booku jakie są dane dla danego multi przy 3 jednostkach wewnętrznych 12/12.2kW .
Ktoś przygotował ofertę więc posiada dane których my nie mamy . Rozmawiaj z firmą instalacyjną o swojej ofercie


GREE multi GWHD(36)NKL6O - BikeBarian - 2020-10-01

Jozglo napisał(a):Witam wszystkich,
muszę szybko podjąć decyzję, czy iść na maxa i montować tego potwora (12KW na 3 jednostki wew.)???
Moc wewn. to 3.5 + 2.7(salon i pok. na dole) oraz 6 KW(kanałówka na 4 pokoje na górze)... Boję się zużycia prądu i taktowania... Pytanie do mających doświadczenie w tym temacie - mogę zejść z mocą jednostki zewn. do GWHD(28)NKL6O???
I jeszcze jedno - CEL MONTAŻU - grzanie do ok. -10*C.
Pozdrawiam i czekam na fachową pomoc...

Mam ta jednostkę u siebie w domu zamontowana. Min co zejdziesz z mocą w czasie chłodzenia to 600W co odpowiada 2.5KW mocy chłodniczej. Potwierdza to niejako parametry podawane przez producenta tj. ze ta jednostka moze modulować swoja moc grzewcza/chlodzaca od ok. 2.5KW wzwyż.

Myślę ze spokojnie u Ciebie da rade jeśli tylko będziesz grzał więcej niż jedno pomieszczenie na raz (oczywiście zakalam ze te jednostki wewn które dobrałeś zaspokoją twoje zapotrzebowanie na moc grzewcza).


GREE multi GWHD(36)NKL6O - irkuss - 2020-10-20

Jestem nowy na forum, ale do rzeczy. Mam od około 4lat Gree gwhd28... jest na 4 jednostki wewnętrzne. "Dom w lukrecji" ,na parterze zamontowane 5kW,( w pokoiku na dole nie ma potrzeby, pokój od północy), 3 sypialnie na piętrze 3x2kW. Przez 4 sezony, klimatyzacja zużyła 1250kWh energii. Jesienią i zimą próbowałem, ale nie specjalnie widziałem oszczędności vs spalanie gazem kondensacyjnym na podłogówce. Żeńska cześć rodziny zdecydowała że chce mieć jednak ciepłą podłogę. Latem piętro najczęściej było chłodzone 2-3 godziny wieczorem. Generalnie jestem zadowolony z tego rozwiązania, każdy niezależnie ustawia jak chce mieć chłodno. Myślę że ponownie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie. Również rozmyślałem o rozprowadzeniu kanałowym. Nie którzy jednak odradzali mi multisplita ze względu na trudność przy awarii, jest w tym sporo racji, ale 3-4 osobne agregaty mnie nie przekonały.