Forum Klimatyzacja
brak przeprowadzenia procesu próżni - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: brak przeprowadzenia procesu próżni (/showthread.php?tid=12079)



brak przeprowadzenia procesu próżni - marcepan - 2020-10-13

Witam

Jak w tytule, została zainstalowana klimatyzacja, niestety nie została wyciągnięta próżnia;/ myślałem, że jest wyciągnięta niestety zawór od węża nie działał poprawnie i zamiast otworzyć zawór on był wciąż zamknięty i pompka zgrabnie zrobiła próżnię w wężu zamiast w całym układzie. Teraz mam ważne pytanie, co zrobić skoro freon został już wpuszczony a po fakcie wyszło, że próżnia nie została wyciągnięta? jak naprawić ten błąd? istnieje jakiś sposób?

pozdrawiam i proszę o pomoc


brak przeprowadzenia procesu próżni - obser - 2020-10-13

Oczywiście. Odzysk czynnika, długa próznia w całym układzie i nominalne napełnienie. Przecież to proste.


brak przeprowadzenia procesu próżni - marcepan - 2020-10-13

obser napisał(a):Oczywiście. Odzysk czynnika, długa próznia w całym układzie i nominalne napełnienie. Przecież to proste.


Tak przypuszczałem, tylko jak zrobić to poprawnie.
Jak go odzyskać? normalnie czynnik jest w agregacie zewnętrznym, puściłem go w układ, mogę go cofnąć do agregatu? następnie przeprowadzić próżnię i ponownie wpuścić czynnik? czy taka metoda będzie poprawna?


brak przeprowadzenia procesu próżni - marcepan - 2020-10-13

obser napisał(a):Oczywiście. Odzysk czynnika, długa próznia w całym układzie i nominalne napełnienie. Przecież to proste.

Mam jeszcze jedno pytanie jakie niesie ze sobą konsekwencje, nie przeprowadzenia próżni?


brak przeprowadzenia procesu próżni - miezala5 - 2020-10-13

Wygogluj sobie:

- odzysk czynnika
- powietrze w układzie chłodniczym
- wilgoć w układzie chłodniczym

ale bez mądrzenia się to jak miałeś dłuższą instalacje to wilgotne powietrze w układzie może skrócić dość znacznie żywotność urządzenia


brak przeprowadzenia procesu próżni - obser - 2020-10-13

marcepan napisał(a):
obser napisał(a):Oczywiście. Odzysk czynnika, długa próznia w całym układzie i nominalne napełnienie. Przecież to proste.


Tak przypuszczałem, tylko jak zrobić to poprawnie.
Jak go odzyskać? normalnie czynnik jest w agregacie zewnętrznym, puściłem go w układ, mogę go cofnąć do agregatu? następnie przeprowadzić próżnię i ponownie wpuścić czynnik? czy taka metoda będzie poprawna?

słowo klucz: długa próżnia w całym układzie.
Każda firma którą wezwiesz do tej operacji posiadająca uprawnienia ma (nawet więcej, musi mieć) stację odzysku butle serwisową, pompę próżniową i wagę.
Jak się brałeś za coś co Ci nie wolno to teraz to naprostuj. Widać, że pojęcia nie masz, więc zostaw to innym.


brak przeprowadzenia procesu próżni - Mazip007 - 2020-10-16

Teraz to już tylko zostaje stacja odzysku i następnie ponownie próżnia w całym układzie jz i jw.


brak przeprowadzenia procesu próżni - MarioO - 2020-10-16

no no już bez paniki.Znam układy co pompy na oczy nie widziały i działają.Oczywiście nie wyszły z pod mojej ręki żeby nie było.Jak to zwykły mały spliciak z krótką instalacją to żyć będzie.


brak przeprowadzenia procesu próżni - aminokwas - 2020-10-17

MarioO napisał(a):Jak to zwykły mały spliciak z krótką instalacją to żyć będzie.
Gdybyś mógł doprecyzować.
"mały spliciak" to 9 czy 12 czy 18?
"krótka instalacja" to 3 czy 5 czy 7 metrów?
Wink


brak przeprowadzenia procesu próżni - MarioO - 2020-10-17

aminokwas napisał(a):
MarioO napisał(a):Jak to zwykły mały spliciak z krótką instalacją to żyć będzie.
Gdybyś mógł doprecyzować.
"mały spliciak" to 9 czy 12 czy 18?
"krótka instalacja" to 3 czy 5 czy 7 metrów?
Wink

W moim sarkazmie ani krzty precyzji Cool


brak przeprowadzenia procesu próżni - barbie - 2020-10-17

razem ze mną pracował młody monter Jasiu-odpalił on 30 splitów w Gdańsku,bez próżni,działały one wiele lat bez problemów .