Forum Klimatyzacja
Porada w doborze klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Porada w doborze klimatyzacji (/showthread.php?tid=12082)



Porada w doborze klimatyzacji - mk77 - 2020-10-29

Witam

Planuję założyć w domu jednorodzinnym klimatyzację.
Dom wolnostojący piętrowy z dachem kopertowym więc na piętrze są skosy, ale też jest ściana na której zawsze można zainstalować jednostkę na ścianie.
Na dole jest salon z otwartą jadalnią, kuchnią i małym korytarzem. Całość tej otwartej przestrzeni to 50m^2.
Na piętrze są 3 sypialnie. Dwie o powierzchni 20m^2 i jedna 15m^2. Wysokość wszędzie około 2,6m.
Chciał bym w tych 4 pomieszczeniach zainstalować jednostki które by miały w lecie chłodzić a jesień/wiosna dogrzewać.
Chcę zainwestować w dobry sprzęt ale też nie chcę jakoś znacząco przepłacać. Dobrze jak by miał jakieś sensowne filtry i możliwość zarządzania po sieci z telefonu czy komputera. O module jonizatora słyszałem że to tylko taki chwyt marketingowy. Nie wiem co jeszcze można sensownego chcieć od tego sprzętu.
Oczywiście mam w planach skorzystać z montażu przez jakąś firmę tylko chciał bym uzyskać wcześniej jakieś informację i rady aby mi nie wcisnęli tego co im będzie wygodniejsze a nie koniecznie będzie to korzystne dla mnie.
Podsumowując: jakiej mocy urządzenia do każdego pomieszczenia, jakiej firmy urządzenia i na co jeszcze zwrócić uwagę.


Porada w doborze klimatyzacji - obser - 2020-10-29

Dobór mocy to w wypadku sypialni można założyć że 2,5 kW każda, salon z 5 kW. Ale za mało danych, trzeba to zobaczyć. Problemem zapewne będzie odprowadzenie skroplin. Co do marki sprzętu, to każda szanująca się firma czuje się dobrze w jakiej marce i dba o jakoś, bo teraz przy 5 letniej gwarancji to Instalator musi Cię obsłużyć, więc badziewia nie założy. Jonizacja, filtry nie licz na to, chcesz mieć czyste powietrze, kup oczyszczacze. Wi-Fi teraz to ma prawie każde urządzenie. Jedno co bym Ci na pewno doradził to nie robić tego jak masz miejsce na zewnątrz na multisplicie, bo za duże ryzyko i drożej.


Porada w doborze klimatyzacji - mk77 - 2020-10-30

Czy ktoś z Was miał styczność z klimatyzatorami EUREL czy jakoś tak ?
Firma w której najprawdopodobniej będę zakładać poleca właśnie tego eurela i toshiba i twierdzą że nie mają z tym żadnych problemów.


Porada w doborze klimatyzacji - obser - 2020-10-30

Na rynku pojawiło się mnóstwo marek. Mniemam, że ten EUREL, to jest brandowany klon jakieś marki i to na pewno znanej. Ale nie bądź królikiem doświadczalnym jak Ci pasuje wycena Toshiby to się nie zastanawiaj, jak chcesz tą firmę. Podejrzewam, że mało wiedzą o tym EURELU, bo w tym roku powstało mnóstwo marek i pewnie nie mają długiego doświadczenia w kwestii jakości. Po drugie każdy chciał zostać Importerem i nie wiadomo jak marka pociągnie i czy będą ewentualnie w przyszłości klamoty.


Porada w doborze klimatyzacji - sulejowek - 2020-10-31

Zapewne chodziło o airwell.


Porada w doborze klimatyzacji - obser - 2020-11-01

No Airwell to dobra firma, bardzo popularna od lat u naszych zachodnich sąsiadów, różniąca się tylko nazwą od Electry, która na naszym rynku jest od ponad 20 lat. Nawet części zamienne do Electry są sygnowane Airwell.


Porada w doborze klimatyzacji - miezala5 - 2020-11-02

obser napisał(a):No Airwell to dobra firma, bardzo popularna od lat u naszych zachodnich sąsiadów, różniąca się tylko nazwą od Electry, która na naszym rynku jest od ponad 20 lat. Nawet części zamienne do Electry są sygnowane Airwell.
Z ciekawości zapytam:
która wielka fabtyka to robi tzn airwella?


Porada w doborze klimatyzacji - obser - 2020-11-02

Produkująca klimatyzację Firma L?Air Conditionné Entreprise (pierwsza nazwa firmy Airwell) została założona w 1947 roku pod Paryżem przez Paula Wallet?a Smile Smile


Porada w doborze klimatyzacji - miezala5 - 2020-11-02

obser napisał(a):Produkująca klimatyzację Firma L?Air Conditionné Entreprise (pierwsza nazwa firmy Airwell) została założona w 1947 roku pod Paryżem przez Paula Wallet?a Smile Smile

o.k
ale w której w Chinach teraz robią?
Midea ,Gree,Aux!Smile


Porada w doborze klimatyzacji - obser - 2020-11-03

Myślę, że to mix, bo z ciekawości przejrzałem ofertę i widzę tam na pewno Gree, ale też inne trudne do identyfikacji.


Porada w doborze klimatyzacji - DBKlima - 2020-11-03

Ja widzę trochę Midea i Chigo (każdy widzi co chce) Big Grin


Porada w doborze klimatyzacji - obser - 2020-11-03

Nie zaprzeczam, ale ze 2 modele to czyste Gree zbrandowane. Resztę, może jak piszesz. Tym bardziej, że kiedyś to zakładałem, niby marka prawie premium, ale nieraz zdarzały się wtopy. Ale wtedy nawet Gree nie było na rynku. Poczekajmy trochę, to i Orleny się pokażą i Wedle, każda znana marka zamówi sobie trochę kontenerów i będzie wybór. Dopiero Klienci będą tu szturmować, czy warto kupić Mercedesa 3,5 kW.


Porada w doborze klimatyzacji - Amfan - 2020-11-03

Z polskich to był Dospel


Porada w doborze klimatyzacji - radekklimat - 2020-11-04

Electra jak i Tadiran jest made in israel


Porada w doborze klimatyzacji - obser - 2020-11-05

A Electra= Airwell na 100%


Porada w doborze klimatyzacji - On44 - 2020-11-27

<spam/admin>