Forum Klimatyzacja
Jednostka wewnętrzna z jak najmniej odczuwalnym powiewem - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Porady (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Jednostka wewnętrzna z jak najmniej odczuwalnym powiewem (/showthread.php?tid=12118)



Jednostka wewnętrzna z jak najmniej odczuwalnym powiewem - Nordar - 2020-11-26

Cześć,

Jestem na etapie wyboru urządzeń do schłodzenia mieszkania w cieplejsze dni. Zdecydowałem się już na to że będzie to multisplit i na rozmieszczenie (jedyne możliwe) 2 jednostek wewnętrznych i jednej zewnętrznej.

Jako że wraz z żoną łatwo się przeziębiamy od wiejącej na nas bezpośrednio klimatyzacji, a ja jestem z tych 'zatokowców' którzy czują że jest rozszczelnione okno na drugim końcu mieszkania, poszukując urządzeń natknąłem się na dwie serie:
- Samsung Wind-free
- Midea Breezeless+

Dostałem już parę przychylnych opinii na temat Samsugowego wind-free, a z drugiej strony polecano mi markę Midea lecz na temat Breeleless+ nie znalazłem nic konstruktywnego.
Otrzymałem wyceny zestawów, oba w akceptowalnych przeze mnie ramach, przy czym zestaw Midea był ~10% tańszy (i 2 razy brzydszy). Mowa o jednostkach zew ~5kW i wew 3,5kW+2,5kW.

Chciałbym poprosić Was o poradę, ktoś miał okazję porównać te systemy?
Może inny producent oferuje coś analogicznego?

Z góry dziękuję za pomoc!


Jednostka wewnętrzna z jak najmniej odczuwalnym powiewem - barbie - 2020-11-26

najmniej przeciągów to SAF i chłodnica grawitacyjna .bardzo dobre rozwiązanie do przechowywania kwiatów .


Jednostka wewnętrzna z jak najmniej odczuwalnym powiewem - Nordar - 2020-11-26

a mógłbym Cię prosić o jakąś wskazówkę o co chodzi bo szybkie googlanie obu terminów nie przyniosło wiele efektu.

a tak w ogóle to jakieś skomplikowane systemy niestety raczej nie będą wchodziły w grę...


Jednostka wewnętrzna z jak najmniej odczuwalnym powiewem - barbie - 2020-11-26

kiedyś stosowano w chłodniach chłodnice bez wentylatorów chyba są jeszcze produkowane przez Tarmont Tarczyn .


Jednostka wewnętrzna z jak najmniej odczuwalnym powiewem - MarioO - 2020-11-27

barbie napisał(a):najmniej przeciągów to SAF i chłodnica grawitacyjna .bardzo dobre rozwiązanie do przechowywania kwiatów .
Big Grin SAF mało ekonomiczne maszyny ze względu na częste wycieki freonu zwłaszcza dławicą.Choć pamiętam majstra który jak na tamte czasy starał się zrobić i ulepszyć sprężarkę i instalację.Nawet nieźle mu wyszło.Na awarie jezdził ale znacznie rzadziej.Sam jeszcze pare lat temu widziałem instalację z przed 40 lat działającą.Po 40 latach nie szły tylko 2 kolanka Cool


Jednostka wewnętrzna z jak najmniej odczuwalnym powiewem - Nordar - 2020-11-27

Rozumiem, dziękuję.

Mi jednak nie chodzi o chłodnię lecz o mieszkanie. Wątpię też bym raz że znalazł firmę montującą coś takiego, jak również czy żona byłaby zadowolona z przemysłowego urządzenia chłodniczego zamontowanego nad telewizorem.

Tak między bogiem a prawdą najmniej wiałby system klimatyzacji pół-pasywnej tak bardzo w ostatnim czasie popularny w Hiszpanii - coś jak podłogówka montowana w sufitach i podłogach (nie wiem, może i w ścianach?), tyle że schładzająca a nie grzejąca.

Gdybyśmy jednak wrócili do normalnych rozwiązań dostępnych na naszym rynku jak ten Samsung czy Midea - ktoś, coś?