Forum Klimatyzacja
Klimatyzator do max 5000zł - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator do max 5000zł (/showthread.php?tid=12227)



Klimatyzator do max 5000zł - Herus - 2021-03-17

Witam serdecznie,
na dniach chcę zlecić lokalnej firmie montaż instalacji klimatyzacji, ale nie mogę się zdecydować co do urządzeń.

W załączniku wysyłam plan mieszkania (52m2).
Klimatyzator chciałbym głównie w salonie i tu pierwsze pytanie:

Czy taki klimatyzator obniży temperaturę również w sypialni? Jest to pomieszczenie 'za' klimatyzatorem.

Jeśli nie, to rozumiem, że w sypialni musiałby być (w przyszłości) drugi? Czy w takim wypadku od razu musiałbym się decydować jednostkę zewnętrzną multisplit?

Pierwsza oferta to były:
  • Haier Tundra Plus 3,5kW R32
  • LG Standard 2 (S12ET)

Jednak stwierdziłem, że wolę trochę dopłacić do 'lepszego' sprzętu.
Zastanawiałem się nad LG AP12RT z funkcją oczyszczacza, ale po analizie komentarzy w intrenecie to raczej na LG się nie zdecyduję.

Na tę chwilę byłem już zdecydowany na Haier Flexis Plus, jednak rozważam jeszcze GREE Amber Standard, ze względu na łatwiejszą integrację z Home Assistant.


Z góry dziękuję.
Pozdrawiam


Klimatyzator do max 5000zł - obser - 2021-03-18

Zacznij od "przeglądu" ofert lokalnych firm. Każda firma specjalizuje się w danych markach. Wiąże się to z uzyskaniem autoryzacji i kompensacji zakupów. Pewnie mogą Ci sprowadzić każdą markę, ale czy się w niej dobrze czują? Zaczną się kłopoty i Instalator też nie dużo pomoże. Sypialnia będzie "małe piekiełko", więc czy multi, to teraz, czy potem osobny 2,5 kW.


Klimatyzator do max 5000zł - dados - 2021-03-18

Zarówno Haier jak i Gree to dobre budżetowe klimatyzacje. Chłód coś tam rozejdzie się do pozostałych pomieszczeń, ale efektywniejszym pomysłem będzie jednak zdecydowanie się na multi-split. Koszt trochę większy, ale będziesz miał równomiernie rozprowadzane chłodne powietrze w poszczególnych pomieszczeniach.
Proponuję wysłać zapytania do kilku miejsc, najlepiej autoryzowanych instalatorów np tutaj.


Klimatyzator do max 5000zł - Herus - 2021-03-24

z multi splita chyba zrezygnuje ze względu na koszty...
Ok.. który z tych?
1. Haier Flexis Plus
2. Gree Amber Standard
3. Gree Amber Prestige

Wybralbym Haiera ale ciężko połączyć go niestety z Home Assistant.. Gree ponoć łatwo.


Klimatyzator do max 5000zł - aminokwas - 2021-03-24

Z tych trzech - 3. Gree Amber Prestige


Klimatyzator do max 5000zł - Amfan - 2021-03-24

A co jest nie tak z LG . Był okres , że mieli wtopę z serią basic .
Ale to było już jakiś czas temu.


Klimatyzator do max 5000zł - obser - 2021-03-24

Widzę, że jakoś tak po tych basic i skumanie się z hipermarketami po dumpingowych cenach firmy instalacyjne zareagowały tak jak powinny.


Klimatyzator do max 5000zł - Stan8 - 2021-03-24

Herus napisał(a):Witam serdecznie,
na dniach chcę zlecić lokalnej firmie montaż instalacji klimatyzacji, ale nie mogę się zdecydować co do urządzeń.

W załączniku wysyłam plan mieszkania (52m2).
Klimatyzator chciałbym głównie w salonie i tu pierwsze pytanie:

Czy taki klimatyzator obniży temperaturę również w sypialni? Jest to pomieszczenie 'za' klimatyzatorem.

Jeśli nie, to rozumiem, że w sypialni musiałby być (w przyszłości) drugi? Czy w takim wypadku od razu musiałbym się decydować jednostkę zewnętrzną multisplit?

Pierwsza oferta to były:
  • Haier Tundra Plus 3,5kW R32
  • LG Standard 2 (S12ET)

Jednak stwierdziłem, że wolę trochę dopłacić do 'lepszego' sprzętu.
Zastanawiałem się nad LG AP12RT z funkcją oczyszczacza, ale po analizie komentarzy w intrenecie to raczej na LG się nie zdecyduję.

Na tę chwilę byłem już zdecydowany na Haier Flexis Plus, jednak rozważam jeszcze GREE Amber Standard, ze względu na łatwiejszą integrację z Home Assistant.


Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Apropos drogich sprzętów, mam dwa kilkunastoletnie już Galanz, nowszy Kaisai - chodzą bez zarzutu. Potem zaszalałem i kupiłem prawie 2x droższy Sharp - nie widzę różnicy !


Klimatyzator do max 5000zł - Herus - 2021-03-25

aminokwas napisał(a):Z tych trzech - 3. Gree Amber Prestige
W czym on jest lepszy od Haier Flexis Plus?

Martwi mnie to, że z tego co wyczytałem to on jest około 1000zł droższy od ww. Haiera. który chyba jest jednym z cichszych? Zatem w czym on jest lepszy? Bo od wersji standard to chyba 'tylko': pionowe żaluzje, lepsza klasa energetyczna, dwustopniowa sprężarka?

Pytanko jeszcze o montaż. Jeśli wysokość pomieszczenia to 2.5m - liczmy na to że musi być 20cm przestrzeni pomiędzy sufitem a klimatyzatorem, a klimatyzator ma ok 30cm wysokości, to dolna krawędź urządzenia będzie na wysokości 2m?
Widziałem na YT na filmikach, że klimatyzatory mają z 5, max 10cm prześwitu ...

Chciałbym dziś podjąć decyzję bo jeśli dziś dam znać to montaż będę miał w następnym tygodniu.

BTW. czy ceny za:
  • HAIER Flexis Plus biały: 3900netto + 8 % VAT
  • Gree Amber Prestige 3,5 kW: 4700zł + 8 % VAT
przy bardzo prostym montażu (urządzenie zewnętrzne będzie od razu po drugiej strony ściany na balkonie) jest ok? Czy negocjować lepszą cenę (biorąc pod uwagę ten montaż)?


Klimatyzator do max 5000zł - miezala5 - 2021-03-25

obser napisał(a):Widzę, że jakoś tak po tych basic i skumanie się z hipermarketami po dumpingowych cenach firmy instalacyjne zareagowały tak jak powinny.
Tak właśnie!!!


Klimatyzator do max 5000zł - Herus - 2021-03-25

Proszę doradźcie mi bo chciałbym dziś podać model instalatorowi.. Sad


Klimatyzator do max 5000zł - obser - 2021-03-25

Jeśli instalator ma autoryzacją Gree, to brałbym Amber Prestige
5190,00 netto masz cenę katalogową urządzenia, więc oferta jest wg mnie bardzo dobra.


Klimatyzator do max 5000zł - Herus - 2021-03-25

Dzięki @obser za odpowiedź.
Instalator mówił, że może zamontować gree, podał cenę więc chyba ma(?). Rozumiem, że jest to lepszy sprzęt od tego Haiera Flexis Plus?


Klimatyzator do max 5000zł - obser - 2021-03-25

Bo teraz w Gree zrobili nowe zasady gwarancji i instalator bez autoryzacji nie wejdzie na strefę instalatora i tam się potwierdza montaż i przeglądy.
A czy ma, czy nie to on tylko wie. Kupując urządzenie w hurtowni jedynie musisz mieć certyfikację, nikt się nie pyta o autoryzację. Ale jak zaczną się kłopoty gwarancyjne, to wtedy wołają.
A tego Haiera nie znam. W ogóle choć atakują ostro to jakoś nie mam przekonania do tej marki.


Klimatyzator do max 5000zł - Herus - 2021-03-25

Mówił, że jeśli chodzi o jakieś usterki to z gwarancją nie będzie żadnych problemów.
Czytałem pozytywne opinie o tym Haierze, ale chyba dopłacę do tego Gree, chyba to dość wysoka półka?