Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja do mieszkania 62m2, najwyższe piętro. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja do mieszkania 62m2, najwyższe piętro. (/showthread.php?tid=12239)



Klimatyzacja do mieszkania 62m2, najwyższe piętro. - drygi - 2021-03-31

Witam,

chce zamontować w nowym mieszkaniu klimatyzacje, 62m2.
Jest to mieszkanie na najwyższym piętrze (3) w bloku, można powiedzieć na poddaszu.
W mieszkaniu będą założone także rolety zewnętrzne.
Klimatyzacja ma na pewno być założona w salonie (zaznaczone na żółto na rysunku, miejsce przy balkonie, na przeciwko drzwi.
Co mnie interesuje to:
1) Czy zamontowanie jednej jednostki w salonie spowoduje też obniżenie temperatury w sypialni? (na załączonym rysunku pomieszczenie z literą S)
2) Czy jednostka 3,5kw byłaby wystarczająca, aby schłodzić salon i jeszcze dotrzeć trochę do innych pomieszczeń, czy jednak wybrać większą moc?
3) Jeden z fachowców stwierdził, że lepiej założyć multisplit (rozumiem podejście), jednak po pierwsze nie wiem, czy zakładanie dodatkowej klimatyzacji w samej sypialni ma sens, a po drugie zaproponował, aby zamontować 3kw w salonie i 3kw w sypialni (co na tak małą sypialnie, 11m2, wydaje mi się dość absurdalnym pomysłem). Cena jaką zaproponował to ok. 7tys. za multisplit z firmy Rotenso.

Podpowiecie?Smile


Klimatyzacja do mieszkania 62m2, najwyższe piętro. - obser - 2021-03-31

Do sypialni "S" nie ma szans dolecieć. Ja bym wybrał jednak te multi. Dużo firm montuje 12 zamiast 09 ze względu na bardzo małą różnicę w cenie i jednakowe wymiary urządzeń i nie jest to cenotwórcze. Zamontowałbym duo 5,2 , a ścieniaki 12 i 09. Cena nie jest wygórowana.


Klimatyzacja do mieszkania 62m2, najwyższe piętro. - drygi - 2021-03-31

Dziękuje za odpowiedź.
Co masz na myśli pisząc 12 i 09? Nie jestem aż tak w temacie, mam tylko pobieżną "wiedzę"..
Duo 5.2kw, tak? A z jakim rozbiciem na pomieszczenia?

Czy cena za te Rotenso wydaje się ok?
Będę wołał jeszcze innych fachowców, oni widziałem montują m.in. LG, Sinclair, Gree. Któreś szczególnie warto się przyjrzeć i zamontować?


Klimatyzacja do mieszkania 62m2, najwyższe piętro. - obser - 2021-04-01

To wybrałbym Gree. 5,2 kW to moc agregatu multisplit na 2 obwody. 09 t0 wydajność chłodnicza ok. 2,5 kW, a 12 to ok. 3,5 kW. Wiadomo,że 2,5 kW do sypialni "S". Łączna moc 5,2, bo taką akurat znalazłem w katalogu wystarczy, bo raczej nigdy nie będą oba pracowały z najwyższą mocą.


Klimatyzacja do mieszkania 62m2, najwyższe piętro. - drygi - 2021-04-01

Oki, dziękuję
Czy mówimy tutaj o jakimś konkretnym modelu tej klimatyzacji?
Jakiej ceny mogę się spodziewać za taki zestaw, o ile można to oszacować..?

Więc jedną klimę 3.5kw w samym salonie lepiej sobie odpuścić, nie ma co liczyć na to, że da radę schłodzić sypialnie?


Klimatyzacja do mieszkania 62m2, najwyższe piętro. - obser - 2021-04-01

Jeśli dajesz warunek, że ma schłodzić sypialnie,to nie ma sensu. Nie ma szans schłodzenie pomieszczenia "S"