Forum Klimatyzacja
Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 (/showthread.php?tid=12314)



Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 - Cren212 - 2021-06-13

Witam, pojawił się u mnie problem z klimą. Po zakupie auta dwa lata temu została wymieniona sprężarka klimatyzacji na nową, zawór rozprężny, skraplacz, wszystkie uszczelki a parownik i przewody były dokładnie wypłukane. Klima działała bez zaarzutu przez dwa lata aż do teraz.
Po włączeniu zimnego nawiewu sprężarka włącza się, rurka robi się zimna a z kratki leci przełamane powietrze. Po kilkunastu sekundach rurka robi się cieplejsza a z kratki leci powietrze o temperaturze otoczenia. Dodam ,że gdy wyłącze nawiew i za chwile włącze to powietrze dalej jest ciepłe. Dopiero gdy auto postoi jakiś czas to uruchomienie nawiewu znów na kilka sekund da efekt taki ,że rurka będzie zimna. Byłem u gościa od klimy który sprawdził ,że czynnik jest w układzie i go nie brakuje. Stwierdził też ,że sprężarka daje zdecydowanie za małe ciśnienie.
Zdjąłem pasek i koło obraca się swobodnie więc raczej nie jest ona zatarta. Pytanie co może powodować taki efekt?


Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 - WARSZTAT DORY - 2021-06-13

Zawór ecv


Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 - Cren212 - 2021-06-13

WARSZTAT DORY napisał(a):Zawór ecv

Jak się domyślam to zawór sterujący wydajnością sprężarki?

Jak można go diagnozować? Da się to zrobić przez OBD i program?
Czy wymiana tego zaworu wymaga opróżnienia układu?


Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 - Cren212 - 2021-06-19

No i dziś stało się. Przy wyprzedzaniu innego auta coś zazgrzytało, czynnik uciekł a auto trzeba było zholować. Sprężarka stanęła i jak się okazało rozerwało jej korpus.

Ciekawe co mogło być przyczyną zatarcia? Nie sztuka znów założyć wszystko nowe żeby wytrzymało dwa lata i od nowa... Sad


Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 - hrabiap - 2021-06-20

Już wcześniej była do wymiany . Zatarła się z braku oleju. Objawy typowe "przed śmiercią" ile razy " dobijałes" klimę przez poprzednie lata ?


Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 - Cren212 - 2021-06-20

hrabiap napisał(a):Już wcześniej była do wymiany . Zatarła się z braku oleju. Objawy typowe "przed śmiercią" ile razy " dobijałes" klimę przez poprzednie lata ?

Przez te dwa lata jak układ przeszedł remont nie "dobijałem" czynnika ani razu. Wszystko normalnie śmigało aż do teraz. Wtedy podjechałem sprawdzić czy aby czynnik nie uciekł ale go nie brakowało. Minął tydzień i sprężarka wyzionęła ducha.

Zatarła się przez brak oleju? To co się stało z olejem? Z tego co czytałem to sprężarki o płynnej regulacji wydajności zacierają się często z nadmiaru oleju. Nie traktuj tego jak bym się wymądrzał bo tylko pytam. Smile Nie chce wydać znów pare tysięcy na płukanie,kompresor,skraplacz,zawór a za dwa lata robić to od nowa.. Dlatego musze poznać możliwą przyczyne problemu.


Ciepłe powietrze po kilkunastu sekundach Mercedes W203 - hrabiap - 2021-06-20

Niestety. To są pytania do tego co ci to wymieniał 2 lata temu i tego co ostatnio sprawdzał też.