Forum Klimatyzacja
Multisplit do mieszkania - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Multisplit do mieszkania (/showthread.php?tid=12317)



Multisplit do mieszkania - matyja - 2021-06-13

Witam serdecznie!

Planuję montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Chodzi tutaj o multisplit'a do trzech pomieszczeń (dwa po 10 m2, jedno 20 m2). Przewidywany maksymalny budżet do wydania na sprzęt to 13 - 15 tys. netto. Robocizny w to nie wliczam.

Zaproponowano mi następujące jednostki:
1. Samsung WindFree Comfort lub Avant: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 6,8 kW.
2. LG Standard Plus lub Deluxe: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 7,0 kW.
3. Haier Flexis: 2,6 kW + 2,6 kW + 3,5 kW + agregat 7,0 kW.
4. Gree Amber Standard: 2,7 kW + 2,7 kW + 2,7 kW + agregat 6,1 kW.
5. AUX J-Smart: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 7,9 kW.

Spodobał mi się system WindFree od Samsung'a. Czy to rozwiązanie faktycznie działa? Czy jest sens dopłacać do jednostek Avant lub Elite względem Comfort'a? Jak jest z głośnością tych urządzeń?

Podoba mi się również nie wypisana wyżej seria U-Crown od Gree, ale podobno mają awaryjne tace, które lubią pękać...

Jako, że jesteście bardziej doświadczeni w kwestii klimatyzacji, to doradźcie mi proszę, jakie sprzęty będą najlepsze w zaproponowanym budżecie. Czytam opinie o poszczególnych jednostkach klimatyzacji i nie widzę dobrego rozwiązania (każdy sprzęt ma jakieś wady). Może podpowiecie, czy czasem nie warto rozglądnąć się za innymi producentami?


Multisplit do mieszkania - obser - 2021-06-14

Twoje wytypowane klimatyzacje to prawie 100% producentów klimatyzacji na świecie. Reszta to urządzenia brandowne.No może jeszcze Dailin, Mitu.


Multisplit do mieszkania - matyja - 2021-06-16

Do puli doszło jeszcze:
6. Panasonic Etherea 2,0 kW + 2,0 kW + 2,5 kW + agregat 5,2 kW.
7. Mitsubishi Premium 2,0 kW + 2,0 kW + 2,5 kW + agregat 5,0 kW.

Mitsubishi jest wyraźnie droższy i raczej nie biorę go pod uwagę, chociaż jakościowo wypada chyba najlepiej z całego zestawienia.


Multisplit do mieszkania - Lucke7 - 2021-06-17

Sprawdź jeszcze Toshiba - wewnętrzne SEIYA + agregat 5,2 kW. Do mniejszych pomieszczeń wystarczą spokojnie jednostki o mocy 1,5 kW.


Multisplit do mieszkania - LFB - 2021-06-23

Hej
Tak WindFree od Samsung'a faktycznie działa.
Warto jednak mieć na uwadze dwa aspekty tego trybu. Po pierwsze jest nieco głośniejszy niż minimalna prędkość wentylatora w normalnym trybie. Po drugie co oczywiste najzimniej jest wtedy przy samej jednostce a zwłaszcza pod nią, co nie jest dziwne biorąc pod uwagę prawa fizyki, ale warto mieć to na uwadze planując miejsce umieszczenia jednostki.
Mam jednostki Avant, moim zdaniem do nich warto dopłacić do Elite już nie.
W trybie minimalnego nawiewu są bardzo ciche, moim zdaniem niesłyszalne z odległości 1,5m nawet w nocy.