Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja do 6k 3,5kw (/showthread.php?tid=12336)



Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Sneer - 2021-06-22

Witam Serdecznie,

bardzo proszę o pomoc w wyborze -> szukam klimatyzacji do sypialni o powierzchni okolo 30m2. Ważne są dla mnie: cicha praca, bezawaryjność, gwarancja, możliwość dogrzania w okresach przejsciowych (zamontowana fotowoltaika), jakość wykonania. Pod uwage biore:

1 Haier Flexis Plus White - jedna z najcichszych, gwarancja 5 lat, klasa A***/A**, możliwość dogrzewania do -20 na zewnatrz, ale nie wiem jak z jakoscia (bład E7 jest dosc popularny..), cena bardzo kuszaca za zestaw okolo 4,5k za zestaw

2 Samsung Wind-Free, Elite - również bardzo cicha, gwarancja 3 lata na split i 5 na spręzarke, klasa A***/A***, możliwość dogrzewania do -15 na zewnatrz, ale nie wiem jak z jakoscia (bład E7 jest dosc popularny..), cena za zestaw około 5,5k pln

3 Gree Amber Prestige - głosniejszy od poprzedników, gwarancja 7 lat (wow), klasa A***/A***, możliwość dogrzewania do -30 na zewnatrz, , cena za zestaw około 5k pln

Prośba o rade, ktory z nich lub o dodatkowe propozycje w podobnym przedziale cenowym i specyfikacji
dziękuje!


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Lucke7 - 2021-06-23

Poczytaj o Toshiba SHORAI EDGE - powinieneś się zmieścić w zakładanym budżecie, a w zamian otrzymasz klimatyzator marki japońskiej, wyróżniający się cichą pracą i niskim zużyciem energii.


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - aminokwas - 2021-06-23

Toshiba?
Toshiba tak, jak najbardziej.
Pod warunkiem, że w okolicy masz autoryzowanych instalatorów tej marki.
Wiesz, w razie W.
Jakby coś nie teges, żeby ktoś mógł to naprawić.
Jak nie jeden, to drugi.


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Sneer - 2021-06-23

Lucke7 napisał(a):Poczytaj o Toshiba SHORAI EDGE - powinieneś się zmieścić w zakładanym budżecie, a w zamian otrzymasz klimatyzator marki japońskiej, wyróżniający się cichą pracą i niskim zużyciem energii.

Fajny sprzęt, ale tylko 3 lata gwarancji.... i faktycznie nie ma zbyt wielu firm instalujacych/serwisujacych

Zastanawiam się jeszcze nad LG Dualcool - maja 10 lat na sprężarkę i 3 na split. Nie wiem co wiecej, może jakies Mitsu? Daikin bedzie drogi...

Po kilku dniach rycia w internecie, moge powiedzieć ze ciezko znaleźć konkretne porównanie sprzetu


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - aminokwas - 2021-06-24

Co do LG i tej 10-letniej gwarancji: poczytaj warunki gwarancji, weź kalkulator, policz i dopiero później się zachwycaj. ;-)


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - DBKlima - 2021-06-24

Daikin Stylish 3,5kW
Mistubishi EF 3,5kW

Budżetowe: 3500-4000 netto
Daikin Sensira+ 35
Mitsubishi HR 35
Fujitsu też ma modele które można spokojnie polecić

Co do LG to że ktoś daje 10lat na sprężarkę to nic nadzwyczajnego bo wszędzie sprężarki to element w chwili obecnej najbardziej trwały . To co się sypie to czujki płytki silniki wentylatora czy turbiny .


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Sneer - 2021-06-24

DBKlima napisał(a):Daikin Stylish 3,5kW
Mistubishi EF 3,5kW

Budżetowe: 3500-4000 netto
Daikin Sensira+ 35
Mitsubishi HR 35
Fujitsu też ma modele które można spokojnie polecić

Co do LG to że ktoś daje 10lat na sprężarkę to nic nadzwyczajnego bo wszędzie sprężarki to element w chwili obecnej najbardziej trwały . To co się sypie to czujki płytki silniki wentylatora czy turbiny .

to na te dwa jeszcze nie patrzyłem - dzieki zaraz popatrze
a z tą gwarancja zmienia moj punkt widzenia... - dzieki


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Sneer - 2021-06-24

aminokwas napisał(a):Co do LG i tej 10-letniej gwarancji: poczytaj warunki gwarancji, weź kalkulator, policz i dopiero później się zachwycaj. ;-)

dobry punkt! dzieki


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Sneer - 2021-06-24

aminokwas napisał(a):Co do LG i tej 10-letniej gwarancji: poczytaj warunki gwarancji, weź kalkulator, policz i dopiero później się zachwycaj. ;-)

dobry punkt! dzieki


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Sneer - 2021-06-24

Faktycznie Dualcool od LG jest słabszy technologicznie od samsunga i haiera?


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Sneer - 2021-06-26

a co myslicie o Panasonic Etherea 3,5 lub Mitsubishi Premium vs te co podałem w pierwszym wpisie.
Widze ze w miare czytania forum zwiekszam limit na klime :o Big Grin


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - swierol - 2021-06-28

Popatrz jeszcze na Fujitsu KG A+++/A+++. Z ceną może się zmieścisz.Szukam własnie tabeli z wydajnością tych jednostek bo u mnie m służyć głównie do grzania. Do niemal całorocznej pracy znajomy instalator poleca jednak japończyki.


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - mstw - 2021-07-08

Sneer napisał(a):
Lucke7 napisał(a):Poczytaj o Toshiba SHORAI EDGE - powinieneś się zmieścić w zakładanym budżecie, a w zamian otrzymasz klimatyzator marki japońskiej, wyróżniający się cichą pracą i niskim zużyciem energii.

Fajny sprzęt, ale tylko 3 lata gwarancji.... i faktycznie nie ma zbyt wielu firm instalujacych/serwisujacych

Zastanawiam się jeszcze nad LG Dualcool - maja 10 lat na sprężarkę i 3 na split. Nie wiem co wiecej, może jakies Mitsu? Daikin bedzie drogi...

Po kilku dniach rycia w internecie, moge powiedzieć ze ciezko znaleźć konkretne porównanie sprzetu

Daikin również daje 3 lata, Mitshu HI też. :-)

Osobiście roku temu na etapie zakupu rozważałem 5 firm, tj. LG, Gree, Daikina, Mitsu i Toshibę.

Dwie pierwszy odpadły na dzień dobry.
Z 3 pozostałych postawiłem na Toshibę, na którą dostałem najlepsze warunki. Mogę polecić, jestem bardzo zadowolony.


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - DBKlima - 2021-07-09

mstw napisał(a):
Sneer napisał(a):
Lucke7 napisał(a):Poczytaj o Toshiba SHORAI EDGE - powinieneś się zmieścić w zakładanym budżecie, a w zamian otrzymasz klimatyzator marki japońskiej, wyróżniający się cichą pracą i niskim zużyciem energii.

Fajny sprzęt, ale tylko 3 lata gwarancji.... i faktycznie nie ma zbyt wielu firm instalujacych/serwisujacych

Zastanawiam się jeszcze nad LG Dualcool - maja 10 lat na sprężarkę i 3 na split. Nie wiem co wiecej, może jakies Mitsu? Daikin bedzie drogi...

Po kilku dniach rycia w internecie, moge powiedzieć ze ciezko znaleźć konkretne porównanie sprzetu

Daikin również daje 3 lata, Mitshu HI też. :-)

Osobiście roku temu na etapie zakupu rozważałem 5 firm, tj. LG, Gree, Daikina, Mitsu i Toshibę.

Dwie pierwszy odpadły na dzień dobry.
Z 3 pozostałych postawiłem na Toshibę, na którą dostałem najlepsze warunki. Mogę polecić, jestem bardzo zadowolony.
Daikin daje 5 lat jak kupujesz jako klient w salonie więc jest 5lat .
Toshiba :mad: od 14 dni szukam dostawcy części serwisowy dla szpitala nikt nie mógł im pomóc dopiero po kilkunastu telefonach drogą prywatną dotarliśmy do osoby i firmy u której możemy dokonać zakupu więc nie polecam Toshiby komuś o słabych nerwach .
Mitsubishi nie ma towaru zadzwoń i kup


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Lucke7 - 2021-07-09

DBKlima napisał(a):
mstw napisał(a):
Sneer napisał(a):Fajny sprzęt, ale tylko 3 lata gwarancji.... i faktycznie nie ma zbyt wielu firm instalujacych/serwisujacych

Zastanawiam się jeszcze nad LG Dualcool - maja 10 lat na sprężarkę i 3 na split. Nie wiem co wiecej, może jakies Mitsu? Daikin bedzie drogi...

Po kilku dniach rycia w internecie, moge powiedzieć ze ciezko znaleźć konkretne porównanie sprzetu

Daikin również daje 3 lata, Mitshu HI też. :-)

Osobiście roku temu na etapie zakupu rozważałem 5 firm, tj. LG, Gree, Daikina, Mitsu i Toshibę.

Dwie pierwszy odpadły na dzień dobry.
Z 3 pozostałych postawiłem na Toshibę, na którą dostałem najlepsze warunki. Mogę polecić, jestem bardzo zadowolony.
Daikin daje 5 lat jak kupujesz jako klient w salonie więc jest 5lat .
Toshiba :mad: od 14 dni szukam dostawcy części serwisowy dla szpitala nikt nie mógł im pomóc dopiero po kilkunastu telefonach drogą prywatną dotarliśmy do osoby i firmy u której możemy dokonać zakupu więc nie polecam Toshiby komuś o słabych nerwach .
Mitsubishi nie ma towaru zadzwoń i kup
Nie wiem z kim się Pan kontaktował chcąc kupić części serwisowe, ale model jest bardzo prosty. Kontakt do dystrybutora (dostępni na stronie) lub do PH odpowiedzialnego za region.


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - DBKlima - 2021-07-09

Lucke7 napisał(a):Nie wiem z kim się Pan kontaktował chcąc kupić części serwisowe, ale model jest bardzo prosty. Kontakt do dystrybutora (dostępni na stronie) lub do PH odpowiedzialnego za region.
oszzz nie wiedziałem że mogę bezpośrednio . Takie to proste było Big Grin Big Grin Big Grin :lol:


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Lucke7 - 2021-07-09

DBKlima napisał(a):
Lucke7 napisał(a):Nie wiem z kim się Pan kontaktował chcąc kupić części serwisowe, ale model jest bardzo prosty. Kontakt do dystrybutora (dostępni na stronie) lub do PH odpowiedzialnego za region.
oszzz nie wiedziałem że mogę bezpośrednio . Takie to proste było Big Grin Big Grin Big Grin :lol:
Nie napisłem, że zakup będzie bezpośredni Big Grin. PH pomoże w realizacji Smile


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - obser - 2021-07-09

PH w realizacji części? Smile Jakoś tego nie widzę, jedynie da namiar na DT, a tam obijanie o ścianę.


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - Lucke7 - 2021-07-09

obser napisał(a):PH w realizacji części? Smile Jakoś tego nie widzę, jedynie da namiar na DT, a tam obijanie o ścianę.
Tak. Przekieruje do osoby, która zajmuje się wyceną części serwisowych.


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - mstw - 2021-07-10

DBKlima napisał(a):
mstw napisał(a):
Sneer napisał(a):Fajny sprzęt, ale tylko 3 lata gwarancji.... i faktycznie nie ma zbyt wielu firm instalujacych/serwisujacych

Zastanawiam się jeszcze nad LG Dualcool - maja 10 lat na sprężarkę i 3 na split. Nie wiem co wiecej, może jakies Mitsu? Daikin bedzie drogi...

Po kilku dniach rycia w internecie, moge powiedzieć ze ciezko znaleźć konkretne porównanie sprzetu

Daikin również daje 3 lata, Mitshu HI też. :-)

Osobiście roku temu na etapie zakupu rozważałem 5 firm, tj. LG, Gree, Daikina, Mitsu i Toshibę.

Dwie pierwszy odpadły na dzień dobry.
Z 3 pozostałych postawiłem na Toshibę, na którą dostałem najlepsze warunki. Mogę polecić, jestem bardzo zadowolony.
Daikin daje 5 lat jak kupujesz jako klient w salonie więc jest 5lat .
Toshiba :mad: od 14 dni szukam dostawcy części serwisowy dla szpitala nikt nie mógł im pomóc dopiero po kilkunastu telefonach drogą prywatną dotarliśmy do osoby i firmy u której możemy dokonać zakupu więc nie polecam Toshiby komuś o słabych nerwach .
Mitsubishi nie ma towaru zadzwoń i kup

Nie interesuje mnie Mitsubishi, bo dokonałem wyboru Toshiby rok temu, z którego jestem bardzo zadowolony.
Pewnie z Mitsu czy Daikina też byłbym zadowolony, ale Toshiba spełniła wszystkie moje oczekiwania i od strony designu podoba mi się najbardziej. :-)

Dodam, że nie jestem instalatorem/sprzedawcą i komentuje z perspektywy użytkownika końcowego.
Rozumiem, że Ty sprzedajesz/montujesz głównie Daikina? :-)


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - DBKlima - 2021-07-12

mstw napisał(a):Rozumiem, że Ty sprzedajesz/montujesz głównie Daikina? :-)
Wystarczy poczytać by wiedzieć że sprzedaję głównie urządzenia koncernów Japońskich w tym również i Toshibę


Klimatyzacja do 6k 3,5kw - obser - 2021-07-12

Dla niektórych hurtowni/importerów Dział Techniczny, to taki wrzód na d..... Dział Handlowy, to wypasiony, wygadany, uczynny, uchylający nieba każdemu potencjalnemu nabywcy. Kto nie spotkał się z takim zwrotem dbałości o klienta przy ewentualnych kłopotach z urządzeniem nigdy tego nie pojmie.