Forum Klimatyzacja
czy jesli na balkonie jest gniazdko to ono sluzy do klimy? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: czy jesli na balkonie jest gniazdko to ono sluzy do klimy? (/showthread.php?tid=12405)czy jesli na balkonie jest gniazdko to ono sluzy do klimy? - nicniewiem - 2021-07-31

Przepraszam za glupie pytanie, ale rozwazam zakup klimatyzacji do domu i mam pytanie - czy jesli u mnie na balkonie jest gniazdko i w wielu innych mieszkaniach w nowym budownictwie to ono sluzy wlasnie do podlaczenie klimy?


czy jesli na balkonie jest gniazdko to ono sluzy do klimy? - Tytanowy Janusz - 2021-07-31

Służy do wszystkiego czego tylko sobie zamarzysz Big Grin Ważne tylko zweryfikować pobór z wartością bezpiecznika w rozdzielni.


czy jesli na balkonie jest gniazdko to ono sluzy do klimy? - nicniewiem - 2021-07-31

Tytanowy Janusz napisał(a):Służy do wszystkiego czego tylko sobie zamarzysz Big Grin Ważne tylko zweryfikować pobór z wartością bezpiecznika w rozdzielni.

Ale jest typowo wykorzystywany w nowych mieszkaniach do podłączenia klimy czy raczej jednak się ją podłącza do prądu w środku mieszkania?


czy jesli na balkonie jest gniazdko to ono sluzy do klimy? - Tytanowy Janusz - 2021-07-31

nicniewiem napisał(a):Ale jest typowo wykorzystywany w nowych mieszkaniach do podłączenia klimy czy raczej jednak się ją podłącza do prądu w środku mieszkania?


Typowo, tzn decyzja należy do właściciela. W cenie montażu instalator może Ci zrobić przewiert do mieszkania i kabel podłączysz do gniazdka w środku tylko po co? Różnice robi tylko oddzielna linia zasilania dla klimy, ewentualnie trafiają się puszki w ścianie specjalnie przygotowane pod klimę. Jak gniazdko na balkonie jest przyzwoite i nie zacina na nie deszcz itp to nie ma przeciwwskazań, no chyba że gniazdko jest znacznie oddalone od agregatu.


czy jesli na balkonie jest gniazdko to ono sluzy do klimy? - nicniewiem - 2021-07-31

Dzięki Smile