Forum Klimatyzacja
Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. (/showthread.php?tid=12418)

Strony: 1 2


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-14

Dzień dobry mam problem z nowym klimatyzatorem Midea Breezless. Otóż urządzenie przekracza zadaną wartość temperatury w pomieszczeniu (np. Po ustawieniu 22oC, schładza pomieszczenie nawet do 20oC). Kolejnym bardzo irytującym problemem jest hałas jednostki zewnętrznej. W załączniku wstawiłem próbkę tego dźwięku. Emitowany jest podczas gdy osiągnie temperaturę zadaną na pilocie, poczym przechodzi sprężarka i wentylator na bardzo wolne obroty, przy czym wydaje taki dźwięk i dochładza dalej pomieszczenie. Dźwięk jest bardzo irytujący i donośny. W nadchodzący wtorek monie termin gdy składałem reklamację z tytułu rękojmi. Powiedzcie mi, co może być nie tak z tym klimatyzatorem, abym wiedział co napisać do sklepu. Czy wnioskować o wymianę tego urządzenia, czy naprawę?


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - MarioO - 2021-08-15

różnica w nastawie 2 stopni to żadna różnica w przypadku takiego urządzenia To jest zwykłe urządzenie do schładzania pomieszczenia a nie laboratoryjna klimatyzacja precyzyjna.Co do hałasu trudno stwierdzić na podstawie nagrania czy sa jakieś nieprawidłowości. Z kulturą pracy przy tanich urządzeniach bywa różnie


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-15

MarioO napisał(a):różnica w nastawie 2 stopni to żadna różnica w przypadku takiego urządzenia To jest zwykłe urządzenie do schładzania pomieszczenia a nie laboratoryjna klimatyzacja precyzyjna.Co do hałasu trudno stwierdzić na podstawie nagrania czy sa jakieś nieprawidłowości. Z kulturą pracy przy tanich urządzeniach bywa różnie

Ale sprężarka wyłącza się dopiero przy histerezir 4oC. Mam inna klimę, multisplit Zibro. Klima ta dobija do zadanej temperatury i sprężarka po prostu się wyłącza. T hisereza nie jest tak intrygująca, jak ten dźwięk jak ze starej lodówki dziadków. W nocy jej nie włączam bo dźwięk niesie się na całe podwórko, nawet szum otoczenia jest cichszy od tego dźwięku.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - hrabiap - 2021-08-15

Porównujesz stary on/off do inwertera zachwalając ten pierwszy! Coś tu nie tak. Midea MarioO to nie jest taki chiński chińczyk chociaż ja ich nie lubię. Przede wszystkim przez to że beznadziejne się je montuje


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-15

hrabiap napisał(a):Porównujesz stary on/off do inwertera zachwalając ten pierwszy! Coś tu nie tak. Midea MarioO to nie jest taki chiński chińczyk chociaż ja ich nie lubię. Przede wszystkim przez to że beznadziejne się je montuje

Porównuję dźwięk wydobywający się z kompresora, a nie zasadę działania czy technologię. A multisplit zibro również jest w technologii inwertorowej.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - obser - 2021-08-16

A na jakiej podstawie kończy się rękojmia jak piszesz, że to nowy sprzęt? O 2 st. mniej to nic dziwnego, przy normalnej pracy pomiar temperatury jest w jednostce wewnętrznej, pod sufitem, zmierz tam temperaturę.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-16

obser napisał(a):A na jakiej podstawie kończy się rękojmia jak piszesz, że to nowy sprzęt? O 2 st. mniej to nic dziwnego, przy normalnej pracy pomiar temperatury jest w jednostce wewnętrznej, pod sufitem, zmierz tam temperaturę.

Od złożenia reklamacji z tytułu rękojmi, jutro mija 14 dni. Podmiot odpowiedzialny za ustosunkowanie się do reklamacji nie podjął próby sprawdzenia sprzętu. Co do histerezy prób robiłem wiele. Miedzy innymi z termometrem położonym u góry urządzenia. Jak wspomiłem różnca do wyłączenia sprężarki 4 stopnie. Klimatyzator ma również pomiar z pilota i ten skutkuje tym samym. Ale clue problemu jest ten hałas sprężarki. Nie używam klimatyzacji w nocy bo obawiam się reakcji sąsiadów na ten halas.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - obser - 2021-08-16

Sorry nie doczytałem, bo rękojmi masz 2 lata i w 1 roku, to sprzedawca musi Ci udowodnić, że nie masz racji. Prawidłowa reklamacja musi być złożona z konkretnym żądaniem (zwrot towaru, obniżenie ceny, naprawa, wymiana). Jeśli prawidłowo złożysz reklamację, to po 14 dniach roboczych, bez odpowiedzi Sprzedawcy następuje automatyczne uznanie reklamacji. Pownieneś wnioskować o zwrot, w tym wypadku jakby firma zlikwidowała wszelkie usterki mogłaby się na to nie zgodzić. Jeśli w reklamacji nie napisałeś konkretnego żądania, to szybko pisz następną, poszukaj w wyszukiwarce wzór na reklamację.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-16

Wnioskowałem o naprawę usterki. Ale po upływie tego czasu doszedłem do wniosku że nienchcę z nimi walczyć i będę wnioskował o wymianę urządzenia na nowe. Ale myślisz że to jest usterka czy to mój wymysł i klimatyzatory mogą tak mieć? Z tym że kontaktowałem się z kimś kto ma takie samo urządzenie i u niego nie występuj ten problem, a i histereza nie jest obarczona tak dużym błędem.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - obser - 2021-08-17

Osobiście z takimi przypadkami jak Twój, a jest ich coraz więcej się nie spotkałem w ponad 25-letniej przygodzie z klimatyzatorami. Nawet przy on-off nie było to odczuwalne. Ale w tym roku spróbowałem wpaść w niszę rynkową i w sezonie podjechać do obcych klientów zostawionych na lodzie przez Instalatorów na naprawę.I czym się to skończyło? Prawie każdy montaż wymagałby ponownego zainstalowania. Pogięte rury, nieszczelne połączenia, brak wypoziomowania, niechlujne wykończenie. Co się teraz dzieje, to dramat. Zakładają hydraulicy, elektrycy i uczniowie yutube. Cenowo są niepokonani, ale kasa dla klienta wyrzucona w błoto. Dlatego też sko0ńczyłem szybko z tym procederem, można wykasować zdesperowanego, opuszczonego klienta, ale dotykając urządzenia uwalniam go od odpowiedzialności. Więc zacząłem uświadamiać klientów o ich prawach, niech piszą reklamację i walczą o swoje prawa. Najwyżej po takiej reklamacji podjedziemy i poprawimy wszystko na koszt instalatora, a nie klienta. Więc jak jesteś niezadowolony, to pisz reklamację w ramach rękojmi z żądaniem odstąpienia od umowy i zwrot wszystkich poniesionych wydatków. To musi zadziałać. Po 14 dniach roboczych bez odpowiedzi wystawiasz wezwanie do zapłaty i na 100% masz to wygrane.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-17

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Ja będę wnioskować o wymianę urządzenia na nowe.a jakie objawy daje źle wygięta rurka?


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-19

Instalator stwierdził że trzeba wymienić klimatyzator na nowy.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - Kamral - 2021-08-20

obser napisał(a):Osobiście z takimi przypadkami jak Twój, a jest ich coraz więcej się nie spotkałem w ponad 25-letniej przygodzie z klimatyzatorami. Nawet przy on-off nie było to odczuwalne. Ale w tym roku spróbowałem wpaść w niszę rynkową i w sezonie podjechać do obcych klientów zostawionych na lodzie przez Instalatorów na naprawę.I czym się to skończyło? Prawie każdy montaż wymagałby ponownego zainstalowania. Pogięte rury, nieszczelne połączenia, brak wypoziomowania, niechlujne wykończenie. Co się teraz dzieje, to dramat. Zakładają hydraulicy, elektrycy i uczniowie yutube. Cenowo są niepokonani, ale kasa dla klienta wyrzucona w błoto. Dlatego też sko0ńczyłem szybko z tym procederem, można wykasować zdesperowanego, opuszczonego klienta, ale dotykając urządzenia uwalniam go od odpowiedzialności. Więc zacząłem uświadamiać klientów o ich prawach, niech piszą reklamację i walczą o swoje prawa. Najwyżej po takiej reklamacji podjedziemy i poprawimy wszystko na koszt instalatora, a nie klienta. Więc jak jesteś niezadowolony, to pisz reklamację w ramach rękojmi z żądaniem odstąpienia od umowy i zwrot wszystkich poniesionych wydatków. To musi zadziałać. Po 14 dniach roboczych bez odpowiedzi wystawiasz wezwanie do zapłaty i na 100% masz to wygrane.

Co masz na myśli przez wygięte rury ?


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - obser - 2021-08-20

Prtzegięta cieczowa rura załamana,choć pod izolacją nie idać przed urządzeniem robi rozprężanie i zalodzenie jednostki.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - DBKlima - 2021-08-23

Zrób zdjęcie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej tak byśmy mogli określić długość instalacji .
Słuchałem i dla mnie to dźwięk po rurach z agregatu a więc problem może leży po stronie montażu a nie klimatyzatora.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - obser - 2021-08-23

A niech wymienia, nawet jak źle zamontował. Zresztą do dziś usterka już powinna być usunięta, Instalator robi sobie sam antyreklamę.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-24

Urządzenie nie zostało jeszcze wymienione. Na tą chwile jest tylko decyzja o wymianie. Instalacja z miarką w ręku ma 2.6 m. Za dnia zrobię zdjęcia abyście mogli określić. Bo jaja będą jak wymienią wszystko, a problem dalej będzie występował.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - DBKlima - 2021-08-25

Jeśli wymienisz na to samo to efekt będzie taki sam - ja bym powiedział że czasami tak bywa Big Grin


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - obser - 2021-08-25

To musi Ci działać bez zarzutu. Nie baw się z gierkami Instalatora. Czy on wymieni, naprawi nie Twój interes. Ja bym żądał odstąpienia od umowy. Szału już na klimę nie ma, dlaczego nie dostał urządzenia na wymianę. Może ma zaległości w hurtowni i go olewają. Niech kupi, założy i dalej niech się boksuje z reklamacją. Ty jesteś Klientem i masz prawa. Nie ruszaj gwarancji, bo zepchnie na dostawcę.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-25

DBKlima napisał(a):Jeśli wymienisz na to samo to efekt będzie taki sam - ja bym powiedział że czasami tak bywa Big Grin

Dlaczego efekt ma być ten sam? Skoro koleś który ma tą samą klimę nie ma takiego problemu? Jeśli problem będzie występował w nast. jednostce to odstąpię od umowy. Zależy mi na akurat tym klimatyzatorze bo ma coś podobnego do funkcji wind-free samsunga.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - obser - 2021-08-25

Instalator mając taki bat jak zerwanie umowy, zostanie z używanym sprzęcie spręży się i stanie na rzęsach by doprowadzić do normalności.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-08-25

U mnie sytuacja jest zgoła trochę inna. Otóż sprzedawcą jest sklep Media Expert, gdzie kupiłem ten klimatyzator wraz z montażem w jednej z ich promocji. Oni zaś mają podpisane umowy z instalatorami z danej okolicy. To instalator stwierdził że taniej jest wymienić sprzęt, a sklep się do tego dostosował. Ja zaś będę drążył do tego momentu aż uzyskam satysfakcjonujący efekt. Bo za 3500 zł nie dostane urządzenia z takimi funkcjami i klasą A+++ i jeszcze montażem w cenie. Przed zakupem, orientowałem się w temacie w mojej okolicy. Bez 3200 netto nikt nie schodził, za podstawowe urządzenia bez fajerwerków. A tak jak wspomiałem, mam kontakt z człowiekiem który kupił u nich to samo urządzenie, i u niego nie ma takich objawów. A i histereza nie jest na poziomie aż 4oC.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-09-15

Ponawiam temat, jak to prorocy wyżej pisali, że wymiana nic nie da. Otóż przez pierwsze trzy dni po zainstalowaniu nowego agregatu i tylko agregatu wszystko było perfekcyjnie. Klimatyzator po osiągnięciu zadanej temperatury przechodził w bardzo niskie obroty i tak jakby podtrzymywał tą temperaturę. Histeraza w tym przypadku wynosił 1.5 st C. Na niskich obrotach klimatyzator był prawie nie słyszalny. Czuć tylko lekkie drgania i praca wiatraka na niskich obortach. Po tych trzech dniach powrót problemu ale w innym wydaniu. Hałas zaczyna się przy zapotrzebowaniu na prąd ok 150W, najbardziej jest dokuczliwy gdy zużywa 110W. Poniżej tej wartości jest ledwo słyszalny. Kontaktowałem się z dystrybutorem klimatyzatorów Midea na Polskę, firmą zimetric. Zapytałem ich tylko czy te klimatyzatory mają taką kulturę pracy i czy to nie jest tylko mój wyczulony słuch. Oni tylko powiedzieli że tam gdzie kupiłeś i montowałeś to tam sobie idź. Ja potrzebuje tylko aby ktoś kto ma styczność ze sprzętem midea określił mi czy kultury pracy tego urządzenia jest prawidłowa. Czy mam dalej reklamować to urządzenie. Czy jest ktoś z Elbląga kto zobaczy czy prawidłowo została wykonana instalacja, czy wie jak sprawdzić czy to działa poprawnie?


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - obser - 2021-09-15

Główkuję i nie wiem co można zrobić przy montażu (spaprać), aby urządzenie robiło takie numery. Tym steruje elektronika i czujniki. A Ciebie, czy Instalatora Importer/hurtownia przy problemach olewa.
Dlatego też nie zakładam klimatyzatorów jakie sobie wymyśli Klient, tylko od kilkunastu lat trzymam się Importera z super podejściem do awarii. Po drugie mam zero problemów z urządzeniami. I już nieraz pisałem ludziom co pytają co wybrać, wybierz to co Ci poleca Instalator. Markety narobiły bajzel na rynku,szczególnie parę lat temu LG obraziło się na Instalatorów i rzuciło do marketów uurządzenia po cenie niższej niż hurtowa i wtedy był Meksyk. Może mieli kłopoty z daną partią i rzucili do Media? Tak jak piec np. Galmetu w Obi ok.250 kg lżejszy niż w nominalnie w katalogu.


Midea Breezless. Hałas jednostki zewnętrznej. - c5180 - 2021-09-15

obser napisał(a):Główkuję i nie wiem co można zrobić przy montażu (spaprać), aby urządzenie robiło takie numery. Tym steruje elektronika i czujniki. A Ciebie, czy Instalatora Importer/hurtownia przy problemach olewa.
Dlatego też nie zakładam klimatyzatorów jakie sobie wymyśli Klient, tylko od kilkunastu lat trzymam się Importera z super podejściem do awarii. Po drugie mam zero problemów z urządzeniami. I już nieraz pisałem ludziom co pytają co wybrać, wybierz to co Ci poleca Instalator. Markety narobiły bajzel na rynku,szczególnie parę lat temu LG obraziło się na Instalatorów i rzuciło do marketów uurządzenia po cenie niższej niż hurtowa i wtedy był Meksyk. Może mieli kłopoty z daną partią i rzucili do Media? Tak jak piec np. Galmetu w Obi ok.250 kg lżejszy niż w nominalnie w katalogu.

Sklep czyli Media Expert wywiązuje się z umowy i robi to co mu zleca instalator. Problemem jest teraz to aby określić czy te urządzenia tak po prostu pracują czy te egzemplarze są wadliwe? Ja znam tylko jedną osobę która posiada ten sam klimatyzator i jego klimatyzator wg. Niego działa prawidłowo. Mój działał 3 dni prawidłowo, poczym znów to samo. Czy według Was instalatorzy i eksperci od klimatyzacji, po przesłuchaniu wstawionej tu próbki dźwięku, uważacie że klimatyzator powinien wydawać taki dźwięk? Czy spotkaliście się kiedyś z taką kulturą pracy klimatyzatora?