Forum Klimatyzacja
Problem z klima w BMW E46 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Problem z klima w BMW E46 (/showthread.php?tid=1242)



Problem z klima w BMW E46 - vwir - 2008-06-04

Witam koledzy!!!
Jestem szcześliwym posiadaczem BMW e46 320d z 2001r.
Mam problem z klimatyzacja a mianowicie podczas jazdy okolo 30min przy wlaczonej klimatyzacji przestaje leciec powietrze, to znaczy gdy wylacze i poczekam z minute i wlacze klime to znowu zacznie leciec powietrze z nawiewów.
A gdy klima zaczyna przestawac dzialac to nie pomaga zwiekszanie nateżenia nawiewu czy temperatury ale zauwazylem ze gdy zwiekszam nawiew to slychac jak dmucha powietrze tylko to nie leci do srodka. W tym wypadku wymiana 'jeza' nie pomaga. Poziom czynnika chlodzacego jest w normie.


Problem z klima w BMW E46 - j_a_c - 2008-06-04

trzeba by sie chyba podpiąć pod komputer ,to może być jakiś problem z panelem.


Problem z klima w BMW E46 - radekklimat - 2008-06-04

bmw ok ale nie diesel (to tak na marginesie)
prawdopodobnie nie otwiera ci sie jakas klapa ale komputer diagnostyczny jak napisał kolega jest nieunikniony


Problem z klima w BMW E46 - RobertS - 2008-06-04

a może to objaw zalodzenia parownika?


Problem z klima w BMW E46 - vwir - 2008-06-05

To sie dzieje raczej nagle, a z tego co mi sie wydaje to zalodzenie parownika nastepowaloby stopniowo (zmniejszajac przeplyw powietrza przez niego). Ale tak czy inaczej kazda z tych podpowiedzi bede musial sprawdzic.


Problem z klima w BMW E46 - vwir - 2008-07-04

RobertS - trafiles idealnie. Jeden z czujnikow temperatury parownika byl padniety. Zostawie info dla potomnych, moze komus sie przyda: komputer nie zglasza takiej usterki, trzeba sie podpiac bezposrednio pod wskazania czujnikow i widac, ze temperatura parownika jest caly czas taka sama. Takie czujniki w E46 sa 2: jeden bezposrednio nad parownikiem a drugi obok nog kierowcy. U mnie padniety byl wlasnie ten drugi i pokazywal caly czas 30 stopni. Po wymianie wszystko dziala super. Dzieki!


Problem z klima w BMW E46 - uris - 2008-08-28

vwir napisał(a):RobertS - trafiles idealnie. Jeden z czujnikow temperatury parownika byl padniety. Zostawie info dla potomnych, moze komus sie przyda: komputer nie zglasza takiej usterki, trzeba sie podpiac bezposrednio pod wskazania czujnikow i widac, ze temperatura parownika jest caly czas taka sama. Takie czujniki w E46 sa 2: jeden bezposrednio nad parownikiem a drugi obok nog kierowcy. U mnie padniety byl wlasnie ten drugi i pokazywal caly czas 30 stopni. Po wymianie wszystko dziala super. Dzieki!
@vwir mam to samo co u ciebie E46 99r 1.9 bezyna , mugłbys dokładniej opisać gdzie te czujniki są ( gdzie parownika sie znajduje ) ???


Problem z klima w BMW E46 - glegus - 2008-11-13

Witam, jestem posiadaczem BMW e 46 320, 1.9 benzyna 2000r. Oto mój problem: Wentylator dmucha jak chce! tzn. jakkolwiek bym go nie ustawił to bedzie dmuchał raz mocniej raz słabiej, czasami wcale. Na klimie jest to samo. Wogóle nie można regulować siły dmuchania. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? z góry dzieki.