Forum Klimatyzacja
Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? (/showthread.php?tid=12440)



Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - kryst16 - 2021-09-06

Witam.

Chce zakupić klimę do dogrzewania małego domku 55 metrów. Budynek nowy, dobrze ocieplony, (15 cm styropianu grafitowego, 25-35 wełny na poddaszu). Strona ciepłowłaściwe pokazuje mi zapotrzebowanie na moc 2,15kW przy mocnych mrozach.
Nie potrzebuje multisplita, chce klimę powiesić przy klatce schodowej w salonie także ciepło pójdzie na górę spokojnie...


Głównym źródłem ciepła obecnie jest kominek z dystrybucja ciepłego powietrza na górę, bardzo dobrze się spisuje, jednak chce mieć coś co będzie działać jak idę do pracy, lub jak nie będzie mi się chciało rozpalać...

Obecnie rozważam takie opcje:
1. Kaisai FLY KWX-12HRBI/KWX-12HRBO 3,5kW COP 4,0
2. MITSUBISHI MSZ- HR35VF 3,5kW COP 4,3.

Pierwsza z montażem za 2400, druga za 3000zł.
Która wybrać?

Martwi mnie to że gwarantowana temperatura grzania w Mitsubishi to -10, chociaż czytałem że na -15 spokojnie działa. (Przy większych mrozach i tak będę palił w kominku).
Słyszałem że MITSUBISHI długa trzyma wysoki COP.
Gdzie jest lepsza dostępność cześci? Z tego co widzę to chyba w KAISAI...


Poprzedni temat nie aktualny odpuściłem SEVRY, AURATSU itp.




Proszę o radę.
Dziękuje.


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - kryst16 - 2021-09-06

Nie ukrywam że dziwi mnie to że np. do Kaisai spokojnie znalazłem schemat elektryczny płyt sterujących (jestem elektronikiem z zawodu i z ciekawości sprawdzałem), a do MITSUBISHI nie ma nigdzie w sieci.

Dlatego rozważam jeszcze KAISAI bo pewnie w razie awarii dostępność części lepsza?


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - swierol - 2021-09-06

Kolega z innego forum cały poprzedni sezon ogrzewał dom szkieletowy 130m2 Kaisaiem FLY 2,9kW (moc chłodnicza). Oczywiście przy -20 wyłączył bo niby chodziła ale już było jej ciężko a poza tym skropliny słabo odpływały z tacy i zaczęły haczyć o wentylator. Generalnie wcześniej ogrzewał dom konwektorami, teraz bardzo sobie chwali urządzenie i koszty. Jak się nie mylę Kaisaie mają sprężarki z Mitsubishi.
A co do HR'a to jest tutaj i nie tylko kilka wątków na ich temat.


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - MarioO - 2021-09-06

130m2 ogrzane przez 2,9kW przy -20 :mad:


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - kryst16 - 2021-09-06

Dla mnie to będzie dodatkowe źródło ciepła więc myślę ze to 3.5kW mi wystarczy. Jako główne mam kominek z nadmuchami do każdego pomieszczenia. Spisuje się bardzo dobrze ale czasem głównie w okresie przejściowym dobrze i wygodnie byłoby grzać klimą.

Czytałem wiele o Mitsubishi i ludzie chwala jednak mało informacji o niej jest... Do Kaisai idzie znaleźć wszystko a do Mitsubishi bardzo mało. Jednak chyba to wyższa klasa niz Kaisai.


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - DBKlima - 2021-09-07

MarioO napisał(a):130m2 ogrzane przez 2,9kW przy -20 :mad:
... może bym i dał wiarę ale ktoś napisał że to dom i że 130m2
Jak on te powietrze po pokojach rozprowadził ... No i te magiczne 2,9kW przy -20C Big Grin


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - swierol - 2021-09-07

Wyraźnie napisałem, że przy -20 wyłączył bo już było słabo ale rozumiem, że Wy montujecie klimatyzatory i taki informacje są Wam nie na rękę bo szybciutko byście zbankrutowali. Lepiej zamontować multi 5:1Smile
Ja sam na 70m2 do grzania montuje 3 szt choć grzejący klimą kilka sezonów twierdzą że jedna jednostka by wystarczyła.


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - kryst16 - 2021-09-07

Hm... To jak już tak fajnie się rozmawia to może przy okazji ktoś mi coś doradzi. Big Grin


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - MarioO - 2021-09-07

swierol napisał(a):Wyraźnie napisałem, że przy -20 wyłączył bo już było słabo
A przy -15 było OK? bo przy tej temp klima miała wydajność lokówki do włosów która nagrzała 130m2 domu hmmm.....


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - swierol - 2021-09-08

MarioO napisał(a):
swierol napisał(a):Wyraźnie napisałem, że przy -20 wyłączył bo już było słabo
A przy -15 było OK? bo przy tej temp klima miała wydajność lokówki do włosów która nagrzała 130m2 domu hmmm.....

Najwyraźniej tak właśnie było skoro tak zachwala ten model, mimo tego że budżetowy. Powtarzam tylko po nim, nie dodaje nic od siebie.
A do autora wątku: jeśli to ma służyć do dogrzewania i jako drugie źródło ciepła mimo wszystko wziął bym Mitsubishi ale zastanowił się nad modele AP (jeśli jest oczywiście możliwość zwiększenia budżetu)


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - kryst16 - 2021-09-08

Dziękuje za radę, widzę że AP ma bardzo fajny COP 4,7.


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - obser - 2021-09-08

swierol napisał(a):Wyraźnie napisałem, że przy -20 wyłączył bo już było słabo ale rozumiem, że Wy montujecie klimatyzatory i taki informacje są Wam nie na rękę bo szybciutko byście zbankrutowali. Lepiej zamontować multi 5:1Smile
Ja sam na 70m2 do grzania montuje 3 szt choć grzejący klimą kilka sezonów twierdzą że jedna jednostka by wystarczyła.

Następną branżą, która naciąga Klienta to hydraulicy. Montują a to podłogówkę, albo grzejniki w każdym pomieszczeniu. I po co?


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - swierol - 2021-09-08

obser napisał(a):
swierol napisał(a):Wyraźnie napisałem, że przy -20 wyłączył bo już było słabo ale rozumiem, że Wy montujecie klimatyzatory i taki informacje są Wam nie na rękę bo szybciutko byście zbankrutowali. Lepiej zamontować multi 5:1Smile
Ja sam na 70m2 do grzania montuje 3 szt choć grzejący klimą kilka sezonów twierdzą że jedna jednostka by wystarczyła.

Następną branżą, która naciąga Klienta to hydraulicy. Montują a to podłogówkę, albo grzejniki w każdym pomieszczeniu. I po co?

Jeśli ktoś twierdzi (a nie jest to jedyna osoba), że to działa to nie mam powodów mu nie wierzyć. Oczywiście uczciwie dodają, że są pewne niedogodności czy ograniczenia typu: wszystkie drzwi otwarte żeby temperatura była +/- taka sama.
Ale umówmy się ze jedna klima do grzania do domu ok 100m2 to rozwiązanie dla wyjątkowych entuzjastów dlatego tak jak wspomniałem ja montuje 3.
Twoje porównanie do hydraulików instalujących grzejniki czy podłogówke jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.


Opinie o MSZ- HR35VF czy może zwykłe KAISAI FLY? - MarioO - 2021-09-08

Magia internetu.Ludzie dziś uwierzą we wszystko co przeczytają lub usłyszą a czym bardziej nieprawdopodobna historia tym lepiej.