Forum Klimatyzacja
Instalacja klimatyzacji od dewelopera (na co uważać, split/multi) - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Instalacja klimatyzacji od dewelopera (na co uważać, split/multi) (/showthread.php?tid=12470)Instalacja klimatyzacji od dewelopera (na co uważać, split/multi) - mister_n - 2021-10-27

Witam, deweloper oferuje na etapie budowy domu opcję instalacji pod klimatyzację - chciałbym się na nią zdecydować żeby ukryć wszystko w ścianach, ale do tego miałbym parę pytań.

1. O co pytać / na co uważać / czego oczekiwać od dewelopera?
Z tego co wyczytałem to przynajmniej zalutowanej pod ciśnieniem instalacji freonowej - czy również przedstawienia wyników prób szczelności? Informacji o użytych materiałach (jakich firm)? Gwarancji na instalację?

2. Deweloper domyślnie oferuje instalacje pod "agregat + 2 jednostki wewnętrzne" - zakładam, że chodzi o instalacje pod multisplita. Pytanie czy instalacja pod multisplita i 2 splity musi się jakoś różnić jeśli nie chciałbym kupować multi?

3. Na piętrze mam 4 pokoje (płaski dach) i w każdym z nich chciałbym mieć jednostkę wewnętrzną. Z tego jak zrozumiałem dewelopera to wyprowadza przewody na dach po dwóch stronach budynku (dla każdej pary pokojów) - czy w takiej sytuacji będę potrzebował 2 multisplitów (lub 4 splitów) czy jest jakaś możliwość "dociągnięcia" przewodów pod jedno multi po dachu?