Forum Klimatyzacja
Rekuperator Suntree KP-30. Panel strowania - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wentylacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Rekuperator Suntree KP-30. Panel strowania (/showthread.php?tid=12494)Rekuperator Suntree KP-30. Panel strowania - wklaczynski - 2021-12-18

Mam problem z panelem sterowania rekuperatora Suntree KP-30, podobny jak na zdjęciu poniżej, niestety mam tylko jego zdjęcie panelu zewnętrznego.

Jest płyta główna i dodatkowa płytka, sterownik zaworu rozprężnego. Rekuperator ma wbudowaną pompę ciepła. Niestety mam rekuperator bez tego panelu, wewnątrz jest wtyczka łącząca płytkę sterownika zaworu rozprężnego
z płyta główną rekuperatora, 2 przewody masa i jakieś sterowanie. Sam sterownik nie posiada połączenia z czujnikami, więc musi brać te sygnały z płyty głównej rekuperatora przez te połączenie. Te połączenie współdzieli z jakąś wtyczką zewnętrzną, która ma 3 przewody, dwa zasilanie 10V i ten sam przewód co do sterownik zaworu rozprężnego, jakby to była jakaś magistrala. Czujniki wbudowanej PC, zawór trójdrożny, czujniki temperatury i ciśnienia czynnika są podłączone do płyty głównej rekuperatora, poza zaworem rozprężnym, który jest podłączony do dodatkowego sterownika zasilanego z innego transformatora 10V. Dmuchawy zasilane napięciem 220V, oraz mają w sobie sterowniki obrotów zasilane napięciem 10V z płyty głównej i sterowanie (VSP) 0...10V, płynna regulacja obrotów, także wyjście sygnału (FG) do płyty głównej , izolowane fotooptyczne przewody sterujące.

Poszukuję panelu sterowania. Ewentualnie czy są jakieś zamienniki które uruchomią ten rekuperator. może jakiś panel z innegorekuperatora z tym kompatybilny.

Może istnieje jakiś inna płyta główna, sterownik która zastąpi oryginalny i będzie sterować tym rekuperatorem z wbudowaną z pompą ciepła? Jakiś uniwersalny sterownik central, lub z podobnie wyposażonej centrali?