Forum Klimatyzacja
Display do lodow zanieczyszczony układ - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Display do lodow zanieczyszczony układ (/showthread.php?tid=12551)Display do lodow zanieczyszczony układ - SuchyPawel - 2022-02-19

Witam mam szybkie pytanie odnosnie zamrażarki do lodow (niewiem jak to sie fachowo nazywa) ktos kiedys nazywa to Display i ja tak mowie.
Wyjasnie o co chodzi, rok temu taka zamrazarka przestala dzialac teoretycznie kompresor stwierdził fachowiec (po zalaczeniu kompresor chodzil i byl bardzo mocno gorący pokazywalo +23°) no to pseudo fachowiec wymienil kompresor napelnil czynnikiem zalaczyl i pojechal, po niecałej dobie wielka biala chmura wydobywala sie z kompresora, przyjechal ponownie zdemontowal kompresor i niestety zostawił otwart instalacje okolo 1 5 roku.
I moje pytanie jest nastepujace czy da sie po tak dlugom czasie jeszcze uratowac zamrazarke? Jeśli tak to w jaki sposób.


Display do lodow zanieczyszczony układ - czesio26 - 2022-02-20

Co to "biała chmura wydobywała się z kompresora" ?? Przecież kompresor to szczelna banka z której nic nie moze się wydobywac??


Display do lodow zanieczyszczony układ - SuchyPawel - 2022-02-21

"Biała chmura" to pracownice tak opisały. Jak dla mnie to czynnik w jednej chwili uciekł w koncu 2.7kg. i kompresor nowy na złom na szczęście byl na gwarancji i przyslali nowy. Kompresor spory i ciezki DORIN H100CS/ISA. Tylko chcialem się dowiedzieć czy jest możliwość uratowania zamrazarki i jak to robicie.


Display do lodow zanieczyszczony układ - czesio26 - 2022-02-21

1 wlutuj spreżarke
2 wlutuj duży filtr
3 długa próznia,z1-2 godziny
4 napełnij czynnikiem według tabliczki


Display do lodow zanieczyszczony układ - SuchyPawel - 2022-04-29

Witam jaka mniej wiecej jest cena naprawy takiego unitu z nabiciem etc. Oczywiscie naprawa przez firme Tylko orientacyjnie pytam ( decyzja zapadla wymiana na nowy unit i teraz chce porównać)


Display do lodow zanieczyszczony układ - czesio26 - 2022-04-29

I bądz tu jasnowidzem..... :-)