Forum Klimatyzacja
Pomoc w wyborze klimatyzatora - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Pomoc w wyborze klimatyzatora (/showthread.php?tid=12555)



Pomoc w wyborze klimatyzatora - plemie101 - 2022-02-22

Witam. W tamtym roku męczyłem się z upału w domu w lato, więc teraz już przed latem chcę założyć w domu klimatyzację. W związku z powyższym zaprosiłem do siebie dwóch niezależnych firm zajmujących się klimatyzacją (gdyż na tym się nie znam) w celu ustalenia najlepszego miejsca montażu oraz jednostki... Właśnie dostałem wycenę oraz modele. Proszę o pomoc, który klimatyzator wybrać w stosunku cena do jakości. Mam 4 opcje każda 5kw:
1. klimatyzator lg standard - 5400 zł
2. klimatyzator rotenso ukura - 4650 zł
3. klimatyzator rotenso imoto - 5400 zł
4. klimatyzator haier tundra - 4650 zł.

Czytając opinie każdy swoje chwali.., ale może pomożecie w jakiś sposób mi.. dzięki za pomocWink
Pozdrawiam


Pomoc w wyborze klimatyzatora - Tytanowy Janusz - 2022-02-22

Stawiając na jakość plastików i wygląd ja bym wybrał LG Standard2 . Jeśli chodzi o parametry - energooszczędność to Rotenso imoto.

PS Ponegocjuj Wink


Pomoc w wyborze klimatyzatora - plemie101 - 2022-02-23

Raczej nie chodzi mi o wyglądWink ważne aby bezawaryjnie działało i dobrze chłodziłoWink


Pomoc w wyborze klimatyzatora - DBKlima - 2022-02-23

Za 5kW i za kwotę około 5tysięcy masz klimatyzatory firmy Daikin Mitsubishi ja bym sobie nie kupił nic innego.... no może jeszcze Panasonica


Pomoc w wyborze klimatyzatora - Tytanowy Janusz - 2022-02-23

plemie101 napisał(a):Raczej nie chodzi mi o wyglądWink ważne aby bezawaryjnie działało i dobrze chłodziłoWink

Nikt Ci tego nie stwierdzi zwłaszcza, że urządzenia z listy to dość nowe modele. Konkretów raczej nie dostaniesz. Wykonując coroczny płatny przegląd gwarancyjny dostajesz 5 lat gwarancji (LG 3lata)

Przeoczyłem, że chodzi o modele 5kW w takiej sytuacji Imoto już nie ma przewagi nad innymi modelami, tylko wersje o małych mocach są w wyższych klasach energooszczędności. W takim razie śmiało możesz brać pod uwagę np. Ukure.
Tak jak kolega wspomniał możesz się zainteresować "ekonomicznymi" modelami japońskich marek. Mitsubishi HR dostaniesz taniej od Imoto. Daikin sensira+ bliżej 5900. Musisz pamiętać są to podstawowe modele bez WIFI. Do Mitsu doposażysz za 500 do daikina za 300.


Pomoc w wyborze klimatyzatora - DBKlima - 2022-02-23

To tak z ciekawostek na rok 2022 Daikin będzie miał model sensira inną niż na rok 2021:
znamionowe moce chłodnicze : 2,0kW 2,5kW 3,3kW 4,2kW 5,0kW 6,0kW 7,1kW
Nie wiem czy dobrze zobaczyłem ale chyba montowana w fabryce Daikina w Turcji
wyglądem przypomina model Comfora czyli wyższy model.


Pomoc w wyborze klimatyzatora - plemie101 - 2022-02-23

Chciałbym wybrać z podanych modeli.. Osoba, która będzie mi to montowała również serwisuje te modele także szukam pomocy w wyborze z podanych modeli... Ciężko w sieci znaleźć opinie na temat ww. urządzeń... dlatego postanowiłem napisać tutaj Wink czyli widzę, że na tą chwile wypadałoby wziąć klimatyzator rotenso ukura Wink


Pomoc w wyborze klimatyzatora - Tytanowy Janusz - 2022-02-23

plemie101 napisał(a):czyli widzę, że na tą chwile wypadałoby wziąć klimatyzator rotenso ukura

Myślę, że tak, ukura jest ciut lepiej doposażona od thundry, wieją tak samo... Ugadaj rabat na dobry obiad i montuj Wink


Pomoc w wyborze klimatyzatora - Tytanowy Janusz - 2022-02-23

DBKlima napisał(a):To tak z ciekawostek na rok 2022 Daikin będzie miał model sensira inną niż na rok 2021:
znamionowe moce chłodnicze : 2,0kW 2,5kW 3,3kW 4,2kW 5,0kW 6,0kW 7,1kW
Nie wiem czy dobrze zobaczyłem ale chyba montowana w fabryce Daikina w Turcji
wyglądem przypomina model Comfora czyli wyższy model.

Burdel mają, ja już się w tym nie łapie w jednej hurt mam sensire "taką" w innej "siaką"
Czasami ciężko się upewnić jak co wygląda... Stare sensiry już wyglądały jak comfora później przyszły te kwadratowe mat a teraz to nawet nie wiem. Może w ramach oszczędności trzepią na tej samej obudowie.
Dystrybucja marki mnie nie zachwyca tzn ostatnio czekałem na 5MXM90N 2 tygodnie... nie mieć tego na stocku? Widać produkty dla "koneserów".


Pomoc w wyborze klimatyzatora - Zimnepiwo 2 - 2022-02-24

A może GREE z bajerami takimi jak osuszanie samoczyszczenie lub podtrzymywanie temp. +5 ale to do lokali użytkowych. SOYAL jest fajny ma takie oczko co kontroluje nawiew, albo wieje na Ciebie albo Cię omija też fajny gadżet.


Pomoc w wyborze klimatyzatora - DBKlima - 2022-02-25

Zimnepiwo 2 napisał(a):A może GREE z bajerami takimi jak osuszanie samoczyszczenie lub podtrzymywanie temp. +5 ale to do lokali użytkowych. SOYAL jest fajny ma takie oczko co kontroluje nawiew, albo wieje na Ciebie albo Cię omija też fajny gadżet.
Takie oczko jest w Mitsubishi czy Daikinie od przeszło 10 lat .
Samooczyszczanie to nazwa która ma różne znaczenie u każdego producenta
warto doprecyzować co ona oznacza w Gree czy Daikinie .
Klimatyzacja jak wieje na ciebie to nie bajer, a bubel kopną bym w dupsko głupka który to wymyślił .
Podążaj za pilotem jest ok bo możesz kierować nawiew na daną strefę .


Pomoc w wyborze klimatyzatora - plemie101 - 2022-02-25

Panowie tak jak mówiłem wcześniej potrzebuje pomocy w wyborze z wybranych modeliWink


Pomoc w wyborze klimatyzatora - radekklimat - 2022-02-28

Zamiast Haier Tundra która jest najtańszym modelem tej firmy wybierz Flexis ewentualnie LG


Pomoc w wyborze klimatyzatora - DBKlima - 2022-03-01

Z wybranych modeli osobiście nic bym nie kupił nawet gdyby cena była o połowę niższa .


Proponuje poszukać firmy która montuje :
Panasonic Daikin Mitsubishi może jeszcze Fujitsu KMCC lub KETA
Gree ale tylko modele na które jest 7 lat gwarancji tj U-Crown Amber Prestige czy Gree Soyal