Forum Klimatyzacja
Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora (/showthread.php?tid=12634)



Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - MadziaKuras - 2022-06-05

Cześć. Podpowiedzcie czy chłód z klimy oddalonej o 6m (montaż przy suficie na klatce schodowej) od drzwi sypialni wychłodzi właśnie to pomieszczenie. Klima 6,5kW Gree
Na poddaszu znajduje się 3 pokoje 1,2 i 4 a nr 3 to łazienka
Zastanawiam się nad 2 miejscami : najtaniej , najwygodniej propozycja Nr 1
Nr 2 - jeśli nie będzie wyjścia bo zapewne trzeba będzie zastosować pompki na kondens z "środka domu" a nie tylko "przez ścianę" jak na propozycji Nr 1
Najbardziej zależy mi na wychłodzeniu pokoju Nr 2 ( 24m2 sypialnia)
Montaż na klatce schodowej dodatkowo powinno złamać powietrze i na parterze natomiast nad drzwiami propozycja Nr 2 wiem , że da rade z sypialnią ale montaż będzie i droższy i trudniejszy. Sama nie wiem co robić
Wymiary naszkicowanej górnego korytarza 3,5m na 6m


Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - Tytanowy Janusz - 2022-06-05

Jak ja mam na klatce schodowej chłodno to w mieszkaniu gorąco Smile Myślę, że to wyczerpuje temat.
Jak się łamie powietrze?
Pozdrawiam.


Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - MadziaKuras - 2022-06-06

Tytanowy Janusz napisał(a):Jak ja mam na klatce schodowej chłodno to w mieszkaniu gorąco Smile Myślę, że to wyczerpuje temat.
Jak się łamie powietrze?
Pozdrawiam.
Dziękuję za odp
TYlko, że na z mieszkania na klatkę schodową nie masz otwartych drzwi non stop Big Grin
Czyli ZŁY POMYSŁ z montażem Nr 1?
nie schłodzi sypialni?


Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - MadziaKuras - 2022-06-06

MadziaKuras napisał(a):
Tytanowy Janusz napisał(a):Jak ja mam na klatce schodowej chłodno to w mieszkaniu gorąco Smile Myślę, że to wyczerpuje temat.
Jak się łamie powietrze?
Pozdrawiam.
Dziękuję za odp
TYlko, że na z mieszkania na klatkę schodową nie masz otwartych drzwi non stop Big Grin
Czyli ZŁY POMYSŁ z montażem Nr 1?
nie schłodzi sypialni?
podpowiedzcie... bo mam czas dziś do 15 Sad


Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - Tytanowy Janusz - 2022-06-06

Był czas kiedy nie miałem klimatyzacji otwierałem drzwi na klatkę i moze metr dwa czułem coś chłodu. Nagrzane powietrze się rozszerza-ciepłe idzie do zimnego.
Z czym masz czas do 15? Monter czeka w blokach startowych? Są papraki co obiecają wszystko a liczy się skasowanie klienta i przysłowiowe nara. Jeśli ktoś Ci proponuje takie rozwiązania to poproś go o gwarancje na piśmie schodzenia o tyle to i tyle przy danych warunkach zewnętrznych w przeciwnym wypadku zwrot poniesionych kosztów...
Klimatyzacja chłodzi pomieszczenia w których jest zamontowana odległy otwór drzwiowy jest niewystarczający do wymiany nagrzanego powietrza. Trzeba by uchylać okna żeby robić przeciągi a efekt będzie zależał od tego kto gdzie uchyli okno. Montuj sukcesywnie klimatyzacje w pomieszczeniach w których ma być komfort i tyle.


Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - miezala5 - 2022-06-07

Tytanowy Janusz przestań pisać farmazony!
Klienci Sami by chcieli z jednej jednostki schłodzić całe mieszkanie i cisną o montaż centralny itd!
To jakie oświadczenia o temperaturze!!!Bój się Boga!Smile)


Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - Tytanowy Janusz - 2022-06-07

miezala5 napisał(a):Tytanowy Janusz przestań pisać farmazony!
Klienci Sami by chcieli z jednej jednostki schłodzić całe mieszkanie i cisną o montaż centralny itd!
To jakie oświadczenia o temperaturze!!!Bój się Boga!Smile)

Miałeś pretensje właściciela który chciał a później mu nie chłodziło? Ja tak, więc ostrzegam...
Telewizor też można centralnie zawiesić w przedpokoju Wink Gdyby przedpokój był generatorem ciepła, a pokoje bez okien to może bym zrozumiał, a tak przechładzać najprawdopodobniej najchłodniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, czy domu to nieporozumienie. Najważniejsza jest skasowana kaska Cool
"Panie dobrze będzie, dmuchnie panu w każdy pokój"
Dla mnie klimatyzacja to urządzenie dostosowane do pomieszczenia tak żeby jego praca była optymalna, najlepiej ciągła a hałas/szum generowany przez turbinę j.w. był najmniejszy.
Koszty montażu nie są małe zwłaszcza dziś, ja osobiście dbam żeby klient był zadowolony, ale jak się uprze...


Pomoc przy miejscu montażu klimatyzatora - miezala5 - 2022-06-07

Miałem Miałem!
Właśnie jak się uprze!Smile)
Na szczęście już potrafię odpuścić i nie montować jak później słuchać i narażać się na nie prawdziwe opinie o firmie!
Nie mniej jednak mam kilku klientów zadowolonych z zamontowanie jednostki na pół pietrze nad schodami wiejącej na górę do sypialni lub na dół do Salonu!
Tak że: No Risk no Fun!Smile)