Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja do mieszkania - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja do mieszkania (/showthread.php?tid=12815)



Klimatyzacja do mieszkania - gibexnator - 2022-08-23

Cześć , zdecydowałem się na klimatyzację do mieszkania 85 metrów.  Postanowiłem że jedno urządzenie będzie w salonie a drugie w przedpokoju i będzie chłodzić resztę pomieszczeń. Chciałbym was zapytać co sądzicie o marce kaisai i modelu Fly , one +.  Marka Haier tayga , pearl. Rotenso  imoto , ukura.   Tak naprawdę chciałbym  Fujitsu ale wszyscy monterzy mi odradzają że nie warto bo za drogo i pchają chińczyka.  Ten Kasai mnie ciekawi


RE: Klimatyzacja do mieszkania - coolmaker1 - 2022-08-24

Ja bym sie ich nie słuchał. Przecież to Ty płacisz i Ty wybierasz. A wybrałeś porzadną firme.


RE: Klimatyzacja do mieszkania - gibexnator - 2022-08-24

Ale mimo wszystko , kaisai ktoś może polecić ??


RE: Klimatyzacja do mieszkania - Tytanowy Janusz - 2022-08-26

(2022-08-24, 08:17:01)gibexnator napisał(a): Ale mimo wszystko , kaisai ktoś może polecić ??

Jak Ci sie podoba to wez kaisai... Ile mozna powtarzac ze klimatyzator w przedpokoju nie schlodzi innych pomieszczeń. Musi byc wiele sprzyjajacych warunków źeby połowicznie to działało, dodatkowo efektywność kiepska.


RE: Klimatyzacja do mieszkania - gibexnator - 2022-08-27

Janusz , niestety nie stać mnie żeby w mieszkaniu postawić 4 jednostki wewnętrzne. Tym bardziej multisplit to drozyzna i większe prawdopodobieństwo awarii. Zdecydowałem się na 2 monosplity fujitsu 3,5 i 2 ,5 KW.


RE: Klimatyzacja do mieszkania - Tytanowy Janusz - 2022-08-27

(2022-08-27, 10:40:17)gibexnator napisał(a): Janusz , niestety nie stać mnie  żeby w mieszkaniu postawić 4 jednostki wewnętrzne. Tym bardziej multisplit to drozyzna i większe prawdopodobieństwo awarii. Zdecydowałem się na 2 monosplity fujitsu 3,5 i 2 ,5 KW.

Tym bardziej nie stac Cie na marnowanie kasy na kljmatyzator w przedpokoju ? No chyba ze z gory zakladasz wentylator w drzwiach pokoju ktory chcesz jakoś schłodzić


RE: Klimatyzacja do mieszkania - DBKlima - 2022-08-30

Fujitsu KMCC bardzo fajne urządzenie ale każdy klimatyzator grzeje i chłodzi wszystko będzie działało
nie zależnie co byś nie kupił ograniczeniem jest temperatura zewnątrzna niższa niż -15C
Klimatyzacja w przedpokoju to nie jest dobry pomysł salon sypialnia tam gdzie przebywasz szkoda kasy na przedpokój tak jak ci już pisali wyżej
Pokaż rzut mieszkania/domu (nawet odręcznie jaki masz podział mieszkania) chętnie doradzimy ale musimy wiedzieć o czym rozmawiamy


RE: Klimatyzacja do mieszkania - gibexnator - 2022-09-10

Witam ponownie. Panowie klima założona w salonie i w przedpokoju Fujitsu KG 3.5 KW , skusiłem się rownież na kaisai fly 3,5 KW do sypialni. Wiem że odradzaliście przedpokój , ale nie było szans wsadzić do innych pomieszczeń , zresztą w 2 pokojach jest chłodniej niż w sypialni o salonie. Problem mam z trybem osuszanie w kaisai. Jak uatawię na pilocie czy w aplikacji DRY to nie istotne jaką wybiorę temp ono chłodzi ile fabryka dała , nawet do 17 stopni. Czy to prawidłowe ?