Forum Klimatyzacja
Klimatyzator nie wyłącza się po osiagnięciu temperatury - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator nie wyłącza się po osiagnięciu temperatury (/showthread.php?tid=12872)



Klimatyzator nie wyłącza się po osiagnięciu temperatury - Asansiasz - 2022-10-22

Witam, od razu zaznaczę, że nie miałem nigdy styczności z klimatyzacją.

Chciałbym się dowiedzieć czy to normalne, że klimatyzator cały czas chodzi na średnich obrotach pomimo tego, że temperatura została osiągnięta ? Powietrze też leci letnie ? Czy nie powinno być tak, że klimatyzacja sama się wyłączy i zacznie grzać z powrotem gdy temperatura spadnie ok -1,-2 stopnie?


RE: Klimatyzator nie wyłącza się po osiagnięciu temperatury - Tytanowy Janusz - 2022-10-23

(2022-10-22, 13:36:41)Asansiasz napisał(a): Witam, od razu zaznaczę, że nie miałem nigdy styczności z klimatyzacją.

Chciałbym się dowiedzieć czy to normalne, że klimatyzator cały czas chodzi na średnich obrotach pomimo tego, że temperatura została osiągnięta ? Powietrze też leci letnie ? Czy nie powinno być tak, że klimatyzacja sama się wyłączy i zacznie grzać z powrotem gdy temperatura spadnie ok -1,-2 stopnie?

Co rozumiesz ze klimatyzator chodzi? Chodzi sprezarka, czy tylko sam wentylator jednostki wewnetrznej? Wentylator ma mieszac powietrze tak zeby ciepło było lepiej rozprowadzone po pomieszczeniu, zarazem klimatyzator szybciej zareaguje na spadek temperatury. Jesli chodzi spręzarka tzn ze jest rownowaga i klimatyzator na nizszych obrotach dostatcza ciepło nieprzekraczajac zadanej temp. Dobrze dobrany klimatyzator to taki ktory nie wylącza sie zbyt  czesto. Falowanie temperatury nie jest komfortowe.


RE: Klimatyzator nie wyłącza się po osiagnięciu temperatury - Asansiasz - 2022-10-30

(2022-10-23, 12:30:02)Tytanowy Janusz napisał(a):
(2022-10-22, 13:36:41)Asansiasz napisał(a): Witam, od razu zaznaczę, że nie miałem nigdy styczności z klimatyzacją.

Chciałbym się dowiedzieć czy to normalne, że klimatyzator cały czas chodzi na średnich obrotach pomimo tego, że temperatura została osiągnięta ? Powietrze też leci letnie ? Czy nie powinno być tak, że klimatyzacja sama się wyłączy i zacznie grzać z powrotem gdy temperatura spadnie ok -1,-2 stopnie?

Co rozumiesz ze klimatyzator chodzi? Chodzi sprezarka, czy tylko sam wentylator jednostki wewnetrznej? Wentylator ma mieszac powietrze tak zeby ciepło było lepiej rozprowadzone po pomieszczeniu, zarazem klimatyzator szybciej zareaguje na spadek temperatury. Jesli chodzi spręzarka tzn ze jest rownowaga i klimatyzator na nizszych obrotach dostatcza ciepło nieprzekraczajac zadanej temp. Dobrze dobrany klimatyzator to taki ktory nie wylącza sie zbyt  czesto. Falowanie temperatury nie jest komfortowe.
Nie wiem czy sprężarka ale wentylator napewno. Problem rozwiązałem funkcjami silence oraz częściowym zamknięciem nawiewu. Pytanie tylko takie czy wyłączać taka klimatyzację żeby nie wiala jeśli mam zamiar się położyć czy lepiej żeby chodziła bez przerwy ?