Forum Klimatyzacja
Jaka klimatyzacja-zima-lato - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jaka klimatyzacja-zima-lato (/showthread.php?tid=12883)Jaka klimatyzacja-zima-lato - flower37 - 2022-11-03

Dzień Dobry. Jestem osobą nową na forum, sporo czytam i analizuje aby wybrać odpowiednie rozwiązanie.
Chcę założyć klimatyzator 3,5KW lub 5KW na korytarzu górnego piętra-zakładanie w pokojach nie wchodzi w grę- Dom 140m2- ocieplony styropian 15, poddasze ocieplone wełną mineralną 10. Obecnie dom ogrzewany piecem na eko-groszek- zużycie roczne z ciepłą wodą 3,8 tony. Temperatura 22- stopnie. Posiadam instalację fotowoltaiczną 5,4kw-netbiling.
Klimatyzator miał by pełnić funkcję chłodzącą latem- od czasu do czasu na schłodzenie przy wysokich temperaturach -głównie góry oraz dogrzewanie górnego piętra w pozostałym okresie. Góra ma około 55 metrów.
Patrząc na metraż 5kw-ale skoro ma być na korytarzu to może się szybko wyłączać. Może lepsza by była moc 3,5kw.
W moim budżecie wybieram pomiędzy Rotenso Imoto-3,5kw a Rotenso Roni-5kw. Dużym plusem dla Imoto-3,5kw są grzałki tacy ociekowej i kompresora(łatwiejszy start). Rotenso Roni-bez grzałki tacy ociekowej i kompresora. Według specyfikacji Imoto do -22 stopni a Roni do -20 stopni.
Pytanie czy ten pakiet zimowy jest konieczny zimą-Wiadomo dobrze żeby był. Imoto 5kw-odpada cena i dostępność. Wobec tego co wybrać??- Rotenso Imoto-3,5 kw czy Rotenso Roni-5kw. 2 sprawa kwestia założenia jednostki zewnętrznej -czy lepiej jak jest na wprost jednostki wewnętrznej czy może być poniżej- na ścianie poniżej-około 3 metrów- jak będzie poniżej to łatwiejszy dostęp-serwis itp.-nie chcę zakładać dodatkowej pompki skroplin-koszt. Z góry dziękuję za porady.


RE: Jaka klimatyzacja-zima-lato - Tytanowy Janusz - 2022-11-05

Schody i korytarze to nienajlepsze miejsca dla klimatyzacji. Chłodzac wszystko schodami poleci w dół. Grzejac zagrzejesz korytarz. Przy otwartych drzwiach cos przeniknie do pomieszczen . Na kiepskie rozwiazanie niewarto przeplacać. Powies tego imoto
Pompka skroplin nie ma nic do wyskoksci jednostki zewnetrznej. Jednostka zewnetrzna na elewacji to mozliwe buczenie w pobliskich pomieszczeniach poproś aby kołki mocujace wspornik były na wysokosci betonowego stropu wtedy jest szansa na unikniecie tych uciazliwosci.


RE: Jaka klimatyzacja-zima-lato - Ligawa - 2022-11-15

Ze swojego doświadczenia powiem, że rozwiązanie klimatyzator Haier + panele fotowoltaiczne na dachu to najlepsze z możliwych rozwiązań, mimo że zima prądu z dachu będzie mniej. Potwierdziły mi to moje roczne rozliczenia. Dopasowanie mocy urządzeń wykonali dla mojego domu pracownicy z krakowskiej firmy Kowalczyk Instalacje https://kowalczykinstalacje.pl .  Oni też zajmują się konserwacją  urządzeń dwa razy do  roku.


RE: Jaka klimatyzacja-zima-lato - Akolita - 2022-11-18

Możesz zamontować klimatyzator w jednym pomieszczeniu i otworzyć drzwi Smile, uzyskasz podobny efekt co montując na korytarzu.
Tylko, że jak pomysł nie wypali to przynajmniej jedno pomieszczenie będzie odpowiednio grzane lub schładzane.


RE: Jaka klimatyzacja-zima-lato - wireska - 2023-06-23

Czy ktoś z Was zainstalował klimatyzację w Wadowicach https://walusiakroczyny.pl/klimatyzacja/wadowice/? Jakie macie opinie na ten temat? Jaką firmę polecacie?