Forum Klimatyzacja
Jaką klimę wybrać do dogrzewania domu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Jaką klimę wybrać do dogrzewania domu (/showthread.php?tid=12979)



Jaką klimę wybrać do dogrzewania domu - MichalW - 2023-02-08

Witam,

 Do dogrzania pomieszczeń w domu salon + kuchnia + korytarz razem około 60m2 poszukuję klimatyzacji z funkcja grzania. Na tą chwile wybieram między:

1. 5kW Klimatyzator Ścienny - Hyundai ELITE WHITE - Hyundai HVAC - klimatyzatory, rekuperatory marki Hyundai (hyundai-hvac.pl) 

2. 5kW Seria M // MSZ-EF | Mitsubishi Electric Innovations (mitsubishi-les.com) droższy o koło 1500 PLN od powyższego Hyundaia.

3. 5KW Seria M // MSZ-AP | Mitsubishi Electric Innovations (mitsubishi-les.com) w podobnych pieniądzach co powyższy Hyundai.

Proszę o pomoc w wyborze bardziej doświadczonych specjalistów.

Dom ogrzewam gazem, wybudowany 3 lata temu 20 cm styropianu ściany, podłoga, strop, okna trzyszybowe.

Pozdrawiam
MW


RE: Jaką klimę wybrać do dogrzewania domu - kwiatyyy1 - 2023-02-09

7kw z lekkim zapasem, najlepiej wstawic rozklad pomieszczen i zaznaczyc jednostke zew , wew gdzie miałyby sie znajdowac


RE: Jaką klimę wybrać do dogrzewania domu - TomaszW12 - 2023-02-09

Wybierając klimatyzację do dogrzewania domu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, w którym będzie używana, oraz preferowany styl i budżet. Najlepiej jest wybrać jednostkę z funkcją grzania, aby mieć pewność, że będzie skutecznie ogrzewać pomieszczenie. Modele z systemem inverterowym są również dobrym wyborem, ponieważ pozwala to na elastyczne dostosowywanie mocy i oszczędzanie energii.


RE: Jaką klimę wybrać do dogrzewania domu - MichalW - 2023-02-09

   

Wszystkie powyższe klimatyzacje mają funkcje grzania. Porównując parametry:
1. Hyundai SCOP grzania to 4.0/A+ wg producenta zapewnia pracę w zakresie -25 do + 30 stopni C
2. Mitsu MSZ-EF50VE2 SCOP grzania to 4,5 / A+ praca w zakresie -15 do +24 stopni C

Ja jako niedoświadczony a zarazem stojący przed wyborem mogę tylko porównać parametry z karty katalogowej. Dlatego pytam, ponieważ może ktoś już ma założony taki klimatyzator lub może ktoś je instaluje i może coś więcej powiedzieć/doradzić.
Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale spotkałem się z opiniami, że Hyundai to marka niższej średniej półki a  Mistsu to klasa wyższa a co za tym idzie to może mieć wpływ na żywotność i bezawaryjność urządzenia.


RE: Jaką klimę wybrać do dogrzewania domu - kwiatyyy1 - 2023-02-10

porownujac hyundai do mitsu to mniej wiecej jakbys porownal poloneza do mercedesa , oba pojada na maksymalnych obrotach tylko pytanie jak dlugo , chcesz spac spokojniej i mozesz pozwolic sobie na wylozenie wiekszej gotowki - bierz mitsu , obawiam sie tylko tego ze jedna klima w tym miejscu nie spelni twoich oczekiwan odnosnie ogrzania pol domu...