Forum Klimatyzacja
Połączenie jednostek - na zewnątrz czy wewnątrz? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Połączenie jednostek - na zewnątrz czy wewnątrz? (/showthread.php?tid=13096)Połączenie jednostek - na zewnątrz czy wewnątrz? - Morar26 - 2023-05-30

Jeżeli parownik ma być na pietrze a agregat na wysokości parteru to czy lepiej jest prowadzić instalacje na zewnątrz - po elewacji czy wewnątrz - przechodząc  przez strop i dlaczego?


RE: Połączenie jednostek - na zewnątrz czy wewnątrz? - Tytanowy Janusz - 2023-05-30

Na zewnątrz. Bo łatwiej, bo taniej, bo ciszej, bo estetyczniej (przynajmniej w srodku). Na zewnątrz nie rzuci się w oczy w najmniejszym korytku dedykowanym do takich prac o wymiarach 45x60.


RE: Połączenie jednostek - na zewnątrz czy wewnątrz? - Morar26 - 2023-05-30

Czyli z tych rurek wydobywa się jakiś hałas? Samo korytko wyróżnia się na tle elewacji chociażby kolorem, taka pionowa, pozioma lub zygzakowata linia więc to nierzucanie się w oczy jest dyskusyjne. Niektórzy uważają że to oszpeca.


RE: Połączenie jednostek - na zewnątrz czy wewnątrz? - Tytanowy Janusz - 2023-05-30

Wszystko zalezy czy masz nadwrazliwość sluchową, po rurkach niesie sie dzwięk sprezarki, moze niektorzy czynnik slyszą...
Nie wiem o jakich zygzakach poszesz i jak chcesz tych zygzakow uniknąć analogicznie wewnątrz budynku. Wszystko opiera sie o fundusze. Jak ktos ma palac caringtona to robic bruzdy. Nakaldy czasu i zadyma wynikajaca z wybranych metod diametralnie rożna. Wnioski kazdy wyciagnie juz jak mu pasuje i na ile go stać


RE: Połączenie jednostek - na zewnątrz czy wewnątrz? - Morar26 - 2023-05-30

Nie zawsze można puścić rury po elewacji po linii prostej bo coś przeszkadza, wystaje - stąd zygzak. Kilkumetrową linię na elewacji widać z kilkudziesięciu metrów. Sposobów na maskowanie od wewnątrz jest więcej, od biedy można nawet zastawić szafką czy zasłonić firaną.


RE: Połączenie jednostek - na zewnątrz czy wewnątrz? - wireska - 2023-06-21

Czy ktoś preferuje prostą i minimalistyczną stylizację https://firanybachowice.pl/13-firany? Jakie gładkie firany https://firanybachowice.pl/65-firany-gladkie polecacie do tego typu aranżacji? Czy możecie podzielić się zdjęciami swoich wnętrz?