Forum Klimatyzacja
Jaka klimatyzacja z podanych - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jaka klimatyzacja z podanych (/showthread.php?tid=13134)Jaka klimatyzacja z podanych - ma_ko - 2023-06-26

Witam, zastanawiam się nad montażem klimatyzacji w domku - bliźniaku, na poddaszu. Powierzchnia to w zasadzie 1 pokój 20m2.
 Ostatnio wpadły mi w oko oferty z media expert: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/klimatyzatory-scienne/produkt-z-montazem_tak gdzie można kupić klimatyzację 2,5-3,5kw z montażem już za 2999zł. Tylko firmy które oni oferują to jakieś TCL, gorenje, whirlpool, beko itp. Firmy te znam ze słyszenia ale chyba nie są to firmy stricte klimatyzacyjne jak Daikin, Midea lub Mitsubishi.
I tu pytanie czy ma ktoś doświadczenia z klimatyzacjami tych firm? Czy nie ma się czego bać? Czy lepiej poszukać jakiegoś lokalnego montera i właśnie zamontować coś z innej półki? Dzięki za odpowiedzi.


RE: Jaka klimatyzacja z podanych - Tytanowy Janusz - 2023-06-26

Rzuć kostka i wybierz... jeden wuj. Usługi marketowe rmozna powiedzieć robione na akord, ale tanio jest. Z ulicy tez nie wiesz na kogo trafiszWink. Musisz pamietać że gwarancję daje Ci firma montujaca nie market. Niektorzy mogą mieć zludne przeswiadczenie , że ME cos gwarantuje.


RE: Jaka klimatyzacja z podanych - Amfan - 2023-06-30

Tcl to jest oddzielna marka i zupełnie się różni od midea podobnych urządzeń.

Mam doświadczenie z TCL , Lindab jest dystrybutorem tych urządzeń . Nie mają pełnej gamy tych urządzeń Nie sprowadzają np modelu freshin , który dostępny jest media expert.


RE: Jaka klimatyzacja z podanych - Tytanowy Janusz - 2023-06-30

Freshina w tcl zamawia np rotenso. Model fresh to poniony pomysł no chyba ze ktoś chce tracic kilowaty energii na ochladzanie goracego powietrza z zewnatrz. Malo ekologiczne, czysty marketing jak te smieszne prostokątne wklady na filtr siarkowy.


RE: Jaka klimatyzacja z podanych - Amfan - 2023-06-30

Wcale nie dyskutuje z tym czy to poroniony czy nie poroniony jest pomysł. Tylko chcę zauważyć bo pytanie było o wiarygodność marki, że skoro stać ich na wypuszczenie na rynek takiego dziwoląga to nie może być marka naklejka jak kaisai czy rotenso. Ten freshin to taki gadżet jak te wszystkie dodatkowe filtry co wyglądają jak próbki wykładziny a rozpisują się o tym na całych stronach.

Nie raz się spotkałem z włączoną klimą i otwartym oknem