Forum Klimatyzacja
Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? (/showthread.php?tid=1354)



Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - Nestor - 2008-06-25

Witam,
W związku z brakiem wentylacji w pomieszczeniu gabinetu stomatologicznego, zmuszony jestem zamontować klimatyzator. Jestem zielony w tym temacie i proszę o pomoc jakie firmy polecacie, a jakich nie, na co zwrócić uwagę? Oczywiście interesuje mnie sprzęt całoroczny, a więc dobrze by było, żeby jego pazerność na prąd była jak najmniejsza.
Pomieszczenie ma powierzchnię 20m2 i wysokość 2,75m, więc kubatura wynosi 55m3.
Bardzo proszę o pomoc, gdyż jest to sprawa pilna.
Gdzie najlepiej kupować taki sprzęt? Czy jest sens kupować w marketach czy raczej tego unikać?


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - aro-wroclaw - 2008-06-26

Witam a jaka to cześć polski jak koło Wrocławia do przyjadę zrobię ofertę


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - Nestor - 2008-06-26

No to kawałek drogi. Małopolska. 40 km na wschód od Krakowa.


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - crocens - 2008-06-26

Witam,
klimatyzator sluzy do ochladzania powietrza, nie do wentylowania pomieszczenia. Jednakże w większości modli kasetonowych jest możliwość dorobienia zaciągu świeżego powietrza z zewnątrz. Wymaga to małej przeróbki w obrębie jednostki. Takie klimatyzatory ciężko dostać w markecie, jednak zdecydowanie odradzam kupno w takim miejscu, zaoszczędzimy na kupnie, jednak ewentualny serwis będzie dużo droższy. Dodatkowo dla zachowania gwarancji będzie musiała zamontować go firma, która z pewnością policzy więcej za tę usługę.
Z firm polecam Sinclair, LG, Fujitsu

Pozdrawiam!


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - admin - 2008-06-27

Witam
zgadzam się z przedmówcą, jeśli chodzi ci o samo obniżenie temperatury to myślę że jakiś splicik, odradzam i to bardzo wynalazki z marketów. Ogólnie to zlecił bym to jakiemus dobremu wykonawcy w twoim mieście... Myslę że to nie będzie duża inwestycja, przynajmniej moim skromnym zdaniem :-)))

pozdrawiam


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - Nestor - 2008-06-27

A co powiecie na te zestawy do samodzielnego montażu np. Zibro SC 1226?? Dlaczego te z marketów są gorsze?? Czy chodzi też o firmówki w marketach??

Tylko proszę o obiektywne odpowiedzi. To, że lepiej zlecić montaż fachowcom to wiem. Niestety, budżet już mocno napięty i nie stać mnie na klimę za 3 tys.


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - senior - 2008-06-27

jako stomatolog- budżet heh dobre :-) nie to bym się smiał. jak dasz radę to zakładaj sam, najpierw przeczytaj instrukcję, czy wogóle możesz sam bez utraty gwarancji


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - Nestor - 2008-06-27

Seniorze,
uwierz mi, że startując z gabinetem, urządzając go od zera, korzystając tylko i wyłącznie z kredytu, to uwierz mi zastanawiałbyś się na budżetem. Na początku miało wystarczyć 60 tys. Teraz zbliżamy się do 90 tys. i powiedzmy, że widać pomału koniec, więc ładowanie w samą klimę średniego poziomu 3-4 tys. jest na chwilę obecną niemożliwe. Jeżeli miałbym kasę to nie pisałbym na tym forum tylko zamówił profesjonalną firmę.
Sorki za wywód, ale jakoś nie ubawił mnie ten żart ze stomatologiem i jego budżetem.


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - radekklimat - 2008-06-28

dzis wszyscy placza ze nie maja kasy
załoz sobie jakiegos chinczyka za ok 2 tysie z montazem jezeli masz budzet cienki tylko jak wydałes juz 90 tysi to te 3 to jest nic


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - Nestor - 2008-06-29

Dzięki wszystkim, szczególnie za pomoc.
Mg_1 trzeba było myć ząbki, to teraz byś nie płacił ;-)
A do radekklimat - rozkręć podobny interes od podstaw to zobaczysz ile na to kasy trzeba i będziesz się zastanawiał na co i ile kasy wydać.

Temat uważam za zamknięty :-)


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - drago - 2008-06-30

Nestor kolego myślisz że wyposażenie firmy która ma zajmować sie chłodnictwem, klimatyzacją to jest wydatek kilku zl.
3 lata temu tez postanowiłem pójść na swojej i zaczynalem od zera i powoli sie rozkręca Big Grin
Nikt nie kazał ci otwierać gabinetu mozna było iśc do kogoś pracować

Pozdrawiam
DRAGO


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - kk001 - 2019-02-02

Klimatyzacja u mnie już zamontowana. Powiedźcie mi teraz jakie macie oprogramowanie które jest sprawdzone, [reklama] Szukam czegoś sprawdzonego, programu który jest łatwy o obsłudze no i niedrogi Smile


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - obser - 2019-02-04

A ja bym się skupił na wentylacji, zostawiając klimatyzację na później, jak już gabinet się rozkręci. Łatwiej założyć splita, niż skuteczną wentylację.


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - barbie - 2019-02-04

to jest 10 letni temat reklamiarza !!! .


Jaka klima do gabinetu stomatologicznego?? - obser - 2019-02-04

Masz rację, człowiek stary i głupi i nie patrzy na daty Smile