Forum Klimatyzacja
Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji (/showthread.php?tid=14071)



Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Maybah - 2023-09-13

Dzień dobry.
Chcę założyć klimatyzację w pokoju jak w załączeniu. Czy miejsca montażu dobrze zaplanowałem? Proszę o sugestie odnośnie producenta klimatyzacji? Jaka moc? ( z tego co wyczytałem na forum to 2,5 kW powinna być ok.)
1. Okna posiadają rolety;
2. Ściana na której jest sofa jest ściana zewnętrzną budynku (ocieplona);
3. Dach ocieplony;
4. Mieszkanie na ostatnim piętrze;
5. Odległość od oparcia sofy do sufitu 165 cm.;
Proszę w miarę możliwości o propozycje jakiego producenta klimatyzacji założyć. Nie musi mieć wodotrysków. Klima ma chłodzić.
Dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem.
Krzysztof



.pdf   IMG_20230913_151901735 (1).pdf (Rozmiar: 74.56 KB / Pobrań: 84)


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Tytanowy Janusz - 2023-09-20

Jeśli chodzi o moc wystarczy 2.5kW Od biedy może też być 3.2-3.5 będzie zapas na "arykańską" pogodę.
Jeśli chodzi o lokalizację jednostki wew sugerowałbym umiejscowić ją bliżej balkonu. Pomieszczenie jest na tyle niewielkie, że nie ma sensu umieszczać parownik w centralnym miejscu. jeśli skszydlo balkonowe nie będzie kolidowało to w tych okolicach zawieś klimę. Raz koszty instalacji będą niższe, lepsza estetyka gdy nie chcemy bruzd no i podmuch zimnego powietrza nie będzie w centralnym punkcie salonu.
Co do sprzętu to już dowolność co Ci się tam podoba może być np Rotenso roni, Gree pular, Aux freedom, czy klony pod innym znaczkiem.
Pytanie jeszcze o szerokość balkonu różnice długości miedzy jednostkami zew. mogą sięgać 5cm, może to być istotne przy płytkich balkonach. Roni ma jedną z mniejszych skorup.
Jeśli jesteś z Warszawy i okolic polecam swoje usługi.
Pozdrawiam.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Maybah - 2023-09-21

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie jestem z Wawy. Balkon 90 cm głębokości. Jednostka wewnętrzna lepiej żeby miała łopatki poziome ruchome czy tylko poziome też dadzą radę?
Dzięki bardzo.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Tytanowy Janusz - 2023-09-21

(2023-09-21, 20:30:41)Maybah napisał(a): Dzięki za odpowiedź. Niestety nie jestem z Wawy. Balkon 90 cm głębokości. Jednostka wewnętrzna lepiej żeby miała łopatki poziome ruchome czy tylko poziome też dadzą radę?
Dzięki bardzo.

90cm to celuj w najmniejsze zewnętrzne bo może być na styk o ile ma stać i balustrada jest granicą.
Żaluzje są nieważne, wyłączone i ustawione na wprost spełnią zadanie.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Maybah - 2023-09-22

Celuje w LG Standard 2, LG Standard deluxe lub Rotenso Imoto. Jak możesz powiedzieć to które było by ewentualnie optymalnym rozwiązaniem?
Biorę też pod uwagę AUX - mają małe i ciche urządzenia.
Masz może jakiegoś kolegę co robi w Grudziądzu?


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Maybah - 2023-09-23

Rozmyślam też firmę AIWA. Tylko mają same 3.5kW. Nie było by to za dużo? Chyba przerost treści nad formą jak dla moich potrzeb.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Tytanowy Janusz - 2023-09-25

Jeden wuj, Ajwa to żaden "japan" tylko kolejny oem branding jakich w kraju multum. Ten sam model co Aiwa Musukari to np. Rotenso imoto albo Hyundai Elite i wiele innych. Wychodzi na to, że Manta kupiła znaczek i dywersyfikuje swoje badziewia audio video pod marką Aiwa, ale nie wnikam. Jeśli chodzi o klimatyzatory od Midei dają radę, wiec z jakim nadrukiem kupisz nie ma zbytniego znaczenia. Zawsze powtarzam ważniejszy instalator i jego podejście.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Maybah - 2023-09-25

Dzięki za odpowiedź.

A co myślisz o klimatyzatorach Samsunga? Mam od nich całą elektronikę w domu i nic nigdy się nie popsuło.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Tytanowy Janusz - 2023-09-26

Nie mam zdania bo nie montuje, ale musisz wiedzieć, że i Samsung nie wytrzymał presji konkurencji z chin i ich najtańszy model AR to produkt zamówiony w Midei Wink Tylko wyższe modele są ich autorskie.
Możesz też wziąć pod uwagę LG standard2. Lg nie wspomaga się chińskimi gotowcami.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Maybah - 2023-09-27

Wczoraj poczytałem o LG Standard 2 i nie miał dobrych opinii. W sumie posty były z 2017 roku. Tak teraz przeglądałem neta i tak jakoś stylistycznie, funkcjonalnie i energooszczędnie to pasuje Rotenso Imoto i26, ma 5 lat gwarancji i jest A+++. Brak na forum opinii o tym. Co o tym Rotenso myślisz?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Tytanowy Janusz - 2023-09-28

Fajnie tylko Standard2 nie istniał 2017... LG dla mnie jeśli chodzi o funkcjonalność, obudowa, plastiki jest na wyższym poziomie niż te chinole. Rotenso to marka stworzona przez hurtownię z Rudy Ślaskiej. W imoto nie podobają mi się dwa wycięcia na dolnej lini obudowy. Myślę, że będziesz zadowolony z każdego klimatyzatora który zostanie prawidłowo i estetycznie zamontowany.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Maybah - 2023-09-29

Może źle napisałem. Ogólnie o LG Standard pisali.
Mam pytanko. Czy mogę kupić klimatyzacje same urządzenia i tylko jednostki wewnętrzne i zewnętrzne, dziury i korytka sam pociągnąć a potem zawolac kogoś z uprawnieniami f-gaz żeby mi te jednostki połączyli? Wszystkie kable i rurki on by kładł i podłączał. Jest taka możliwość?
Tylko proszę nie myśleć że nic nie umiem, wiercić i wieszać potrafię.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Tytanowy Janusz - 2023-09-30

No właśnie to nie mąć.. Później tworzą się opinie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, bo na forum przeczytał.
Możliwość zawsze jest, w sieci milion poradników. Powodzenia.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Maybah - 2023-09-30

Czyli powiesić jednostki wewnetrznej na ścianie, jednostki zewnętrznej zamocować na balkonie i korytek zamontować nikt nie umie zrobić oprócz instalatorów. Czyli Twoim zdaniem jak ktoś chce kupić TV i powiesić go na ścianie to musi firmę wołać. Ciekawe czy jak złapiesz gumę w kole od samochodu to żeby założyć zapas wzywasz firmę co się na tym zna.
Czyli standardowo instalatorzy klimatyzacji mają ludzi za debili. Żenada.


RE: Prośba o ocenę i poradę doboru producenta klimatyzacji - Tytanowy Janusz - 2023-10-02

Ale o co chodzi? Nadinterpretujesz jak opinie o klimatyzatorach...? Bez ironii napisałem, że możliwość jest i wiele o tym można w sieci poczytać. Nie jeden oglądnął, naczytał się i zamontował sam.
Jeszcze raz powodzenia, pozdrawiam.