Forum Klimatyzacja
Przewody klimatyzacji objedzone przez ptaki - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Przewody klimatyzacji objedzone przez ptaki (/showthread.php?tid=14097)



Przewody klimatyzacji objedzone przez ptaki - Slawek Poznań - 2023-10-21

Hej
Właśnie odkryłem że ptaki zjadły izolację przewodów od klimatyzacji , wystają miedziane rurki. 
Jak to zabezpieczyć teraz czy się w ogóle da ?


RE: Przewody klimatyzacji objedzone przez ptaki - Mały - 2023-10-21

Mam rozumieć że objedzone w okolicy jednostki zewnętrznej (reszta prowadzona w korytku). Przy nie dużych szkodach wycięcie uszkodzeń.Jak się da przesunąć izolacje to pozsuwać do kupy .W powstałą sumaryczną przestrzeń założyć przeciętą wzdłuż nową izolację. Po czym miejsca cięcia i łączenia zakleić samoprzylepną taśmą aluminiową.


RE: Przewody klimatyzacji objedzone przez ptaki - Tytanowy Janusz - 2023-10-22

(2023-10-21, 19:27:00)Mały napisał(a): Mam rozumieć że objedzone w okolicy jednostki zewnętrznej (reszta prowadzona w korytku). Przy nie dużych szkodach wycięcie uszkodzeń.Jak się da przesunąć izolacje to pozsuwać do kupy .W powstałą sumaryczną przestrzeń założyć przeciętą wzdłuż nową izolację. Po czym miejsca cięcia i łączenia zakleić samoprzylepną taśmą aluminiową.

Możesz tak sztukować ubytki, na gołe rury użyj pianki przeznaczonej do rur nawet takiej z marketu budowlanego. Dotnij tak żeby pasowała i finalnie była szczelna. Owiń całość taśmą naprawczą nie musi być aluminiowa. Zakończenie od strony agregatu złap trytytkami i luz.