Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja Rotenso Revio - słabo grzeje - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja Rotenso Revio - słabo grzeje (/showthread.php?tid=14127)



Klimatyzacja Rotenso Revio - słabo grzeje - Lele - 2023-12-06

Witam!
3 listopada została zamontowana u mnie klimatyzacja Rotenso Revio 7kw. Wszystko było okej, bardzo fajnie grzała, tak, że aż musiałam ją wyłączać bo było mega ciepło i przy okazji mega sucho. Klimatyzacja mocno dmuchała w trybie automatycznym i powietrze z niej wydobywające się było naprawde mega ciepłe. Wszystko zmieniło się z dnia na dzień w czwartek 23 listopada. Od tego dnia klimatyzacja zaczęła grzać o wiele słabiej, już nie włączał jej się tryb na którym wentylator dmuchał z mocną siłą, aktualnie w trybie automatycznym dmucha tak raczej średnio. Powietrze też już nie jest takie ciepłe, ogólnie jest zimno i nie potrafi nagrzać pomieszczenia tak jak wcześniej, gdzie bez problemu podnosiła temp np na 28 stopni (mówię o temp w miejscu gdzie jest klima, nie niżej tam gdzie przebywam). Teraz z łatwością nagrzeje temp do ok 20 stopni (miejsce gdzie jest klima) i ma problem podnieść temperaturę wyżej mimo, że jest włączona cały czas. Wcześniej tam gdzie stałam było czuć mega fajne ciepło, a teraz w takiej odległości czuć, że wieje jakby chłodne powietrze. Gdy się podejdzie do klimatyzatora to dmucha takie letnie powietrze.. czujnik wiszący obok tych zapadek pokazuje zazwyczaj 30-40 stopni.
Problem jest tego typu, że zgłoszone to zostało montażyście i montażysta twierdzi, że różnica temperatur na wlocie i wylocie jest ok, że teraz ściany są chłodniejsze, więc tak tego nie nagrzeje.. Prosiłam o pomiar czynnika i zapytałam się, czy przy mierzeniu ilości czynnika powinno się wyciągnąć ten czynnik i go zważyć, montażysta dziwnie na mnie popatrzył i powiedział, że nie, że żeby sprawdzić ile go jest mierzy się ciśnienie manometrem.. Więc ciśnienie było 7,29 przy czym temperatura na dworze była ok -1/-3 stopnie dziś. Pokazywał mi jeszcze jakieś dane na manometrze gdzie było 22, ale nie pamiętam co to oznaczało. W każdym razie stwierdził, że ciśnienie jest okej. 
aaa.. jeszcze jedna kwestia. Przy montażu, gdy montażysta odłączał sprzęt wyleciało dosyć sporo gazu, tzn wyglądało to na sporą chumrę, montażysta powiedział, że to normalne.. dziś natomiast powiedział też, że przy pomiarach zawsze ten czynnik też troche wylatuje, tak jak widziałam to przy montażu, on wtedy nie miał, ale teraz ma taki zawór aby to zminimalizować...
W każdym razie, on uważa, że wszystko jest okej, że różnica temperatur na klimatyzacji na wlocie też jest okej.. mimo, że ja odczuwam sporą różnicę.. już nie wiem co mam robić. Czy to wszystko zostało wykonane poprawnie? Nie mam już sił. Klimatyzacja sporo kosztowała, a ja nadal marzne.. jakiś czas było super i nagle jest zimno. Dodam, że w środę 22 listopada, gdy klimatyzacja chodziła jeszcze okej to było ok -1 stopni na dworze, natomiast na następny dzień było ok 8 i ona już chodziła wtedy źle, mimo, że na dworze było cieplej. Dodam tylko jeszcze, że pomieszczenie ma 60m2, a wys 3,6m. Ja uwierzyłabym w to, że klimatyzacja jest za słaba, ale wiem jak chodziła wcześniej....


RE: Klimatyzacja Rotenso Revio - słabo grzeje - kwiatyyy1 - 2023-12-07

jakie bylo cisnienie na grzaniu , popros go o to zeby to sprawdzil , moze jednostka wchodzi w defrost co teraz jest czestym zjawiskiem , cisnienie ktore podalas jest spoko , ale na chlodzeniu , jaka jest temperatura w pomieszczeniu ( z ktorej musi nagrzac )


RE: Klimatyzacja Rotenso Revio - słabo grzeje - Tytanowy Janusz - 2023-12-07

Myślę, że warto jeszcze poobserwować sytuację, gwarancja nie ucieknie. Za kilka dni zrobi się ciut cieplej, puści śnieg, zrobi się sucho. Ogólnie wpływ na pracę całego systemu ma nie tylko temperatura, ale także wiatr, (szczególnie jak jednostka jest na niego narażona) i wilgotność.
Klima traci wydajność jak się szroni. Wydaje się, że masz wystarczającą moc urządzenia o ile dom jest przyzwoicie izolowany. Pamiętaj różnice w wydajności będą miały miejsce.
Ważne jest też stałe utrzymywanie użytkowej temperatury pomieszczenia. Na początku mogłaś mieć utrzymaną komfortową temperaturę z innego medium. Klimatyzator mógł się wydawać aż za mocny.
Miałem klienta który na wyjazd jesienny wyłączył całkowicie ogrzewanie na tydzień jak wrócił dzwoni do mnie, że mu klima słabiej grzeje... podjechałem, grzała dobrze-ściany zimne.

Nie martwiłbym się tym że coś tam Panu z "węża" dmuchnęło ( o ile to były resztki tylko z niego). Minimalne straty się zdarzają, nie mają wpływu na pracę jak ilość całego czynnika została policzona do długości rurociągu. Jeśli rura miedzy urządzeniami nie przekracza 5m to Pan nic nie musiał doładowywać powyżej to co jest fabrycznie.
Pozdrawiam.