Forum Klimatyzacja
Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal (/showthread.php?tid=14134)



Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal - Kameleon - 2023-12-16

Dzień dobry

Mam problem z klimatyzatorami Gree Soyal. Miałem montowane 3 takie jednostki. Jedna pracuje idealnie, a z  dwiema pozostałymi jest problem. Są to te najmniejsze jednostki pod względem mocy 2.7 kw.  Jedna ma problem z temperaturą. Zaczyna pracować dopiero jak ustawi się na co najmniej 25 stopni. Poniżej w ogóle nie pracuje nawet jak w pomieszczeniu jest 17 stopni. Ustawi się na 25 lub więcej to zaczyna pracować. Niby wszystko ok . tylko w pomieszczeniu robi się za ciepło. Serwisant stwierdził , że czujnik temperatury i ma być wymieniony. Tylko jak ustawie na 26 stopni to trafnie ustawia i utrzymuje taką temperaturę. Z drugą jednostką zamontowaną w pomieszczeniu obok problem jest inny. Pracuje pięknie. Ustawie temperaturę 22-23 stopnie czy 20 i taką utrzymuje. Ale znowu jest problem z jednostką zewnętrzną. Zamraża się totalnie. Obie klimy pracują z 6-7 tygodni od zamontowania i już drugi raz jest czyszczona z lodu. Niby defrost jest, ale nie jest w stanie odmrozić jednostki. W ostatnich dniach u nas jest cały czas na + nawet 7 czy 8 stopni jednego dnia. a jednostka totalnie zamrożona. Dosłownie w środku 3 cm litego lodu, na zewnątrz lód grubości centymetra i na tym szron. Niby wchodzi w cykl odmrażania, ale jest to zupełnie nieskuteczne. Co ciekawe nie sygnalizuje żadnego błędu i nadal w środku pomieszczenia grzeje. Nie jest to tak wydajne ale jednak jest ciepło. Trzecia jednostka zamontowana osobno w innym miejscu pracuje idealnie, czyli tak jak powinno to wyglądać. I tu moje pytanie co może być przyczyną problemów z tymi pierwszymi. Przy pierwszej wizycie serwis stwierdził ,że niby parametry w normie. Ale tak się zastanawiam czy mogło dojść do pomyłki, bo jednak te przewody i rurki wychodzą przez ścianę jednym otworem. I przez przypadek do jednej załadowano za mało , a do drugiej za dużo czynnika. Czasami coś robi się 100 razy, a i tak się coś przegapi. Z góry dziękuję za  wskazówki i odpowiedzi.


RE: Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal - freegass - 2023-12-16

Instalator powinien zgłosić się do swojego dystrybutora o udostępnienie debuggera i przeprowadzić diagnostykę urządzeń z jego pomocą.
Jeśli nie jest w stanie tego zrobić, to pozostaje tylko kontakt z infolinią importera. Po za tym montaż jednostek zewnętrznych jest niepoprawny,
kilkudniowy, nieprzerwany mrozek to uwidoczni.


RE: Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal - Amfan - 2023-12-16

Odpowiedzi powinieneś szukać u instalatora lub przedstawiciela na Polskę tej marki. To jedno urządzenie działające poprawnie jest dobrym punktem odniesienia w sprawie reklamacji i gadanie serwisanta ,że parametry są dobre jest w tym przypadku strzelaniem sobie w kolano przez instalatora. Co do których czasów odszraniania to spotkałem się też z urządzeniem które w ustawieniach na płycie miało switch do przestawiania na dłuższy czas . To Zależało od regionu na jaki był przeznaczony tamten klimatyzator. Miałem jeszcze przypadek ,że na pilocie było tylko auto, chłodzenie i wentylator. I tez się podobnie zachowywał (w auto) jak ta klima ze zdjęcia. Dopiero po odblokowanie trybu grzania tak jakby wtedy zmieniał się algorytm odszraniania na dłuższy. Więcej tego typu przypadków w nowych urządzeniach nie miałem .


RE: Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal - Kameleon - 2023-12-16

(2023-12-16, 18:26:17)freegass napisał(a): Instalator powinien zgłosić się do swojego dystrybutora o udostępnienie debuggera i przeprowadzić diagnostykę urządzeń z jego pomocą.
Jeśli nie jest w stanie tego zrobić, to pozostaje tylko kontakt z infolinią importera. Po za tym montaż jednostek zewnętrznych jest niepoprawny,
kilkudniowy, nieprzerwany mrozek to uwidoczni.
Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem , że chodzi o wilgoć i skropliny z tego górnego. Też o tym pomyślałem. Tylko jaki wpływ ma klient końcowy na sposób montażu. Ma działać. Dopiero jak nie działa, to się zaczyna głębiej tematem interesować. Ze wszystkim tak jest. Choć temat tych skroplin to może się jeszcze jakoś prosto rozwiąże ( jakaś tacka z rynienką, jak faktycznie będzie to problem) Czyli podłączenie pod urządzenie diagnostyczne jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem. Z infolinią gree mam kontakt i odpowiedź jest jedna zgłosić do firmy która zakładała. Niby racjonalne, ale bezwładność duża. Sprzęt na gwarancji, środek sezonu grzewczego a serwisant będzie za tydzień czy 10 dni. Bo niby jest przypisany do urządzenia. A co jak się rozchoruje, albo stwierdzi, że robota mu się już znudziła? Nie wiem czy wszystkie firmy mają taką politykę. Takie podejście było dla mnie totalnym zaskoczeniem. Jako klient  który kupił urządzania od autoryzowanego dystrybutora, powinienem zgłosić awarię na infolinię Gree i o tym zapomnieć . A oni sami powinni wysyłać serwis i to wszystko ogarniać. Gree daje na te urządzenia 7 lat gwarancji.  Czy to możliwe , żeby to tyle przetrwało? Mam wątpliwości


RE: Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal - Kameleon - 2023-12-17

(2023-12-16, 21:35:00)Amfan napisał(a): Odpowiedzi powinieneś szukać u instalatora lub przedstawiciela na Polskę tej marki. To jedno urządzenie działające poprawnie jest dobrym punktem odniesienia w sprawie reklamacji i gadanie serwisanta ,że parametry są dobre jest w tym przypadku strzelaniem sobie w kolano przez instalatora. Co do których czasów odszraniania to spotkałem się też z urządzeniem które w ustawieniach na płycie miało switch do przestawiania na dłuższy czas . To Zależało od regionu na jaki był przeznaczony tamten klimatyzator. Miałem jeszcze przypadek ,że na pilocie było tylko auto, chłodzenie i wentylator. I tez się podobnie zachowywał (w auto) jak ta klima ze zdjęcia. Dopiero po odblokowanie trybu grzania  tak jakby wtedy zmieniał się algorytm odszraniania na dłuższy. Więcej tego typu przypadków w nowych urządzeniach nie miałem .
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ten przełącznik w zależności od regionu montażu to może być to. Zobaczymy w przyszłym tygodniu będzie serwisant to będę z nim rozmawiał w tej kwestii.


RE: Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal - Amfan - 2023-12-17

Ale to nie było w gree tylko w mitsu.


RE: Pytanie o klimatyzator problem z gree soyal - Tytanowy Janusz - 2023-12-17

Klimatyzator kupujesz od instalatora czyli w mniejszej lub wiekszej firmie. Ten podmiot jest gwarantem. W instalatorstwie dla klienta prywatnego bywa różnie, patologi sporo. Firmy krecą sie dwa lata i nara. Gwarancje moze przejąć inny instalator (przy zachowaniu przegladóŵ), tylko to żaden interes i jedynie co można uzyskać to darmowe części. Za inne koszty i robociznę już płacisz.
Coś takiego jak gwarancja producenta istnieje w pompach ciepła, ale pewnie nie we wszystkich markach.