Forum Klimatyzacja
Rekomendacja zestawu Multi-Split dla domu jednorodzinnego: 2 zew, 7 wew - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Rekomendacja zestawu Multi-Split dla domu jednorodzinnego: 2 zew, 7 wew (/showthread.php?tid=14211)



Rekomendacja zestawu Multi-Split dla domu jednorodzinnego: 2 zew, 7 wew - Crack - 2024-04-02

Cześć,

jaki zestaw multi-split możecie polecić do domu jendorodzinnego, poniżej założenia:
1. instalacja jest już założona (przyłącza)
2. planuję dwie jednostki zewnętrzne
3. pierwsza jednostka zewnętrzna powinna obsłużyć:
- salon + kuchnia + jadalnia (około 80m2, duże przeszklenia od południowej strony) - tutaj planuję dwie jednostki wewnętrzne po około 5kW każda (pewnie lepszym rozwiązaniem byłyby dwie jednostki po 7kW ale instalacja jest dostosowana do 5kW)
- pokój 15m2, duże przeszklenie od południa - tutaj planuję jedną jednostkę około 2,5 - 3,5kW
4. druga jednostka zewnętrzna powinna obsłużyć:
- pokój 17m2 (duże przeszklenia od południowej strony) - planuję jedną jednostkę wewnętrzną 2,5 - 3,5kW
- pokój 15m2 (duże przeszklenia od południowej strony) - planuję jedną jednostkę wewnętrzną 2,5 - 3,5kW
- pokój 13m2 (duże przeszklenia od południowej strony) - planuję jedną jednostkę wewnętrzną 2,5 - 3,5kW
- pokój 15m2 (okna od północy) - planuję jedną jednostkę wewnętrzną 2,5 - 3,5kW
5. interesują mnie urządzenia dobrej jakości o miłym dla oka wyglądzie jednostek wewnętrznych (wszytskie jednostki wewnętrzne powinny być w kolorze białym).
6. Jeśli chodzi o konkretnych producentów to przeglądałem oferty LG i Vaillanta ale nie wiem jak jest z ich niezawodnością i jakością. Koszt urządzeń oczywiście jest ważny jednak bardziej zależy mi na sprawnych urządzeniach o wysokiej jakości niż nad dużą oszczędnością wybierając budżetowe urządzenia.

Dzięki za pomoc.


RE: Rekomendacja zestawu Multi-Split dla domu jednorodzinnego: 2 zew, 7 wew - LukaszHVAC - 2024-05-13

Na podstawie Twoich założeń oraz preferencji co do jakości i estetyki, mogę polecić zestaw multi-split obejmujący jednostki zewnętrzne oraz wewnętrzne o odpowiedniej mocy i wyglądzie. Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, mogą Cię zainteresować produkty firmy ANDE. W przystępnej cenie dostajesz wysoką jakość, niezawodność oraz estetyczny design.

W przypadku pierwszej jednostki zewnętrznej, która musi obsłużyć salon, kuchnię i jadalnię, a także pokój o większej powierzchni, mogę zasugerować model 2 x ANDE JUPITER AND-AMWM-H18(JA) 5 kW + jednostka zewnętrzna AND-AM4-H36/4DR3.

Ten system oferuje wysoką wydajność przy jednoczesnym zachowaniu energooszczędności oraz cichą pracę, co jest istotne ze względu na duże przeszklenia od południowej strony.

Wewnętrzne jednostki są dostępne w 2 wariantach modelowych.

Jeśli chodzi o drugą jednostkę zewnętrzną, aby obsłużyć pozostałe pomieszczenia, również możesz rozważyć model ANDE multisplit, tylko przy 4 jednostach 3,5 kW, należy zastosować większy agregat - H42.


RE: Rekomendacja zestawu Multi-Split dla domu jednorodzinnego: 2 zew, 7 wew - ASCOLD - 2024-05-15

Z urządzeń o dobrym wyglądzie zdecydowanie polecamy klimatyzatory marki Mitsubishi Electric. Jest to takze niezawodny sprzęt o świetnych parametrach technicznych. Z marki LG godne zainteresowania są również modele z serii ARTCOOL GALLERY, które pojawiły się teraz w nowej odsłonie i mają dość niespotykany wygląd Smile