Forum Klimatyzacja
OZONATOR - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: OZONATOR (/showthread.php?tid=1485)

Strony: 1 2


OZONATOR - YANKI - 2008-07-20

Mam zamiar kupic ozonator jaki polecacie który jest naprawde skuteczny


OZONATOR - radekklimat - 2008-07-20

szkoda kasy


OZONATOR - bodzio - 2008-07-20

A te ultradzwięki?


OZONATOR - YANKI - 2008-07-20

bodzio napisał(a):A te ultradzwięki?
efetk jest dobry jezeli chodzi o ultrdzwieki ale czasem klienci pytaja i dlatego chce zakupic dlatego mam zapytanie czy to jest dobre i czy warto zakupic


OZONATOR - radekklimat - 2008-07-21

a jak działaja te ultradzwieki i jaki efekt oczyszczenia parownika jest z zanieczyszczen, owadow, lisci ,kurzu itp


OZONATOR - bodzio - 2008-07-21

owadow, lisci i kurzu napewno nie ruszy jedynie grzyba Wink


OZONATOR - radekklimat - 2008-07-21

to po h..j to kupowac jak i tak trzeba do parownika sie dostac i go mechanicznie czyscic
szkoda kasy na grata ktory jest nieuzyteczny-oto moja odpowiedz na opłacalnosc zakupu
zreszta tu juz sie ktos pytal o astre dlaczego smierdzi


OZONATOR - krulik - 2008-08-01

Do Ozonatory.pl - Eee cwaniaczku w buty sobie wsadź te graty i nie rób tu ludziom wody z mózgu!


OZONATOR - nitro - 2008-08-02

Są dwa podobne tematy, jak by co to ja "zawracam du...ę " w tym wyżej Smile


OZONATOR - Rado33 - 2008-08-06

Używam ozonatora od kilku dni (zrobiłem nim 3 samochody ) jeżeli chodzi o usuwanie zapachów klienci twierdzą że są dobre*(w jednym przypadku zapach po gnijących grzybach w drugim zapach wilgoci po uruchomieniu klimy -kolega twierdził że przewoził teściową i ma problemy z usunięciem zapachu po biedaczce Smile ).Myślę że ozonatory są lepsze od pianek.


OZONATOR - Ozonatory.pl - 2009-01-15

*** Post usunięty przez moderatora serwisu.


OZONATOR - skra - 2009-01-21

Muszę zgodzić sie z przedmówczynią. Ozonator to najskuteczniejszy sposób usuwania przykrych zapachów z samochodu i nie tylko. Pytanie czy klient che wyczyścić parownik tzn. zebrać mechanicznie zabrudzenia, czy pozbyć się uciążliwych zapachów. Przyczyna niemiłego zapachu są głównie grzyby i na te ustrojstwa najlepiej działa ozonator, który niszczy je drogą biologiczną. Fakt usługa całościowa powinna zawierać jedną i drugą czynność.
Atutem ozonatora jest mozliwość jago samodzielnej pracy podczas wykonywania innej usługi, a czas w sezonie jest rzeczą istotną. Dobry ozonator powinien być dwu częśćiowy. Zestawy jedno-częśćiowe pod zapalniczkę samochodową to zabawki, ich nie polecam.
Co do ultradzwięków to metoda jest nieco mniej skuteczna i niestety absorbuje pracownika. Natomiast sama metoda polega na tym, iz płyn którym zalewamy urządzenie jest rozbijany ultradzwiękami tworząć mgiełkę, która poprzez wentylatorek zostaje wepchnięta badz to do kanałow badz bezpośrednio na parownik. Tu przewaga nad ozonatorem, gdyż mało skuteczne jest działanie bezpośrednio na parownik ozonem. Mgiełka jest o tyle bezpieczna, że nie stwarza zagrożenia zalania elektroniki.

Pzdr


OZONATOR - hirek - 2009-01-22

Witam Wszystkich na wstepie.
Mam pytanie dotyczące urządzenia LOVAIR firmy WIGAM - ozonator. Moze ktos wie czy sie sprawdza i jaką ma wydajnosc??
Pozdrawaim


OZONATOR - skra - 2009-01-22

kolego jak wspomniałem wyżej, akurat to urządzenie jest jednoczęściową zabawką. Maszyna ma na celu zamiene o2 w 03. W przypadku gdy i końcówka rozpraszająca i urzadzenie matka jest w tym samym miejscu (wew. pojazdu) a klimatyzacja pracuje w obiegu zamknietym, urządzenie "mieli" cały czas to samo powietrze przez co wytwarza mniej owego ozonu, co za tym idzie jest mniej efektywne. Oczywiście mozna ustawiać krótsze cykle i częściej wietrzyć auto ale wtedy absorbuje to znacznie nasz czas, którego w sezonie jest zawsze mało.

W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz zapytac w firmie ema-rk znajdziesz kontakt bez problemu.

Pzdr.


OZONATOR - hirek - 2009-01-22

Chyba mamy innego googla bo moj na hasło ema-rk nic ciekawego nie znalazł. Moze popełniles literówke??

chyba mam. chodzi o elma-rk pewnei


OZONATOR - Rado33 - 2009-01-22

Ozonatory.pl napisała, że dobry ozonator musi generować ozon na poziomie 3g/h,właśnie oglądałem ofertę GENERATOR OZONU FM500 waży tylko 34kg 2.4g/h i jest stosowany w skali przemysłowej.Jak mam takie urządzenie zastosować do odkażania samochodu w warunkach warsztatowych? Co z przepisami bhp związanymi z pracą na ozonatorach i jak to się ma do warsztatów?Pamiętajmy że samochody mają dużo mniejsze gabaryty niż baseny,hale fabryczne itp.W internecie przeczytałem że na potrzeby domowe(oczyszczanie powietrza) wystarczą generatory ozonu o wydajności 3 mg/h.Nie jestem wysokiej klasy specjalistą, tylko marnym użytkownikiem jednej z tych zabawek i wydaje mi się że poziom 250mg do 300mg/h jest wystarczający.(po użyciu głowa mnie boli a skoro mnie to podejrzewam że grzyby też nie mają lekko Wink )
Hirek odpuść sobie to urządzenie LOVAIR to jest bardzo podobne do urządzenia firmy Delphi.Magneti marellii jest tańsze ,umieszcza się je w pobliżu samochodu i chyba nieźle się sprawuje.Pzdr.


OZONATOR - hirek - 2009-01-23

Dzieki Kolego Rado. Wnisokuje ze musi byc jakis problem w produkcji takich maszynek zwiazny z ich wydajnoscia, bo ja lubie szukac kompromisów i chcialbym ozonator który produkuje 1,5 g/h a takiego nigdzie nei znalazłem. Jesli ktos kto to czyta ma takie cos w ofercie to na maila prosze.


OZONATOR - tersus - 2009-01-29

myślę ,że powinniśmy się skontaktować w sprawie Generatora Ozonu 1,5g/h


OZONATOR - mt - 2009-01-31

Ja używam ultradzwięków i podobnie jak ozon nie jest to może rewelacja ale trafiają się klienci którzy sami wołają o coś takiego.Przy systematycznym np.raz do roku uzywaniu daje rade, przy zapuszczonym parowniku tylko łopatologia.


OZONATOR - j_a_c - 2009-02-04

ja używam ultradźwięków winns ,i ozonatora marelli ,ultradźwięki uważam ze sa bardzo dobre ale cena płynu jednak jest duża ,próbowałem waeco płyn tani urządzenie tanie ale do efektu średnio jestem przekonany.
Ozonator załatwia sprawę zapachów zwykle skutecznie i koszt eksploatacji jest niski,a to klienta cieszy (uwaga na ozonatory z allegro bo podane dane wydajności sa bardzo często kosmiczne urządzenie kosztujące grosze produkują 3g/h i waza przy tym 400 gram,dla mnie cos jest nie tak)

Obie metody sa moim zdaniem dobre,i nie ma co o tym dyskutować ,ale warto podyskutować o sprzęcie bo tu różnice są kolosalne.

Oczywiście mycie mechaniczne (czasem jest konieczne) jest najskuteczniejsze , ale klientów na to nie stać.


OZONATOR - k_piachu - 2009-02-05

Ja mam ozonator Wigam Lovair i szczerze ja jestem z niego zadowolony a przede wszystkim klienci, teraz kupilem ultradzwieki Mist ale jeszcze nie mailem okazji nikomu odgrzybiac bo kazdy wybiera tanszy ozon!!


OZONATOR - Randolf - 2011-10-16

YANKI napisał(a):Mam zamiar kupic ozonator jaki polecacie który jest naprawde skuteczny


To zalezy od potrzebnej wydajnosci.Dla samochodow to 7-10G/h dla pomieszczen 12-15G/h
na stronie generatorozonu kropka kom mozna cos znalezc


OZONATOR - Shitashii - 2012-03-17

Randolf napisał(a):To zalezy od potrzebnej wydajnosci.Dla samochodow to 7-10G/h dla pomieszczen 12-15G/h
na stronie generatorozonu kropka kom mozna cos znalezc
Niewiele można znaleźć, strona wciąż w budowie. A ja szukam.


OZONATOR - Muszkin - 2017-01-03

Sprawdzone konstrukcje ozonatorów mozecie znaleźć tutaj [reklama] , firma produkuje własny model produkowany już od wielu lat. Jest to naprawdę solidne urządzenie Smile


OZONATOR - Whisky - 2017-01-03

1. Nie znalazłem ozonatora
2. Jeden z najdroższych sklepów jakich widziałem
3. Natrętny przedstawiciel/ sprzedawca który pół roku wydzwania co dwa tygodnie i nic nie sprzedał (bo drogo)
4. Co wy tam niby swojego produkujecie? Chyba CO2