Forum Klimatyzacja
Klimatronik sharan - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Klimatronik sharan (/showthread.php?tid=1642)

Strony: 1 2


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-08-29

jak to jest w tych sharonah z klimatronikiem bo mam takiego co po ustawieniu nawiewu i temp. sprężarka i wentylatory skraplacza nie startują jak odpale silnik tylko dopiero jak odjade z miejsca i chodzi ok nawet jak się zatrzymam ale jak zgasze silnik i odpale to znowu trzeba ruszyć autem z miejsca żeby ruszyła sprężarka.
one tak mają czy coś jest nie tak?


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-08-30

a powinna się załączyć odrazu po uruchomieniu silnika i ustawieniu klimatronika na najmniejszą temperature???
Jak powinny pracować wentylatory skraplacza? mają 2 biegi?


Disiaj sprawdzałem. Odpaliłem silnik ustawiłem temp na max chłodzenie, nawiew na max i za nic nie chce się uruchomić nawet na dużych obrotach, ciśnienia 5bar. No i odjechałem z miejsca przejechałem 50m i chodzi pięknie.
Dziwne coś i wkurza mnie to strasznie :mad:


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-09-01

a może ktoś posiada shemat klimatronika do sharana 97?
ewentualnie gdzie znajde przekażnik sprężarki?


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-09-06

Mój problem jest nadal aktualny. Może jednak ktoś wie jak to ma chodzić w tym sharanie?


Klimatronik sharan - jacek_g - 2008-09-11

kiedyś robiłem galaxy i problem był taki że klima się załączała ale po dłuższej chwili, czasami się nie chciała załączyć, później okazało się że gość ma dziure w układzie, po tygodniu umówiłem się na zlikwidowanie nieszczelności, po czym okazało się że nie chce się znowu załączyć - okazało się że jest uszkodzony czujnik przy parowniku, po zmostkowaniu czujnika klima włączała sie tak jak w każdym innym samochodzie - czyli od razu, co ciekawe usterek w klimatroniku nie było żadnych,
ile gazu nabijasz ??


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-09-12

coś 950 o ile pamiętam. Instalacja szczelna gaz trzyma.
U mnie jest dziwnie bo po ddpaleniu ani wentylatory ani sprężarka nie startują a jak tylko przekrocze 30km/h startuje. Nawet jak odpale i odrazu rusze wszystko się załancza i chodzi do ponownego wyłączenia zapłonu.
Jak chodzi to ekonem moge wyłanczać i włanczać.
może faktychnie ten termostat parownika ale co do tego ma ta prędkość?

Dodam że jak auto się nagrzeje na słońcu to też nie włancza się na postoju musze ruszyć


Klimatronik sharan - elektromechanik - 2008-09-12

Próbowałeś czy na postoju nie załączy się po przegazowaniu?


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-09-13

Próbowałem, prawie zamykało obrotomierz i nic.
nawet zostawiłem go na wolnych na 15 min na ciepłym już silniku i nic.
Trzeba przektoczyć 30 km/h i chodzi.
Musze jakoś to pominąć ale ciężko bez shematu klimatronika.
A nie wiesz może czy z klimatronika zasilanie na sprężarke idzie tyklo przez przekażnik czy jeszcze termostat i presostat???


Klimatronik sharan - awax - 2008-09-13

Witam
Szczerze mówiąc niezła zagadka.
Próbowałes wejść KTSem?
Jakie masz ciśnienia kiedy pracuje po zatrzymaniu się.?


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-09-13

Ciśniena jak pracuje 2,0bar i 13,2bar oczywiście żeby zmierzyć musiałm odjechać kawałek autem, zatrzymać się i podłączyć manometry (chore to troche)
KTSa nie próbowałem. Po włączeniu zapłonu wyświetlacz klimatronika nie miga to błędów raczej nie ma, ale można zrobić reset klimatronika tylko już nie pamiętam kombinacji klawiszy.
Przejechałem nim trase ponad 400km i klima sprawowała się bez problemu.


Klimatronik sharan - awax - 2008-09-13

Co tu więcej mozna napisać?gdyby to był post kogoś świeżo zarejestrowanego to pomyślałbym,że sobie z nas jaja robi.
Jak to bywa często okaże się ,że to jakiś drobiazg.Osobiście spróbowałbym wymienić pres,sprawdzić połączenia elektryczne ,ale jednak zacząłbym od KTSa ,klimatronik nie zawsze wykaże wszystkie błędy.
pozdrawiam i powodzenia


Klimatronik sharan - elektromechanik - 2008-09-13

Nie mogę się do dzwonić do kolegi chłodniarza który robi też klimy i jeździ sharonem (dopiero teraz ni się przypomniało ). Może ten typ tak ma.


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-09-13

Właśnie, też musze kogoś popytać kto takim jeździ z klimatronikiem, ale tyle różnych aut robiłem (w tym sharany) i takiego czegoś nie widziałem.
A z tym KTSem musze pomyśleć może coś wykryje.
Tak czy inaczej DZIĘKI za zainteresowanie tematm. Pozdrawiam!


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-09-14

mg_1 Dzięki za schemacik <piwo>


Klimatronik sharan - jacek_g - 2008-09-15

ciekawe jak by podnieść samochód do góry i tak żeby na postoju zasymulować jazde tzn przekroczyć te 30 km/h ??? na podnośniku - włączy sie ??


Klimatronik sharan - bodzio - 2008-09-16

Spróbuje tak kiedyś zrobić o wynikach poinformuje Wink


Klimatronik sharan - mt - 2009-04-24

Temat co prawda już stary ale mnie zainteresował ponieważ sam jeżdże passatem b5 1.9 tdi 110 km 99r klimatronik i jest tak samo wszystko wzorowo pracuje po ruszeniu pojazdu, druga sprawa dzisiaj robiłem alhambre takie same dane auta jak passat i sharan i to samo wszystko chodzi po odjechaniu z miejsca, ale znalazłem w obu autach taki sam problem mianowicie zacinają się termometry temp.zewnętrznej na postoju po ruszeniu zaczynają wskazywać. Ja na postoju musze rozłączyć akumulator i temp. działa ale tylko do wyłączenia silnika. Co może być przyczyną uszkodzony termometr czy może klimatronik który nie pokazuje żadnego błędu?


Klimatronik sharan - bodzio - 2009-05-05

Sprawdz czujnik prędkości G22
Czy te auta mają webasto?


Klimatronik sharan - mt - 2009-05-05

Webasta nie mają!


Klimatronik sharan - bodzio - 2009-05-06

Ja problem rozwiązałem tak że podałem impuls prędkości 50km/h do klimatronika zamiast odczytu z G22 i teraz po włączeniu klimatronika po 10s włącza się klima i termometr też się już nie zacina.
Ale myśle że wymiana klimatronika załatwi sprawe jeżeli G22 jest sprawny.


Klimatronik sharan - Doctor-jarocin - 2009-05-08

czym zapodales ten sygnal predkosci ?


Klimatronik sharan - bodzio - 2009-05-08

Z halotronu silniczka wentylującego czujnik temperatury w klimatroniku
Tylko trzeba to puścić przez tranzystor i diode bo polaryzacja jest inna.
Czujnik G22 daje sygnał z plusa a ten halotron minus.
Potem w Vag i widać prędkość jaką odczytuje klimatronik 50 km/h i klima startuje bez kręcenia kołami.
Miesiąc nad tym myślałem.


Klimatronik sharan - tomek0701 - 2009-05-18

Panowie podłączę się pod temat, ostatnio z teściem grzebaliśmy przy jego sharanie 1998 r., i tak zauważyłem że nie widzę drugiego zaworu do napełniania klimy, jeden jest widoczny zaraz jak otworzę maskę zad wiatrakiem a drugiego szukałem, szukałem i nie znalazłem:/ gdzie on jest ukryty? trzeba wejść pod samochód? bo już zaczynam się martwić że ktoś go usunął i wstawił tam po prostu rurkęSmile dzięki za pomoc


Klimatronik sharan - byniom - 2009-05-18

Trzeba odkręcić prawy przedni kierunkowskaz i go wysunąć a za nim będzie kruciec


Klimatronik sharan - jacekratownik - 2013-08-24

bodzio napisał(a):Z halotronu silniczka wentylującego czujnik temperatury w klimatroniku
Tylko trzeba to puścić przez tranzystor i diode bo polaryzacja jest inna.
Czujnik G22 daje sygnał z plusa a ten halotron minus.
Potem w Vag i widać prędkość jaką odczytuje klimatronik 50 km/h i klima startuje bez kręcenia kołami.
Miesiąc nad tym myślałem.


witam, w silniczku sa 4 kable, 2 czarne do czujnika i 2 do wentylatora. Czerwony i brazowy. Doktórego się wpiąc? do brazowego? on ma sterowanie impulsowe. Tranzystor rozumie sterowany minusem? a plus normalnie 12V?